anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

blokada sprzedaży

ETHome
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Notorycznie w towarze na licytacji aukcje zostają wygrane przez kogoś, kto nie podaje numeru telefonu albo telefon jest lewy, jest na allegro mniej niż miesiąc - i oczywiście jest oszukańczym kontem po to, aby zablokować moją sprzedaż. Dzieje się tak praktycznie co tydzień, jakaś część towaru z licytacji jest 'zakupiona' przez takie konta. Chciałabym się dowiedzieć czy allegro zamierza coś z tym zrobić ? jak można założyć użytkownika bez nr telefonu ? jak można podać lewy numer telefonu bez żadnego sprawdzenia czy numer w ogóle istnieje - a jak wchodzę na dane kontrahenta to od razu widać że numer jest lewy... Jeżeli ja to widzę - to chyba allegro jest w stanie coś z tym zrobić ? nie mówię już o namierzaniu takich kont po ID żeby widzieć kto robi takie świństwo. Za każdym razem wysyłam do ko_alka zgłoszenie na maila, konto oszusta jest blokowane, ale co z tego, jak towar nie został sprzedany a w następnym tygodniu dzieje się tak samo, ktoś znów zakłada nowe konto i 'licytuje'. Bardzo to jest słabe naprawdę. Może dział techniczny mógłby się zająć eliminacją takich użytkowników ???

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ETHome jeśli takie problemy się powtarzają, to prześlij proszę do nas za pomocą tego formularza loginy sprzedających oraz numery zamówień, jeśli potwierdzi się, że są to zakupy w celu zaszkodzenia Ci, odpowiedni dział będzie mógł podjąć działania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

Ale ja Wam wysyłam maila za kazdym razem - i macie te dane, loginy i blokujecie te konta - tylko że PO wygraniu przez takie osoby aukcji, co zupełnie nie załatwia sprawy, a taka osoba po prostu zakłada kolejne konto i tak w kółko. Proszę sobie sprawdzić maile wysłane na spolecznosc@ tytuł: bis22 do ko_alka, która zawsze pomagała blokować... 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ETHome  tak, znam te e-maile i dzisiejsze również zostały przekazane do odpowiedniego działu. Poprosimy o weryfikację powiązań na kontach, ale nie jesteśmy w stanie działać przed zakupem. Dodam, że konta są weryfikowane, jednak jeśli ktoś podaje prawidłowy format numeru telefonu to może założyć koto lub dokonać zakupu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

Zadziwiające ale ostatnio pokazują się konta kupujących w ogóle bez telefonu, więc chyba wymaga to sprawdzenia bo chyba coś się konkretnie wysypało. Oczywiście, ze jesteście w stanie działać przed zakupem i oczywiście że jesteście w stanie weryfikować telefony, tylko że nie trzeba iśc po najmniejszej linii oporu i robić minimum. To że coś takiego blokujecie - to tak jakbyście nic nie robili, bo niczym to nie skutkuje - a jak napisał słusznie #21 Demiurg# jak dam wyróżnienie to Wy zarabiacie, ale nikt poza wami. A ja od początku muszę włączyć aukcję - i znów dzieje się to samo, a jak się dzieje u mnie, to nie mam żadnych wątpliwości że dzieje się tak również u innych. Brak rozwiązania systemowego w takich wypadkach jest po prostu niestety wygodnictwem :(. I szkoda. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Przecież wcale tego numeru nie trzeba podawać. loguj kontem google itp. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jest zbyt duża swoboda przy zakładaniu konta i są tacy co mają wprowadzone wszystkie lewe dane o sobie począwszy od numeru telefonu a kończąc na nazwisku że samych spółgłosek (miałem takiego co miał same literki J oraz G i kupił tylko dla zabawy. Sprzedawcy nie tylko tracą tak jak piszesz ale również wtedy gdy sobie oferty promują czy wyróżniają za co nie jest zwracana opłata.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ETHome jak widzisz allegro ma na to wyrąbane po całości wystaw u konkurencji 

oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

Niestety czasem wielkość danej firmy powoduje, że zaczyna zjadać własny ogon i dopóki zarabia to ma wywalone...  Szkoda że i jakość wtedy mocno szwankuje... 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ETHome a nie o to chodzi oni chcą by lokalnie to padło na pysk i przestało im ap ciągnąć

oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

jak to lokalnie ? to znaczy ? 

oznacz moderatorów