anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędny adres odbiorcy One Kurier.

serwis-texas
#19 Nestor#

Dziewczynki, o co kaman?

Mam transakcje

dab2fe00-df08-11ee-9d41-af334c1ac5c3

z nie obsługiwanym kodem pocztowym One Kuriera. Chodzi o 32-090 Słomniki. To tak się da? Testowałem to i jak kod pocztowy nie grał to usługa się ukrywała. Druga sprawa. Co oznacza to zdanie bo nie rozumiem go?

https://allegro.pl/kampania/one/kurier#co-sie-stanie-jesli-kupujacy-poda-bledny-kod-pocztowy-

a tam

"Jeśli Allegro One Kurier nie obsługuje kodu pocztowego odbiorcy, zobaczysz komunikat o błędzie podczas nadawania przesyłki przez Wysyłam z Allegro. Jeśli nadasz taką przesyłkę w inny sposób, kurier zwróci ją do Ciebie. "

Jak mam nadać przesyłkę w inny sposób? Wpisać obsługiwany kod pocztowy np dla Warszawy?

Bardzo proszę o pomoc.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas Cytujesz odpowiedź na pytanie o błędny kod pocztowy. Jeśli nadasz paczkę na adres z błędnym kodem pocztowym (inną metodą, którą będzie to możliwe), to paczka do Ciebie wróci, bo adres nie będzie poprawny.

Jeśli chodzi o zamówienie, które wskazałeś, faktyczne ten kod pocztowy nie jest obsługiwany. Jesteś pewien, że opcja ukrycia tej metody w przypadku niedostępności usługi na danym obszarze była wcześniej dostępna dla zamówień od kupujących?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@nat_not 

Dziękuje Natalia za odpowiedź. Nie mam pojęcia. Raz sobie wciskałem dla testu i mi znikło. Natalia, co dalej? No chyba to tak być nie powinno że klient ma taką możliwość skoro nie jest w strefie!

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas Niestety ten problem się pojawia i w takiej sytuacji zalecamy bezpośredni kontakt z klientem w celu ustalenia innej metody dostawy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@nat_not 

Natalia, wiesz że to co napiszę zaraz nie dotyczy absolutnie ekipy gadane, bo robicie mega dobrą robotę!

Przesyłka jest SMART. Bardzo proszę o 21 złotych. Tyle będę musiał zapłacić InPostowi za usługę poza Allegro.

Klienta nie będę prosił o anulowanie transakcji bo to poniżej mojej godności. Klient, zresztą jest dość stałym kupującym.

Dziękuje Ci bardzo 🙂

@kostas11  , @mdrogeria  , @komis-bell  , @drekenzes  , @pinsplash  , @Ziolko39  , @sl-aw-ek  ,

@_Likos_  , @AnnaG-Antyki  , @br. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@serwis-texas znaczy się co można powiedzieć, ja na allegro jestem zaskoczony jak coś działa ^^ 

No to taka sytuacja trochę z deszczu pod rynnę, uciekasz przed UPS pakujesz się w One Kurier które pewnie jest jeszcze trochę "lepsze". 

A tak po mojemu to i tak lepiej dogadać się z kupującym niż z allegro, trzeba ostrzegać przed tym czymś. U mnie Allegro One Punkt jest za 0zł a klienci którzy mają problem często później wybierają inną płatną paczkę dla świętego spokoju 😉 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@sl-aw-ek  wiesz co, o ile rozumiem że raczkują w kurierce, to już że nie dopilnują algorytmu mnie przeraża. Ich własna usługa!!!! Sami ją włączyli wczoraj ludziom (tym z obszaru). Był już dziś topic na ten temat.

 

No to taka sytuacja trochę z deszczu pod rynnę, uciekasz przed UPS pakujesz się w One Kurier które pewnie jest jeszcze trochę "lepsze"

 

Nie dobijaj mnie 🙂    Na razie muszę pochwalić typa który u mnie zbiera paczki z automatu. Biega nawet po dziewiętnastej 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas Rozumiem Twoje stanowisko. O ewentualny zwrot kosztów nadania paczki inną metodą dostawy możesz wnioskować, przedstawiając potwierdzenie nadania przesyłki oraz opisując szczegóły sprawy tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@nat_not 

Ahhh , popsułaś mi zabawę. Na razie napisałem ticket. Poczekam co odpiszą 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Ale to nie tak powinno być ! Ta wasza zasada " my nawaliliśmy to wy macie problem" jest naprawdę wkurzająca. Testujecie coś na żywym organizmie i potem no tak wykryliśmy tysiące/setki tysięcy(produktyzacja @k_owczarek1 ) błędów ale to w sumie problem sprzedających. "Zalecamy kontakt z klientem" - To Allegro powinno napisać do kupującego - przepraszamy to jeden z wielu naszych błędów - naprawimy to. To absolutnie nie jest uwaga do obsługi Gadane - ale do tych "mózgów" które to wymyśliły i wdrożyły w życie bez testowania.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@pinsplash "To Allegro powinno napisać do kupującego" - obawiam się, że Allegro na to nie pójdzie, to zupełnie inaczej wygląda gdy każdy kupujący dostanie 1 czy 2 wiadomości od sprzedawców, że coś nie działa niż jak Allegro wyśle każdemu 2 maile, że mają błędy 😉 

@serwis-texas "to już że nie dopilnują algorytmu mnie przeraża. Ich własna usługa!!!!"  - może i przeraża ale chyba nie dziwi? Przecież nie od dziś wiadomo, że oprogramowanie najlepiej przetestuje użytkownik 😉 
Co do kuriera to wiadomo - wszystko zależy od człowieka a nie od firmy. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Taki update sytuacji. Wysłałem wczoraj ticket, około 13-tej. Na tą chwilę nikt jeszcze nie odpowiedział. Z dniem jutrzejszym jest data graniczna wysyłki. Klient czeka na towar.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Update nr 2. Mija drugi dzień od wysłania ticketu. Nadal nie mam odpowiedzi. Dziś mija graniczny dzień wysłania towaru do klienta. Pan który dokonał zakupu, towaru w czasie nie dostanie.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas Bardzo mi przykro, ale obecnie z powodu zwiększenia liczby dostępnych kodów pocztowych dla metody Allegro One, doświadczamy opóźnień w odbiorach oraz dostawach przesyłek. Robimy co w naszej mocy, aby uporać się z tym jak najszybciej. Gdyby któreś zamówienia zostały przez to oznaczone jako nieterminowe, daj nam znać, przekażemy je do wykluczenia. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@w_kiwi 

Cześć Wiki. Trochę za szybko czytałaś. Przesyłka jest nie do nadania, gdyż kod odbiorcy nie jest obsługiwany przez Allegro One Kurier.  Proszę sprawdź, 32-090 Słomniki. To nie wina opóźnień. Jeśli mogę Cię prosić na początek o wykluczenie zamówienia z statystyk.

nr zamówienia  dab2fe00-df08-11ee-9d41-af334c1ac5c3

 

Przykro Ci być nie musi. To nie wina moderacji AG. Wy to raczej tu poszkodowane 🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@serwis-texas Hej, zamówienie dab2fe00-df08-11ee-9d41-af334c1ac5c3 zostało już wykluczone z jakości (ale standardowo będzie to widoczne dopiero po nocnym przeliczeniu) 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@w_kiwi 

Wiktoria, bardzo proszę 🙂

oznacz moderatorów