anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

CHCĘ WYŁĄCZYĆ AUTOMATYCZNĄ USŁUGĘ POBIERANIA PROWIZJI

girt
#8 Zapaleniec#

NA SWOICH KONTACH WŁĄCZYLIŚMY USŁUGĘ AUTOMATYCZNE POBIERANIE PROWIZJI , CHCEMY JĄ WYŁĄCZYĆ , PONIEWAŻ ALLEGRO NIE POBIERA TYLKO SWOJEJ PROWIZJI ALE ZABIERA CAŁĄ SUMĘ ZE SPRZEDAŻY DZIENNEJ . INACZEJ MÓWIĄC NIE MAMY DOSTĘPU DO SWOICH ŚRODKÓW, BRAK WYPŁATY ŚRODKÓW. W ZAKŁADCE ALLEGRO FINANSE SZUKALIŚMY NASZYCH PIENIĘDZY ALE NIGDZIE NIE MOŻEMY ICH ZLOKALIZOWAĆ. 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

mediatargi
#8 Zapaleniec#

Hej dziękuję, tylko wyobraź sobie że allegro stosuje nieuczciwe zagrania i informuje że to my włączyliśmy tą usługę. Tak było w moim przypadku, czy to uczciwe?, a obsługa na infolini otwiera oczy bo nie wieczą co mi odpowiedziec? To robi ogromny bałagan w księgowości firmy. Jak wspomniał @girt i @mikeza .... co jeszcze?

Niestety chęci do sprzedaży maleją..:(

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mediatargi Według naszych informacji ta usługa została włączona na koncie z poziomu użytkownika 5.08.2023 o godzinie 13:39. 
Jak już wspomniała Ola, możesz wnioskować o wyłączenie tej opcji poprzez formularz kontaktowy. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mediatargi
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi Jestes w błędzie, niestety jak informowałem nikt nie włączał tej usługi, praktyki allegro sa niestety przerażające Wiktorio, mając dostęp do panelu administracyjnego allegro tez mógłbym wmówić każdemu co włączył.. Może przekonałabyś się handlując dziesiątkami tysięcy indeksami nie tylko na allegro, że my widzimy dużo co raz więcej problemów i strat niż korzyści, niestety idzie to w stronę większych strat dlatego tyle marketplace się otwiera. Wierze że chcesz pomagać i przekazujesz to co widzisz, prawda w naszym przypadku jet inna. Ok dzięki za rozmową, PozdrawiamCie ciepło i miłego dnia;\)

oznacz moderatorów

AleRabaty_pl
#1 Nowicjusz#

A dlaczego pobieracie opłaty 1 dnia każdego miesiąca, skoro termin dla innych firm jest do 14 dni ?? Przecież to istne oszustwo i dyskryminacja. Skoro ,,stare'' firmy mają termin 14 dni to powinniście pobierać automatyczne opłaty 14 dnia każdego miesiąca 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

pobierają opłaty na bieżąco, z każdą godziną, a nie 1 dnia każdego miesiąca. Tego dnia wysyłają tylko informacje o saldzie na koncie za miesiąc ubiegły. Ja mam tam termin 14 dni.

oznacz moderatorów

fc_dystrybucja
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Co oznacza "Jeśli włączyliśmy ją na Twoim koncie automatycznie, nie ma takiej możliwości. " ? Dziś zauważyłem, że mam również włączoną tą usługę chociaż wcale jej nie chcę. Wypłacam pieniądze z konta allegro raz w miesiącu po zakończeniu miesiąca i fakturę za udostepnianie platformy reguluję natychmiast po pojawieniu się faktury na moim koncie. Ułatwia mi to kontrolę nad środkami. Dlaczego zatem i na jakiej podstawie Allegro włączyło mi tą usługę automatycznie? Rozumiem, że jest to uzasadnione w przypadku tych, którzy nie płacą terminowo za wystawione faktury. Ale jeśli wszystko odbywa się bez jakichkolwiek poślizgów, to dlaczego mam wam płacić zanim otrzymam fakturę vat?

