anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cenniki hurtowe

GREGOGK
#10 Popularyzator#

Witam,

czy ktoś z Was używał już tych cenników w praktyce? Dodałem na próbę w kilku ofertach ale jak wchodzę na nie to ich nie widzę. Czy to jest spowodowane tym, że nie widzę ich dlatego gdyż jestem na swoim koncie i nie mogę od siebie kupić, czy to jeszcze nie dokładnie działa lub potrzebuje czasu na zatrybienie?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@GREGOGK właśnie też zastanawiam się nad tą opcją, powiedz mi proszę bo nie mogę znaleźć jak wyglądają wtedy kwestie prowizyjne (chyba że pomocy udzieli nam ktoś z moderacji np. @_HolaOla_)

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@Rad-Stol nigdzie nic nie pisze o dodatkowych prowizjach, wydaje mi się, że to działa jak zwykły cennik tylko, że jest widoczny wyłącznie dla firm. A dobra dopiero teraz doczytałem, że można już ustawiać a pojawią się dopiero niebawem, tylko kiedy będzie to niebawem i do tego czasu cena podstawowa może się już zmienić kilka razy

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@GREGOGK podejrzewam ze ceny hurt i tak beda sie zmieniac proporcjonalnie do ceny podstawowej poniewaz podajesz warianty w % a nie zł 

@_HolaOla_ prosimy o informacje ponieważ opis/ instrukcja ma wiele uchybień a nie chcemy kolejnych sporów z A

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

To nie działa przypadkiem na takiej samej zasadzie co aktualna opcja rabatu ilościowego, tylko z własną zniżką? Chodziło o to, że rabaty ilościowe mają za duże zniżki i nie można było ustalać własnych reguł. Może to taka bardziej elastyczna wersja tego.

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

no nie bo rabaty ilosciowe masz dla wszystkich a ta oferta jest tylko dla firm i w jednej ofercie masz wiecej czynnikow/opcji oraz nie masz wymuszen ilosciowych/procentowych

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

O, to ciekawe, to również czekam na jakieś info od modków 😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GREGOGK Aktualnie cenniki nie są widoczne dla kupujących, ale będziemy wyświetlać je wkrótce. 

@Rad-Stol @DarkStoorM To jest słuszna uwaga, ale muszę jeszcze skonsultować tę kwestię, dlatego poproszę o cierpliwość. Na pewno wrócę do Was z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ czekamy z niecierpliwoscia

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

@_HolaOla_  jakieś informacje w temacie może już uzyskałaś?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rad-Stol @GREGOGK @DarkStoorM Tak, mam już potwierdzenie, że nie będziemy pobierać dodatkowych opłat za korzystanie z cenników hurtowych. Prowizja za zakup z takich ofert jest liczona normalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

ale to i tak nie wiele nam mowi. jeżeli produkt hurt przykladowo bedzie za 10szt obnizowy o 10% to wtedy od której ceny odejmujemy prowizję, od ceny hurt przy tej opcji i rabacie czy od ceny detalicznej jak w tej chwili. @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ 

taka podpowiedź z mojej strony, że dobrze by było (oczywiście jeśli jest to możliwe w  technicznego punktu widzenia), żeby te cenniki owszem były tylko widoczne dla firm, ale także żeby była konieczność wzięcia tego na fakturę z numerem NIP (jeśli nie weźmiesz na fakturę to nie masz takich cen).

Dlaczego taki pomysł?

Z 2 powodów:

1. Niestety cięgle zdarza się, że firmy zapominają zaznaczyć fakturę przy zamówieniu i potem jest problem z odkręcaniem tego. (swoją drogą, dobra opcją byłaby możliwość aby na stałe można było przy zamówieniach mieć zaznaczoną fakturę, a nie jak teraz za każdym razem trzeba ją odhaczać, chyba, że jest taka możliwość a ja o tym nie wiem, to bardzo proszę o info)

2. Zapobiegnie to wysypowi cwaniaków (choć jest ich zdecydowanie mniej u przedsiębiorców niż konsumentów), którzy kupią taniej 10szt a potem będą zwracać 9szt oraz temu, że jakaś firma będzie udostępniać swoje konto konsumentom do tańszych zakupów.

@Rad-Stolwydaje mi się, że Allegro bierze prowizję od całości zakupów, więc w tym przypadku od cen po rabatach hurtowych

2. Zapobiegnie

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@GREGOGK Dodaj swoją sugestię na tym forum.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pewnie jest to jakiś test, zobaczą jak zareagujemy i jak to będzie działało.

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ czy cenniki hurtowe już ruszyły bo na baselinkerze jest informacja, że tak ale na allegro jej nie widzę?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GREGOGK Przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowiedź, ale otrzymałam potwierdzenie, że dla kupujących (kont firma) ta funkcja będzie widoczna w przyszłym roku. O szczegółowych datach na pewno będziemy informować. 

 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów