anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cesja z jdg na spółkę z o.o. Konta na Allegro?

Client:104659682
#1 Nowicjusz#

Witam, 

czy robił ktoś taką cesję? 
znam mniej więcej zasady przejścia. natomiast żaden notariusz w Krakowie nie do końca rozumie jak ma to wyglądać.  Czy może ktoś mi polecić notariusza/ prawnika  w Krakowie lub w Polsce który może to przeprowadzić? W artykule na allegro nie pisze nic na temat prawnika/ notariusza  ale allegro do mnie prywatnie pisało że musi to przejść przez pismo notariusza. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:104659682 zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułemTam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, oraz możliwości, jakie posiadasz. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤔 ale tam nie o notariuszu, a On prosi żeby kogoś takiego polecić.😊

oznacz moderatorów

eflagi_pl
#7 Wielbiciel#

czy moge prosic o reakcje na moja wiadomosc 

 

a w tym samym temaci . w grudniu utworzylem społke zoo zupelnie nowy podmiot . do tej pory lipiec 2023 wszelka dzialanosc operacyjna prowadze ze spolki zoo . dzialanosc gospodarcza wygaszam. nie było aportu czy zbycia czesc przedsiebiorstwa czy spadku tylko  majatek jaki mialem w jdg sukcesywnie wyprzedaje do nowego podmiotu . przesyalalem dokumenty społki dwa razy . raz w kwietniu raz w czerwcu bez zadnej reakcji z waszej strony. mam stakle taki komunikta jak chce zmienic dane 

Proces weryfikacji może zająć kilka dni. O decyzji poinformujemy Cię e-mailem.

nie ma zadnego emeila 

pisalo tylko w komunikacie zeby przeslac odpowiedni dokument od notariusza. 

w ramach tworzenia społki nigdy nie byłem u zadnego notariusza zakladalem ja elektronicznie nie mam zadnego dokumentu od notariusza jedynie umowe spolki ktora stworzylem i wyslalem do krs . zaakcpetowana ja nadano nowy nip i nie bylo zadnych innych operacji u notariusza 

prosze o pomoc w tej sprawie . nie moge sprzedawac przez swoje konto od kwietnia 2023 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

eflagi_pl
#7 Wielbiciel#

ja w tym samym temaci . w grudniu utworzylem społke zoo zupelnie nowy podmiot . do tej pory lipiec 2023 wszelka dzialanosc operacyjna prowadze ze spolki zoo . dzialanosc gospodarcza wygaszam. nie było aportu czy zbycia czesc przedsibiorstwa czy spadku tylko  majatek jaki mialem w jdg sukcesywnie wyprzedaje do nowego podmiotu . przesyalelm dokumenty społki dwa razy . raz w kwietniu raz w czerwcu bez zadnej reakcji z waszej strony. mam stakle taki komunikta jak chce zmienic dane 

Proces weryfikacji może zająć kilka dni. O decyzji poinformujemy Cię e-mailem.

nie ma zadnego emeila 

pisalo tylko w komunikacie zeby przeslac odpowiedni dokument od notariusza. 

w ramach tworzenia społki nigdy nie byłem u zadnego notariusza zakladalem ja elektronicxznie nie mam zadnego dokumentu od notariusza jedynie umowe spolki ktora stworzylem i wyslalem do krs . zaakcpetowana ja nadano nowy nip i nie bylo zadnych innych operacji . 

prosze o pomoc w tej sprawie . nie moge sprzedawac przez swoje konto od kwietnia 2023 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eflagi_pl Cześć. Poprosiłam odpowiedni zespół o kontakt z Tobą w tej sprawie. Proszę o chwilę cierpliwości. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eflagi_pl
#7 Wielbiciel#

droga Pani Moderator 

nikt nie próbował sie ze mna skontaktowac 

temat nie ruszony 

oznacz moderatorów

eflagi_pl
#7 Wielbiciel#

Droga Pani Moderator 

w_kiwi  nikt ze mna sie nie skontakltował w żadne spoób chce podjac ponownie sprzedaz na allegro 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eflagi_pl Przepraszam Cię, że tyle to trwa. Ponownie poprosiłam o kontakt z Tobą w tej sprawie. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eflagi_pl
#7 Wielbiciel#

Droga Pani Moderator ko_alka

Prosze zwrócic uwage ze dnia 16 lipca podbiłem watek 

pani odpisała mi dnia 18 lipca pozniej ponowiłem jeszcze pytanie i dzis mamy dzień 26 lipca 2023 . Mineło dokładnie 10 dni od mojego pierwszego wpisu 

Nikt do mnie nie pisał w zadnej sprawie nie dzwonił. Czy naprawde w allgro pracuja juz tylko boty ? Ja chce sprzedawac przez wasz serwis nie moge. nie chcecie zmienic mojego profilu na koncie z JDG na spółke . Juz nie mam zadnego pomysłu gdzie napisac dzwonic sie nie da 

bądzcie troche bardziej powazni 

 
 
 
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@eflagi_pl Bardzo mi przykro, że tyle musisz czekać, jednak nie mamy wpływu na działania innych zespołów. Zgłoszenia są rozwiązywane w kolejności, w jakiej do nas trafią. Przesłałam kolejną prośbę o zajęcie się Twoim zgłoszeniem. Mam nadzieje, że to pomoże. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

Przy okazji, jeśli skorzysta się z opcji:
"Jednoosobowa działalność gospodarcza została przekształcona w spółkę prawa handlowego, której sprzedający jest jedynym wspólnikiem."

i przejdzie się procedurę przeniesienia konta/kont Allegro do spółki, to jeśli po pewnym czasie zmieni się struktura udziałowców, to spółka będzie musiała się z tego "tłumaczyć"? Czy jak oryginalny właściciel JDG zniknie z tej spółki to będzie miało to reperkusje dot. tych kont Allegro?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@housefarm poproszę Was o zadanie tych pytań za pomocą tego formularza. Doradcy sprawdzą złożony wniosek i będą mogli odpowiedzieć na pytanie @EElektryka_com

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eflagi_pl
#7 Wielbiciel#

ja mam podobny ale nieco inny klopot z allegro 

oznacz moderatorów

housefarm
#7 Wielbiciel#

Zmieniam JDG na spółkę. Nie wnoszę JDG aportem. Wczoraj robiłem zmianę danych zgodnie z instrukcją https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/kiedy-i-jak-mozesz-zmienic-dane-p... Niestety nie ma wyboru z listy predefiniowanej rodzaju zmiany, który odpowiadałby moim preferencjom. W konsekwencji zaznaczyłem ten aport. Dodałem dokumenty jak dowód osobisty oraz informacje z KRS. I teraz pytanie:
- nie otrzymałem potwierdzenia złożenia wniosku o zmianę danych na maila
- ile będę czekał na rozpatrzenie (wiem, że kilka dni, ale sprzedaż jest zawieszona)
- czy ostatecznie będzie to możliwe żeby allegro wyraziło zgodę na zmianę danych firmowych w takim przypadku jak z JDG na spółkę, ale nie aportem. 

oznacz moderatorów