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#11 Animator#

Tak jest lepiej jak od razu pobierają prowizję. Nie ma już tego bólu na koniec miesiąca że trzeba zapłacić kilka tysi. Fakt był plus bo można było przez miesiąc obracać tą kwotą. Nikt Was nie siłę nie zmusza do sprzedaży tutaj 🤠

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fc_dystrybucja to skoro tak robisz że wypłacasz na koniec miesiąca to żadna różnica dla Ciebie wypłacisz co zostało, dostaniesz fakturę a płacić za nią nie musisz 😄 jak ma tak samo od kilku miesięcy bo już dawno to uruchomiłem i jest całkiem spoko 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#11 Animator#

Zawsze można płacić za fakturę mimo że jest włączone automatyczne pobieranie prowizji. Będziemy mieli dużo nadpłaty.

oznacz moderatorów

autoczescikowal
#8 Zapaleniec#

od dzisiaj to jest usługa automatyczna nie mamy wpływu aby cos z tym zrobić.Konto i środki ze sprzedaży są aktualizowane co godzinę i wtedy co wpłynie to allegro może to rozliczyc za swoje opłaty np wystawienie,promowanie etc.

oznacz moderatorów

Tortino
#8 Zapaleniec#

Ale syf! Podnoszę cenę po  raz kolejny w takim razie na Allegro. Co roku wymyślacie tylko jak po raz  kolejny urwać sobie większy kawał ciasta. FUJ MONOPOLIA

oznacz moderatorów

mediatargi
#8 Zapaleniec#

schodza na dno, wprowadzaja juz taki bajzel dodatkowo z rozliczeniami ze trzeba szukac wlasnych kanałów sprzedaży!! mam nadziejej ze sprzedawcy beda sie wycofywac.. jest co raz gorzej 

oznacz moderatorów

juniorsklep
#7 Wielbiciel#

Jak mogę zaprotestować w ramach protestu? 

Allegro, ogarnięcie się! Wasze zachowanie względem sprzedających to teraz typowa januszerka. 

Nie pozdrawiam 🤐🤐🤐

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@juniorsklep  napisał(a):

Jak mogę zaprotestować w ramach protestu? 


Zlikwiduj konto na allegro i nie kupuj 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mediatargi
#8 Zapaleniec#

my sprzedajemy nie kupujemy!!!

a tu sie juz robi syf

oznacz moderatorów

juniorsklep
#7 Wielbiciel#

"Zlikwiduj konto i nie sprzedawaj"  tak powinno być 😁

oznacz moderatorów

ulspin
#2 Obserwator#

Bo najlepiej na wszystko się zgadzać i nie wnosić sprzeciwu. W efekcie allegro doszło już do absurdalnego traktowania sprzedawców. Wystawia człowiek jakiś produkt wyróżniony, spodziewałby się po prostu jakiejś prowizji od sprzedaży, a w rzeczywistości jest: prowizja od sprzedaży, prowizja od sprzedaży wyróżnionej, opłata za wystawienie, część kosztów darmowej przesyłki dla kupującego i w efekcie niewiele zostaje. A teraz jeszcze narzucają siłą ściąganie swojej prowizji bez zgody sprzedawcy, tworząc sprzedającemu problem księgowy na linii księgowość firmy - US. No brawo!

oznacz moderatorów

mediatargi
#8 Zapaleniec#

niestety my tez szukamy własnych kanałów sprzedaży, idzie to w złym kierunku, kompletny brak poszanowania sprzedawców... i problemy ksiegowe ktore powstaja tym bardziej zmusają nas do sciagania klientów do wlasnego sklepu

oznacz moderatorów

mediatargi
#8 Zapaleniec#

Troch buractwem pojechales..

oznacz moderatorów