anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędy Allegro Gadane

Vryko
#18 Luminarz#

I jak sama nazwa wskazuje, wrzucamy w tym wątku wszelkie zaobserwowane bugi i niedoróbki. Powtarzam - błędy. Nie żalimy się tu, jakie to Allegro jest be, podajemy prostą i jasną informację, co nie bangla. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
336 ODPOWIEDZI 336

kostas11
#21 Demiurg#

@my_stuff a co to ma do działu numizmatyka ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

my_stuff
#7 Wielbiciel#

A jak się nazywa dział odpowiedzialny za sprawy forum? Brak? Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@my_stuff W tej wypowiedzi dokładnie napisałam, co może pomóc w tej sytuacji. Daj znać, czy pomogło. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

my_stuff
#7 Wielbiciel#

"komunikat dotyczący plików cookies" u mnie nie występuje. Przeglądarka Chrome bez jakichkolwiek dodatków. Da się z tym żyć, ale nie rozumiem co robi informatyk że to końcowy użytkownik musi się z tym gimnastykować 🙂

oznacz moderatorów

my_stuff
#7 Wielbiciel#

Teraz komunikat wyskoczył, dzięki. Szkoda że nie ma edycji postów 🙂

 

----edit

O kurcze, ale głupio 😛

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@my_stuff A czy mógłbyś mi przesłać zrzut lub zdjęcie ekranu z komunikatem:

"Nie wysłano odpowiedzi na ankietę, bo już ich udzielono."? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

my_stuff
#7 Wielbiciel#

@Ola, no teraz to już "po ptokach" 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@my_stuff Albo inaczej, teraz udało się rozwiązać Twój problem 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@my_stuff Dosłownie kilka postów wyżej napisałem co można z tym zrobić https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/b%C5%82%C4%99dy-allegro-gadane/m-p/137594/...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek @_HolaOla_

1. Żeby się nie powtarzać https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/przycisk-quot-przewi%C5%84-d...
OK, widzę że to zostało już przyklepane.

2. Po odświeżeniu strony (lub cofnięciu na poprzednią) przeglądarka od razu przenosi na górę strony (a nie pozostawia ją w miejscu, w którym faktycznie na stronie się było). Problem z odświeżeniem występuje niezależnie od przeglądarki, natomiast ten z cofaniem na innych niż Firefox (np. opartych na Chrome).

3. Niezależnie od przeglądarki występuje problem ze zrzutem całej zawartości danej (pod)strony do pliku graficznego - konkretnie zrzucana jest tylko widoczna w oknie przeglądarki część strony, a nie jej całość (mimo wybrania opcji typu "zapisz całą stronę", która wszędzie poza spolecznosc.allegro.pl działa prawidłowo).
Ufam, że to tylko błąd w konfiguracji, a nie zamierzone i celowe działanie z premedytacją.

4. Żeby użyć przycisków Home, End, Page Up, Page Down, należy najpierw kliknąć w jakiekolwiek miejsce na stronie, bo inaczej nie działają.
Tutaj podobnie jak w przypadku punktu nr 2 - na Firefoksie problemu nie ma, natomiast na przeglądarkach opartych na Chrome jest.

 

Wszystkie powyższe problemy ujawniły się po "dobrych zmianach" na forum.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Jeszcze co do punktu nr 4, to po 2 minutach (z zegarkiem w ręku) przestaje działać klawiatura na stronach AG (ww. klawisze oraz np. F5). Dlaczego? Przyczyną jest uBlock, a właściwie nie uBlock sam w sobie, tylko regułka 

spolecznosc.allegro.pl##.lia-panel-dialog-modal-valuesurvey.ui-widget.ui-dialog, .ui-widget-overlay

znajdująca się na liście "Polskie Filtry Elementów Irytujących", która wycina tę upi3rdliwą ankietę (o której już niejeden tu pisał w ostatnich miesiącach). A że ankieta ta jest upi3rdliwa, namolna i nachalna, to więcej niż pewne - bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy klika się w "nie, dziękuję", odświeża stronę, czeka z zegarkiem w ręku 2 minuty, po których to banner z ankietą znowu się wyświetla?

6. W sygnaturach przestały działać emotikony.

 

PS Ktoś zauważył, że nie ma punktu nr 5?😏
PPS Narzędzie "Insert/Edit c0de sample" też nie działa (jak właśnie się okazało). Swoją drogą to miło, że słowo "c0de" jest na czarnolisto😑

Nieźle ktoś napsuł w silniku forum przez ostatnie tygodnie...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Sprawdź proszę, czy wszystkie punkty, które wymieniłeś są nadal aktualne. Moje najlepsze żródło, czyli nasza ekipa techniczna donosi, że wszystko powinno być ok, a problemy, które zgłaszasz teraz nie występują. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Popsuł się licznik rozwiązań - pokazuje znacznie zawyżone wyniki.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Dziękuję za info. Sprawdzamy już, co się wydarzyło. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No i co się wydarzyło, że ponad tydzień zajęło dojście do tego?😏

Co do problemów zgłoszonych przeze mnie, to poprawiło się (poza pkt nr 6 i pkt nr 4 w całej rozciągłości).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Sprawdziliśmy na kilku różnych przeglądarkach i kontach, nigdzie nie ma problemów z pkt. 4 i 6. Jeśli dostaniemy zgłoszenia od innych użytkowników AG, będziemy działać, ale na ten moment nie ma takich błędów z naszej strony. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Hm, wychodzi więc na to, że chyba mam jakieś halucynacje, bo grubo ponad miesiąc temu wyparowała mi emotikona z sygnatury i do tej pory żadnym sposobem nie mogę jej przywrócić.

