anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

blokada sprzedaży / cenzura konta

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

Witam bardzo serdecznie,

Czy allegro może ocenzurowało moje konto? Mam drastyczne spadki sprzedaży w ostatnich tygodniach. Porównywałem sobie rok do roku dany okres i nigdy nie było czegoś takiego. Czytałem, że allegro losowo cenzuruje konta. Mógłby ktoś mi to wyjaśnić lub pracownik allegro ściągnąć blokadę? Może nie zarabiam kokosów ale zawsze z mojej prowizji idzie na pensję conajmniej jednego pracownika.

Dziękuję.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kostas11
#21 Demiurg#

@Hoth24BrickStore mam wrażenie że każdy kto na forum psioczy na allegro ma bana na sprzedaż 😄 sam mam czasem 2 dni bez zamówień, gdzie kiedyś było to bardziej jednorodne, a w sklepie internetowym mam wykres sprzedaży na stałym poziome bez nagłych spadków więc coś tu nie gra 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

Ja nie psioczę na forum, bo kocham allegro. Robię tylko swoje ale czytam i czytam forum i często ten temat się przewija. Zauważyłem dziwny przeskok w sprzedaży w dół. Więc pytam czemu na mnie padło? 😕

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Hoth24BrickStore Bo akurat wypadłeś z maszyny losującej > jak kulka przy losowaniu numerkó Toto Lotka😔

oznacz moderatorów

client11546
#11 Animator#

bo pan jest następny w kolejce żeby panu konto zablokować  na kilka miesięcy i spadek sprzedaży spadnie który nie będzie do odrobienia taka jest prawda i nie trzeba kochać allegro to allegro powinno nas kochać że pracujemy   na prowizię i na punkty to jest moje doswiatczenie 11 letnie 3 konta i wszystkie załatwione

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11  napisał(a):

@Hoth24BrickStore mam wrażenie że każdy kto na forum psioczy na allegro ma bana na sprzedaż 😄 sam mam czasem 2 dni bez zamówień, gdzie kiedyś było to bardziej jednorodne, a w sklepie internetowym mam wykres sprzedaży na stałym poziome bez nagłych spadków więc coś tu nie gra 😞


@kostas11 Za wkurzenie niewłaściwej osoby w niewygodnym temacie zazwyczaj jest ban na  sprzedaż na 2-3 dni. Za przemalowanie na różowo kućki na ogonie pewnego zwierzątka z safari - obowiązkowe białe tło na miniaturach z czasem na wykonanie niecałe 3 tygodnie dla całej kategorii. Lista oczywiście jest dłuższa.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes tak mi się wydawało 🙂 miałem w zeszłym miesiącu kilka takich zwiech po 2 dni 😄 od dziś nie powiem ani jednego złego słowa o allegro, będę tylko zachwalał zobaczymy czy mi wzrośnie sprzedaż 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja mam wrażenie, że mógłbym coś więcej napisać, ale przez ostatnie dni bardzo.... bardzo spadła mi sprzedaż. Więc nie będę na razie "psioczył".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

popazan
#8 Zapaleniec#

hej, 
też zauwazyłem mega drastyczny spadek sprzedaży i w ogóle spadek zainteresowania (brak pytań o przedmiot sprzedaży) - jestem tutaj małym żuczkiem, na szczęscie allegro nie jest fundamentem mojego biznesu, ale powiem tak - w tym miesiącu faktura od allegro za prowizje od sprzedaży i adsy była mniej więcej w takiej wysokości, w jakiej wczesniej były koszty tylko samych adsów. Czyli tak na oko mniejsza o jakieś 75% w stosunku do faktur w 2023 i wcześniej (styczeń był niewiele lepszy). W sumie to nie zwróciłem na to uwagi, ale przez lekturę tematów na gadane (szukałem wątków o księgowaniu po zmianach z automatycznym pobieraniem prowizji) trafiłem na kilka tematów związanych ze spadkiem sprzedaży. I u siebie też mogę to potwierdzić. Nie wiem, co o oni porobili, ale coś jest na rzeczy. Biznesowo jestem na allegro od 2006 roku i wcześniej czegoś takiego nie było. Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

a.... u mnie zaskok , co zwykle od lat luty dołowal tak obecnie ok15% lepszy od stycznia , był w ub. tygodniu 2 dniowy hamulec , ale szybko obroty podskoczyły powyżej przewidywanych .

