anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada sprzedaży ponieważ moje konto zostało powiązane z zawieszonymi kontami

MAMY ROZWIĄZANIE!
Codemy2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

otrzymałem od Allegro blokadę na sprzedaż ponieważ moje konto zostało powiązane z zawieszonymi kontami, o których istnieniu.

Nie wiem na jakiej podstawie, wyjaśnienia przedstawione do działu bezpieczeństwa transakcji są wg. nich niewystarczające.

Gdzie mogę się odwołać od decyzji?

Czy jakiś @mod może mi pomóc w sprawie ?

 

Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Codemy2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję,

a czy mod może mnie wesprzeć w temacie ?

@cloudcloud ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Codemy2 Kwestie dotyczące blokady konta musisz wyjaśniać w korespondencji mailowej.

Nie blokujemy kont bez powodu. Jeśli możliwe będzie zdjęcie blokady, otrzymasz informacje co należy zrobić. Jeżeli nie, pisanie tutaj nie przyczyni się do zmiany naszej decyzji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Codemy2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wypowiedź @nat_not,

ja w żaden sposób nie mam zamiaru tu opisywać swojej historii, nie liczę również że załatwimy temat na forum.

Wydaje mi się że allegro powinno chronić i kupujących i sprzedających, niestety ale w moim przypadku to jest jakieś fatalne nieporozumienie - a przy wymianie wiadomości z pracownikiem trafiłem niestety na beton.

Mam wrażenie że nic nie jest robione w mojej sprawie, odpowiedzi typu:

zablokowane bo tak,

czy też "jak koleżanka zaznaczyła.."

w żadnym stopniu nie ułatwiają wyjaśnienia sytuacji.

Zasugerowałem temat do sprawdzenia - poprosiłem o dodatkową weryfikację - bez odpowiedzi.

Staram się prowadzić biznes na platformie najlepiej jak się da, utrzymując wysoką Jakość sprzedaży. W przypadkach problematycznych zawsze staram się współpracować z supportem serwisu i odpowiadać szczerze na wszelkie pytania i wątpliwości.

W dniu dzisiejszym poprosiłem o zaangażowanie lidera działu w sprawę.

I jeżeli mógłbym prosić Ciebie @nat_not, @_HolaOla_ lub innego moderatora i zapoznanie się ze zgłoszeniem 10478460. 

Nie proszę o ułaskawienie czy automatyczne wstawiennictwo, proszę o zapoznanie się ze zgłoszeniem i wypracowanie zdania na ten temat. Jeżeli i wy znajdziecie w tej całej historii nie pasujące do siebie klocki, jakieś wątpliwości, które mogłyby działać na moją korzyść - wówczas prosiłbym o kontakt z osobami prowadzącymi sprawę.

Z góry dziękuje. 

oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

@Codemy2 cześć.czy jeśli się tobie coś zdziałać?Długo czekałes na odpowiedź na odwołanie?Tez złożyłam odwołanie.ja mam już kilka lat zablokowane firmowe konto..

oznacz moderatorów
Codemy2
#8 Zapaleniec#

niestety nic @SklepikMarysi, allegro jest "głuche" na moje wyjaśnienia. Mam wrażenie że nikt z allegro rzetelnie nie podszedł do sprawy. Nikt mi nie pomógł  - bynajmniej nie mam takiej wiedzy na ten temat. 

Mają swoje procedury i postępują ZERO - JEDYNKOWO, nie ma jakiejkolwiek mowy o domniemaniu niewinności lub o fatalnym zbiegu okoliczności. 

Jutro udaje się do radcy prawnego w celu sporządzenia odpowiednich pism sądowych. 

oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

@Codemy2 Mi też nie odpisują.a jak zgłaszam ponownie sprawę to odpowiada automat.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SklepikMarysi Jak już Cię informowałam, odpowiedź w sprawie odwołania od pracownika otrzymasz w przeciągu 14 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Codemy2
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_

Olu, czy przyglądałaś się mojej sprawie ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Codemy2 Tak, zapoznałam się z Twoją sprawą, ale tak jak zostałeś już poinformowany w odpowiedzi na odwołanie od decyzji pracownika Działu Bezpieczeństwa, niestety dalsze postępowanie jest obecnie możliwe jedynie w postępowaniu sądowym. Na wniosek sądu ujawnimy wszelkie informację dotyczące powstałych naruszeń i powiązań z kontami, które wskazaliśmy Ci w korespondencji mailowej. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Codemy2
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_

czy na wniosek sądu uzyskam również od was informacje kto jest właścicielem kont ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Codemy2 Tak, na wniosek sądu uzyskasz wszelkie informacje związane ze sprawą. 

 @SklepikMarysi Ty również otrzymałaś już odpowiedź na swoje odwołanie, więc sprawdź proszę skrzynkę mailową. Podobnie jak w przypadku kolegi powyżej, pozostaje skierowanie sprawy do sądu lub wyjaśnienie blokady i naruszeń na kontach, które wskazaliśmy Ci w korespondencji mailowej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  już mi odpisali.Niestety chodzi Allegro głównie o konto którego nie jestem właścicielem.Napisali że jeśli po zalogowaniu na to konto wyjaśnię sprawę to będę mogli odblokować moje konto.Problem w tym.ze to niemożliwe.poniewaz ja nie jestem właścicielem tego konta.nie znam hasła.nie mam dostępu do maila ani do telefonu bo one nie są moje.To co mam w tym wypadku zrobić?

oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  czyli Allegro chce bym się włamał na czyjeś konto.Nie jestem hakerem.Ja nawet nienauczylam się poruszacna allegro.Skad mam wziąć hasło do czyjegoś konta?Przyslecie mi je na telefon?Bo nie rozumiem.

oznacz moderatorów
WNMSolution
#8 Zapaleniec#

U mnie też zrobili jakąś paranoje, ale ja tego tak nie zostawię za dużo zszarganych nerwów i straconych pieniądze przed tego monopolistę!

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Najpierw sobie posprawdzaj historię przeglądarki czy ktoś się nie zalogował z twojego sprzętu na swoje konto allegro bo oni sprawdzają po ip kompa

oznacz moderatorów
WNMSolution
#8 Zapaleniec#
  • Z mojego nikt bo sprawa dotyczy spółki! I mojego wspólnika! A jak mojego wspólnika to i też mnie! Doprowadzili dobrze rokująca młoda spółkę to stracenia płynności finansowej! Przez jakieś swoje widzi misie! Po tym jak wszystko zostało wyjaśnione wymyślili kolejne dwa powiązania o których wspólnik nie ma pojęcia bo pierwsze słyszy o tych kontach. Mam nadzieje, ze wyjaśniałam trochę. Przekaże mu to, ale to nic nie da. On wszystko wyjaśnił a o tamtych powiązaniach pierwszy raz słyszy to co ma wyjaśniać? 
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

**piiip**ałbym z pozwu jak złoto za działanie na niekorzyść spółki. Może jak nie idzie ustalić co to zwiększcie bezpieczeństwo vpn polecam używać 

oznacz moderatorów
eldo_faza
#8 Zapaleniec#

u mnie jeszcze lepiej.. allegro zablokowalo mi 20 letnie konto sprzedawcy.,.....

oznacz moderatorów