anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cenniki dostawy: gdzie jest Pocztex?

martinezowiec
#9 Pomysłodawca#

Próbowałem dzisiaj edytować jeden z moich cenników dostawy. Wyświetlały mi się  informacje na czerwono, że muszę usunąć punkt odbioru Poczta Żabka oraz Paczka 48 i Paczka 24 Pobranie, bo są już niedostępne. Niestety po ich usunięciu nie pojawiły się ich odpowiedniki czyli Pocztex i Pocztex Pobranie. Z tego co widziałem brak było nawet listu poleconego priorytetowego (był tylko list polecony ekonomiczny). Czy jest jakiś problem na Allegro z cennikami? Czy tylko u mnie brakuje tych opcji? Dodam, że jestem sprzedawcą prywatnym.

Proszę o pomoc @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@martinezowiec właśnie zalogowałem się na konto prywatne i rzeczywiście.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy Allegro upadło na głowę ograniczając prywatnym sprzedawcom możliwość wysyłek na Allegro?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@martinezowiec @medalik_2009 nie jest to błąd. Metody dostawy Pocztex są dostępne tylko dla sprzedających z kontem firmowym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika ale to jest ograniczenie usług dostępnych dla konsumentów, wprowadzone przez Allegro. Jaki jest tego powód?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Przecież Pocztex to usługa dostępna w każdej placówce pocztowej dla klienta z ulicy (bez umowy). Jaki więc jest sens aby była dostępna tylko dla kont firmowych? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 @pecela postaram się tego dowiedzieć i wrócę z informacją, dlaczego nie udostępniamy tej metody dla sprzedających z kontem zwykłym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika @martinezowiec @pecela @medalik_2009  obstawiam ze powod jest tutaj , to z dzisiejszego maila:

  • rozliczane sposobem Allegro Standard

    • Allegro Pocztex Kurier 48 oraz Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
    • Allegro Punkty Poczta, Żabka oraz Allegro Punkty Poczta pobranie
  • rozliczane na podstawie umów własnych

    • Allegro Pocztex Kurier 24 oraz Allegro Pocztex Kurier 24 pobranie
    • Pocztex Kurier48 oraz Pocztex Kurier48 pobranie
    • Punkty Poczta, Żabka oraz Punkty Poczta pobranie
    • Pocztex Kurier24 oraz Pocztex Kurier24 pobranie
    • List polecony priorytetowy
    • Paczka24 Odbiór w Punkcie oraz Paczka24 Odbiór w Punkcie pobranie
    • Paczka48 oraz Paczka48 pobranie
    • Paczka24 oraz Paczka24 pobranie

 

Czyli że nowe metody dostawy już nie będą rozliczane przez allegro. Prawdopodobnie allegro konczy lub zmienia sposób współpracy z Pocztą i do przesyłek bedzie potrzebna umowa własna i znowyu będa FV z poczty a nie z allegro.

Swoją drogą trzeba będzie zanalizowac cennik na umowie z PP

Stąd też prywatni użytkowniacy nie będą sie mogli rozliczać przez allgro ( bo nie mają umów)

@la_nika jeszcze jedno pytanie w związku z tym. Czy Pocztexy i firmowe polecone pozostaną smart ? Czy też trzeba sie już rozgladać za inną frmą kurierską ?

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ to nie o to chodzi. Z Allegro rozliczane były wszelkie usługi Allegro Pocztex i one nie były dostępne nigdy dla użytkowników prywatnych. Prywatni ze smarta mieli tylko Allegro Paczkomat. Poza tym tam dalej masz w mailu podane, że w miejsce usuniętych Allegro Pocztexów wejdą nowe Allegro Pocztexy:

pocztex.png

Co więcej, zostanie tylko rozliczanie się Pocztexem poprzez Allegro, wyjaśnione jest to pod tabelką :


Jeśli w swoich cennikach masz metody dostawy Poczty Polskiej rozliczane na podstawie umów własnych, 25 kwietnia usuniemy te metody z Twoich cenników. Dlatego, jeśli poza tymi metodami nie udostępniasz innych metod dostawy, automatycznie ustawimy w nich opcję Dostawa przez sprzedającego. Jako koszt takiej dostawy podamy cenę, jaką miała najdroższa udostępniana przez Ciebie metoda dostawy Poczty Polskiej.

 


Nie zmienia to faktu, że nijak się ma to do usunięcia metod Pocztex z kont prywatnych. Jest to kurier jak każdy inny i każdy może z tej wysyłki skorzystać. Podejrzewam, że Allegro jak zawsze coś namotało przy przygotowywaniu się do zmian na Allegro. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@medalik_2009  masz racje. Ehh nie powinienem czytać maili jak jest sezon. Zwsze wtedy  czytam po łebkach 😞

oznacz moderatorów

martinezowiec
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo zniknął także list polecony priorytetowy (jak napisałem wcześniej). Został tylko polecony ekonomiczny. Tak jak napisałeś chodzi mi o wysyłki NIE przez Allegro, gdyż nie korzystam z wysyłek przez Allegro, Smarta itp. Z cennika zniknęły Pocztex i list polecony priorytetowy a to oznacza, że na moich aukcjach kupujący będzie mógł wybrać tylko kuriera albo list ekonomiczny, a jeśli pobranie, to tylko za pośrednictwem kuriera. Nie wiem skąd to ograniczanie metod przesyłki skoro Allegro twierdzi, że wszystko robi dla wygody kupujących? Nie wiem też dlaczego jako prywatny sprzedający nie mogę dodać formy przesyłki Kurier DPD odbiór w punkcie DPD? Ale to już kwestia, która nie zmieniła się przed chwilą tylko od dawna nie jest dostępna...

oznacz moderatorów

martinezowiec
#9 Pomysłodawca#

@la_nikaCzy coś udało się dowiedzieć?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@martinezowiec przykro mi, ale nie mam jeszcze odpowiedzi. Przypomniałam się w tej sprawie i gdy tylko otrzymam odpowiedź, dam znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@martinezowiec @pecela wracam z odpowiedzią, metody rozliczane z Allegro (a do takich należą nowe metody Pocztex) udostępniamy tylko dla kont firmowych. 
Dla metod własnych, rozliczanych bezpośrednio z przewoźnikiem, każdy sprzedający (również prywatny) może podpiąć paczki pocztowe i listy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Paczka pocztowa a przesyłka Pocztex to dwie różne usługi (już ustawa Prawo pocztowe je odróżnia). Paczka pocztowa, to usługa powszechna, świadczona na podstawie Ustawy Prawo pocztowe, rozporządzeń wykonawczych oraz Regulaminu usług powszechnych. Pocztex to zaś usługa niepowszechna świadczona na podstawie regulaminu oraz przepisów dotyczących usług niepowszechnych. Pocztex to usługa kurierska

A i "Pocztex Kurier" to  nie to samo co "Allegro Kurier Pocztex". Pocztex Kurier to usługa dostępna dla każdego korzystającego z usług Poczty Polskiej, a także jest to obecnie jedyna usługa w ofercie operatora, która ma gwarantowany termin doręczenia oraz umożliwia nadania przesyłki o masie powyżej 10 kg (masa paczki pocztowej w obrocie krajowym, ma ustawowy limit wagi do 10 kg).

 

oznacz moderatorów