anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wypłaty środków od klientów

piotrencki_j
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie czemu Allego po 17 latach do weryfikacji konta firmowego żąda mój pesel? i wstrzymało mi wpłaty od klientów. Mój nick. piotrencki_j

Dodam iż przy zakładaniu konta na Allegro podawałem wszystkie dane. Może lepiej jak skieruję sprawę swojemu prawnikowi.

 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Drugi post, po co? możesz skierować ale czy to coś da? jak nie chcesz gadać z Allegro zapytaj operatora płatności.

oznacz moderatorów

piotrencki_j
#7 Wielbiciel#

Przepraszam ale Allegro wstrzymało mi wypłatę środków od klientów dodam że po 17 latach gdzie konto z Allegro mam czyste na bierząco

oznacz moderatorów

piotrencki_j
#7 Wielbiciel#

Może inaczej z kim gadać z kim pisać na e-mail może tak będzie łatwiej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

piotrencki_j
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za link.

Tylko jak zakładałem konto firmowe wszystko było wysłane dowód osobisty z dwóch stron dane z GUS itp. Czegoś nie rozumię?

oznacz moderatorów

piotrencki_j
#7 Wielbiciel#

Jak mogę nadmienić klienci kupują często nawet wczoraj i dziś i wpływów brak.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@piotrencki_j a jak  pierzesz pieniądze lub co gorsza sponsorujesz terrorystów. Muszą to sprawdzić

oznacz moderatorów

piotrencki_j
#7 Wielbiciel#

Wszystkie dane mają od 17 lat hello

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@piotrencki_j  napisał(a):

Mam pytanie czemu Allego po 17 latach do weryfikacji konta firmowego żąda mój pesel? i wstrzymało mi wpłaty od klientów. Mój nick. piotrencki_j

Dodam iż przy zakładaniu konta na Allegro podawałem wszystkie dane. Może lepiej jak skieruję sprawę swojemu prawnikowi.

 

W wielu sytuacjach tzw reweryfikacja jest nieuzasadniona , odbywa się tylko dla wygody allegro i operatora bez merytorycznego uzasadnienia.

Domagają się danych które już posiadają, które nie mogły ulec zmianie.  Na oślep wysyłają reweryfikacje a gdy są nieuzasadnione to "ręcznie" nie chcą dokonywać aktualizacji i wymuszają przejście pełnych procedur weryfikacji.


Przykładowo dla jednoosobowej działalności domagają się reweryfikacji a przecież nie ma możliwości zmian właścicielskich przy takiej formie działalności.
Zmian właścicielskich dla konta bankowego dla takiej działalności też nie można dokonać.
Pomimo tego portal wraz operatorem domagają się ponownych weryfikacji, dokonywania przelewów, wysyłania skanów dokumentów co więcej chcą takich reweryfikacji dla każdego konta allegrowego z osobna.
Domagają się przesyłania skanów dokumentów pomimo iż istnieją bezpieczniejsze formy weryfikacji, profile zaufane, e-dowody, podpisy elektroniczne itp.
Zgodnie z informacjami otrzymanymi od pracowników UODO i UOKIK wiele takich działań to nadużycia które warto oficjalną drogą zgłaszać.
W maju jeden z dużych portali otrzymał m.in za blokowanie środków i nadużycia przy weryfikacjach wysokie kary.

oznacz moderatorów