Na ten przykład biorę kod emotikony, którą masz w swojej sygnaturze, czyli

<p><li-emoji src="/html/@C5B0482721A3B2D4DF59B8F23A3B96FC/emoticons/1f642.png" class="lia-deferred-image lia-image-emoji" id="lia_slightly-smiling-face" title=":lekko_uśmiechnięta_buźka:"></li-emoji></p>

wklejam go w box "podpis" w zakładce https://spolecznosc.allegro.pl/t5/user/myprofilepage i po kliknięciu "zapisz" jedyne co mi z tego zostaje to

<p></p>

Nadal uważasz, że wszystko jest w porządku i to tylko mi się wydaje?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

PS Oczywiście narzędzie "Insert/Edit c0de sample" nadal nie działa prawidłowo (co widać w poście powyżej, bo wszystko było wklejone jako kod, a nie jako plaintext, a słowo "c0de" nadal jest na tutejszej spam liście i nie można go użyć w treści posta, bo robi się **piiip** (dlatego napisałem przez zero).
Zgłaszałem to ponad 2 tygodnie temu i nadal nikt nie raczył tego poprawić. Na pytanie, które zadałem wczoraj też nie odpowiedziałaś. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że z pracownikami allegro można stanąć przed białą ścianą, a oni i tak będą się upierać, że ta jest czarna, bo tak kołcz powiedział na szkoleniu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Uszczypliwości w stronę nas wszystkich, czyli pracowników Allegro naprawdę nie są potrzebne. Zgłosiłeś nam problemy, ja je przekazałam do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie Gadane. Sprawdziliśmy wszystkie zgłoszone przez Ciebie kwestie, żadnej nie poprawiliśmy, bo po weryfikacji nie było takiej konieczności. Na przyszłość, nie zamierzam tutaj tłumaczyć i zagłębiać się w techniczne szczegóły funkcjonowania Allegro Gadane, bo to nasze wewnętrzne informacje. 

Jeśli posiadasz jakiekolwiek problemy związane z korzystaniem z Gadane, zawsze chętnie służymy pomocą, ale nie będę tutaj na siłę udowadniać Ci, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Na przykładzie emotki w sygnaturze, jak widzisz na moim przykładzie, problemu nie potwierdziliśmy, więc nie będziemy go dalej rozkładać na czynniki pierwsze. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ "Uszczypliwości w stronę nas wszystkich, czyli pracowników Allegro naprawdę nie są potrzebne" - nie byłyby potrzebne, gdybyście czytali co do was się pisze. Skoro coś zgłaszam, to nie dlatego, że mam halucynacje z niedożywienia, tylko dlatego, że faktycznie coś nie działa.

"ale nie będę tutaj na siłę udowadniać Ci, że białe jest białe, a czarne jest czarne" - akurat jest dokładnie na odwrót: to wam trzeba udowadniać, że nie jest się wielbłądem.

"Na przykładzie emotki w sygnaturze, jak widzisz na moim przykładzie, problemu nie potwierdziliśmy, więc nie będziemy go dalej rozkładać na czynniki pierwsze." - Twój przykład różni się tym od mojego, że Ty masz konto z uprawnieniami moderatorskimi, a ja nie. Skoro pisze Ci, że po wklejeniu kodu emotikony i kliknięciu "zapisz" cały ten kod jest usuwany przez wasz cudowny system, to tak dokładnie jest. Mam Ci to sfilmować żebyś uwierzyła, że białe jest białe, a czarne jest czarne?
Skoro przed banem emotikona w sygnaturze się wyświetlała, a podczas jego trwania zniknęła, to ni mniej ni więcej znaczy, że w międzyczasie coś zostało zmienione w konfiguracji silnika forum, bo ja nie miałem możliwości zalogowania się na swoje konto i zmienienia czegokolwiek w ustawieniach.
Ale żeby nie był gołosłownym. Tak wygląda kod sygnatury, który wklejam w służący temu box.
A tak wygląda ten sam kod po kliknięciu przycisku "zapisz".
Nawet nie próbuj mi pisać, że nie widzisz żadnej różnicy pomiędzy jednym a drugim (nawet cudzysłów jest zamieniany na unicode, ale co ciekawe tylko ten wpisany przeze mnie, bo ten opisujący parametry, np. target="_blank", już nie), że to moja wina i że "dziwne, u nas działa".

PS A co do tej waszej "nieinwazyjnej" ankiety, to fakt jest taki, że okno z nią wyświetla się nawet w kopiach zapasowych stron w Google Cache - fajna ta ankieta, taka nie za upi3rdliwa😏
Na temat tego, że narzędzie "Insert/Edit c0de sample" nie działa oraz że słowo "c0de" (przez "o") jest na liście słów zakazanych na tym forum też nawet się nie zająknęłaś (choć zwracałem na to uwagę bodaj dwa razy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów