anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawne zgłoszenie ochrona marek

petinek_pl
#12 Orędownik#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ Otrzymałam upomnienie od allegro za .. nie wiem za co Usunięto mi dwie oferty. Zgłosiłam odwołanie,bo jestem uczciwym sprzedawcą i wystawiam wyłącznie produkty od producentów. Na moje odwołanie konsultant odpisał tak jak przewidziałam robotycznie,czyli że nikogo to nie obchodzi i że "Nasze działania podejmujemy na podstawie otrzymania wystarczająco precyzyjnych i odpowiednio uzasadnionych zgłoszeń, wykazujących istnienie treści o charakterze bezprawnym w ramach serwisu.W zgłoszeniu wykazano naruszenie polegające na wykorzystaniu zarejestrowanego znaku towarowego (zastrzeżonej nazwy należącej do marki, od której pochodzi zgłoszenie) do sprzedaży produktu innej marki. " i tyle. Czyli producent zgłosił,że sprzedaję fałszywe produkty? Sama doszłam do tego o jakie produkty chodzi,bo nie dostałam żadnych wyjaśnienień. W opisach ani tytule nie ma żadnych znaków towarowych,jedynie w parametrach bo allegro tego samo wymaga. I z tego co wiem zgłoszenie jest od producenta od którego kupiłam te produkty osobiście...mam na to fakturę...to jest jakaś farsa. Za drugie upomnienie jest podobno kara 2500 zł. A ja otrzymałam już jedno i to bezpodstawne. Producent nie wie jak sprzedaje własne produkty? Allegro piszecie,że podejmujecie działania WYŁĄCZNIE NA PODSTAWie OTRZYMANIA PRECYZYJNYCH I UZASADNIONYCH ZGLOSZEŃ.....co za hipokryzja. Ja mam fakturę zakupu a wy piszecie,że to było z waszej strony precyzyjne? Czyli nie sprawdziliscie nawet u producenta czy ma dowod zakupu. Allegro macie wystawiac takie upomnienia wyłącznie na podstawie otrzymania precyzyjnych zgłoszeń...jak mozecie nazywac to precyzją skoro osoba ta ma dokumenty na to ze kupilam u niej produkty a wy nawet tego nie potwierdziliscie,zakladając z gory ze wystawiam jakies podrobione produkty... proszę o wyjasnienie zatem, jak wyglądało to precyzyjne zgłoszenie? Skoro otrzymalam upomnienie naruszenia i usunięto mi oferty to proszę o przesłanie dowodow ktore macie na to ze to podrobione produkty na podstawie ktorych takie dzialania podjęcliscie.

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Health___Beauty czy w prowadzonej sprawie z Allegro poinformowałaś o braku odpowiedzi od podmiotu uprawnionego? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@la_nika  nie, bo z Waszymi konsultantami pisałam od razu po usunięciu oferty (przez kilka dni) - myślałam, że odpowiedź na maila przyjdzie później ale teraz - po wielu tygodniach - już na to nie liczę i nie prowadzę z nikim korespondencji w tej sprawie. Zresztą nie chodzi o tę konkretną sytuację, bo jak już pisałam - produktu miałam 1 sztukę, minusowe punkty w jakości sprzedaży (-150) się już przedawniły, SS wrócił, to był pierwszy raz więc kary finansowej nie było ale chodzi o to co można zrobić w przyszłości w takiej sytuacji - zarzut jest absurdalny, z mojej strony nie ma najmniejszego problemu, żeby udowodnić oryginalność produktu a Wasi konsultanci odpisują gotowymi formułkami, odsyłają do podmiotu, a podmiot jak widać nie ma ochoty się tłumaczyć ze swoich absurdalnych zarzutów.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Health___Beauty w takiej sytuacji należy w pierwszej kolejności wyjaśnić to z podmiotem zgłaszającym jeśli nie odpisze w ciągu 7 dni, przesłać do nas informacja o braku kontaktu oraz zrzuty ekranu z prób kontaktu oraz dokumenty przesłane do tego podmiotu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

MartynaSz3
#9 Pomysłodawca#

@la_nika @Health___Beauty System Allegro jest nastawiony na "trzepanie kasy". Nawet Amzn w przypadku podejrzenia oryginalności produktu najpierw wysyła ostrzeżenie z prośbą o wyjaśnienie, wystarczy podesłać odpowiednie dokumenty i ma się spokój. W przypadku Allegro taką ścieżkę zostawiono jedynie wybranym podmiotom.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

@MartynaSz3  absurd polega na tym, że sprzedawców stawia się przed faktem dokonanym nie dając żadnej możliwości wyjaśnienia. I sprzedając oryginalne produkty musisz się tłumaczyć, że nie jesteś jeleniem ale za to jak Allegro na stronie głównej reklamuje odpowiedniki (czytaj podróbki) perfum marek chronionych to wszystko jest jak rozumiem legitnie, zgodnie z regulaminem i prawem.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika 


@la_nika  napisał(a):

@Health___Beauty czy w prowadzonej sprawie z Allegro poinformowałaś o braku odpowiedzi od podmiotu uprawnionego? 


wtf?

proszę o podstawę prawną, że "podmiot uprawniony" ma decydować, że można tu coś sprzedawać - ja już znalazłem przepisy mówiące coś odwrotnego

allegro wpuszcza was na minę - nie radzę wam się kontaktować z "podmiotem uprawnionym", bo jeszcze ktoś tę korespondencję przejmie i będą problemy

jest jedno miejsce, gdzie można to zgłaszać- uokik - zmowę allegro i tzw. podmiotu uprawnionego do usuwania ofert

 

@Health___Beauty @petinek_pl 

polecam lekturę przepisów prawa

https://lexlege.pl/ustawa-o-ochronie-konkurencji-i-konsumentow/art-6/

Art. 6. UOiK


Porozumienia zakazane

1.
Zakazane są porozumienia, których celem lub skutkiem jest wyeliminowanie, ograniczenie lub naruszenie w inny sposób konkurencji na rynku właściwym, polegające w szczególności na:
1)
ustalaniu, bezpośrednio lub pośrednio, cen i innych warunków zakupu lub sprzedaży towarów;
 
2)
ograniczaniu lub kontrolowaniu produkcji lub zbytu oraz postępu technicznego lub inwestycji;
 
3)
podziale rynków zbytu lub zakupu;
 
4)
stosowaniu w podobnych umowach z osobami trzecimi uciążliwych lub niejednolitych warunków umów, stwarzających tym osobom zróżnicowane warunki konkurencji;
 
5)
uzależnianiu zawarcia umowy od przyjęcia lub spełnienia przez drugą stronę innego świadczenia, niemającego rzeczowego ani zwyczajowego związku z przedmiotem umowy;
 
6)
ograniczaniu dostępu do rynku lub eliminowaniu z rynku przedsiębiorców nieobjętych porozumieniem;
 
7)
uzgadnianiu przez przedsiębiorców przystępujących do przetargu lub przez tych przedsiębiorców i przedsiębiorcę będącego organizatorem przetargu warunków składanych ofert, w szczególności zakresu prac lub ceny.
 
 
2.
Porozumienia, o których mowa w ust. 1, są w całości lub w odpowiedniej części nieważne, z zastrzeżeniem art. 7 wyłączenie zakazu porozumień i art. 8 rozszerzenie przesłanek wyłączenia zakazu porozumień.
 
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#14 Krzewiciel#

Nie licz na jakąkolwiek odpowiedź Allegro, czy podmiotu robiącego zgłoszenie. Miałam analogiczną sytuację ze 3 miesiące temu - usunięto mi produkt, pisałam dokładnie to samo to allegro - że produkt jest oryginalny, mam na wszystko faktury, wysłałam im wszystkie dokumenty i zdjęcia - odpowiedź Allegro - "nie mamy kompetencji, żeby oceniać czy produkt jest oryginalny, dostaliśmy zgłoszenie, usunęliśmy produkt, nałożyliśmy sankcje na konto". Dodam, ze produkt był dodany na podstawie numeru EAN - dane i zdjęcia były pobrane z katalogu i na tej podstawie dokonano usunięcia. Oczywiście "podmiot uprawniony" do dziś nie raczył odpowiedzieć na mojego maila. Państwo w państwie.

oznacz moderatorów

Tres-Veritable
#9 Pomysłodawca#

Czas najwyzszy naglosnic to co allegro wyprawia w me"diach spolecznosciowych na forach az w koncu trafi to do TV,trzeba uswiadamiac "kupujacych" co oni wyprawiaja

oznacz moderatorów