Na stacjonarnym jak zwykle .... można się w lutym opalać .

oznacz moderatorów

popazan
#8 Zapaleniec#

no to gratuluję, przewinęło mi się parę tematów nt. spadku sprzedaży i wrzuciłem swój głos. w ogole pierwszy raz w życiu tu zajrzałem, szukając odpowiedzi na księgowe pytania, ale porwały mnie tematy dotyczące przepychanek z niepełnosprytnymi kupującymi - i zaglądam tutaj od kilku dni. Trochę jestem przerażony tym, jak allegro traktuje sprzedawców... ...czytam o kupujących, którzy kupili stroje karnawałowe, poszli w nich na bal i śmierdzące odesłali sprzedawcy, albo o innym cudaku, który zakłada dyskusje sprzedawcy, bo zgłosił zwrot towaru i ma pretensje, że nie dostał z powrotem pieniędzy; tylko, że nie wysłał przedmiotu, bo aktualnie jest chory i ma daleko do paczkomatu... nie wiem, jak Wy to ogarniacie 🙂 Albo "zwracam przedmiot sprzedawcy i jaki mam wpisać adres: swój czy sprzedawcy?" Albo negatyw za to, że kupiła na allegro a taniej było w innym sklepie. Tutaj naprawdę jakiś koczkodan, który ucieknie z zoo, dorwie się przypadkowo do kalwiatury i kliknie KUP TERAZ - ma wieksze prawa i przywileje niż sprzedający... Już nie będę się rozpisywał nt. ostatnich zmian dotyczących czarnej listy... Rocznie mi się trafi jeden kupujący tego rodzaju, ale ja sprzedaję tyle rocznie co niektórzy pewnie dziennie i nie wiem, jak to ogarniacie. Pełen szacunek! Aaaa i jeszcze kupowanie kilku przedmiotów, żeby dobić do smarta, a potem odsyłanie wszystkich, też na koszt sprzedawcy, bo tylko szybka za 5 zł do telefonu była mi potrzebna. Dobra, już nie piszę i uciekam, bo mnie zabanują 🙂 Pozdrawiam i zyczę rekodrowych zysków!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na stacjonarnym jak zwykle .... można się w lutym opalać .  Gdzie taka pogoda?? w Polsce?🏖

oznacz moderatorów

client11546
#11 Animator#

LUDZIE JUŻ OMIJAJO ALLEGRO MAŁO KUPUJĄ 

oznacz moderatorów

Maxsklep24
#9 Pomysłodawca#

To nie ludzie mało kupują. To algorytm Allegro , podsuwa oferty ich własnego sklepu.  Po co były kategorie produktów, obowiązkowe kody EAN ?  Po to żeby stworzyć bazę towarów , i wprowadzić do własnego sklepu samemu sobie nie płacąc prowizji .  Nawet ich reklamy są bardzo wymowne.  Allegro, NASZ !!!  najlepszy sklep.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Hoth24BrickStore Na koncie nie masz żadnych ograniczeń. Nie praktykujemy również czegoś takiego jak cenzura konta czy shadowban. Twoje oferty są prawidłowo widoczne. Niestety nie jesteśmy w stanie wskazać przyczyny spadku sprzedaży. Nie jest ona związana z kwestiami technicznymi na platformie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

No właśnie . Też mam takie wrażenie . Z dnia na dzień sprzedaż spada na łeb na szyję.  Zwłaszcza po wprowadzeniu katalogu allegro oraz wariantów produktowych .   Wystawiam to samo etui w różnych kolorach . Ustawiam wielowariantowość a tu "Buch" widać tylko jeden wariant . Reszta jest połączona z wariantami innych sprzedawców .  

Myśle że za spadaek sprzedaży odpowiadają zmiany w algorytmach , katalogu i wielowariantowosci produktowej .  

W zeszłym roku było to samo - w kwietniu się trochę poprawiło aż do teraz 🙂

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

po rozmowie kurierem inpost co w tej chwili wozi 

dotychczas 90% allegro 10% t...

obecnie 55% allegro 45 t....

niestety CHIŃCZYCY nas załatwili

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

A ja już ze 3 razy w różnych miejscach w internecie czytałem, że komuś kurier powiedział, że wozi same paczki z t..u

Ciekawe ile płacą za takie komentarze 🙂

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

System komentarzy też robi swoje. Sprzedawałam takie sprytne pojemniczki jednej z firm która robiła je w kilku rozmiarach. Szału nie bylo ale zawsze kilka złotych wpadało. i Nagle stop. Od miesiaca ani sztuki. Zaczynam szukać. niby nic nie widać wszystko w porządku aż zaczęłam czytać komentarze przy tej aukcji i co widzę? Ostatni z komentarzy. "Wszystko w porządku ale wymiary się nie zgadzają." I maleńką czcionką Zakup w sklepie XXXXX. No i już wiem czemu sprzedaż mi " siadła ". I to są efekty produktyzacji i skopanego systemu komentarzy który połączył te oferty po nazwie producenta. No bo przecież nie może tak być że ktoś może produkować pojemniczki tak nie wiele się różniące. Chodzi o kilka mm. Zastanawiam się czy coś z tym nie zrobić.

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  mógłbym prosić o pomoc? Dziękuję miłe Panie 🙂

oznacz moderatorów