anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić, jeśli kupujący zamawia u mnie przedmioty i zakłada nowe konta robiąc mi na złość ?

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

Witam 

Klient zamówił u mnie przedmiot którego niestety nie miałem już na stanie. Oczywiście pieniądze od razu zwróciłem oraz poinformowałem o tym wszystkim kupującego. Ten do mnie z pretensjami, że on zamawia to ma być, bo on nie ma czasu na takie gierki. Ja tylko przeprosiłem i tyle, bo nic więcej zrobić nie mogę. 

Dodałem go na czarną listę ale tworzy konta i zamawia u mnie przedmioty oraz tworzy dyskusję z pretensjami '' dlaczego towar nie wysłany''

Ja oczywiście zawsze informuje, że niedostępny od razu, jak widzę, że są jego dane...

 

Co mogę z taką osoba zrobić ? proszę o pomoc  

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

konto zamknięte
Nie dotyczy

@PAUL-PAT po pierwsze, jak nie masz towaru na stanie, to zamknij aukcje. Kupujący ma prawo mieć pretensje w takiej sytuacji. Po drugie, zgłoś kupującego do Allegro. Jeżeli rzeczywiście robi takie sztuki, to przywołają go do porządku.

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

Mając 9tys aukcji to czasem się zdazy, ze jakas czeac samochodowa sprzeda się stacjonarnie. Nie robie tego notorycznie, poza tym to kupujący zostal od razu poinformowany o tym .

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Skoro czasem się zdarzy to dlaczego nadal nie zamknąłeś aukcji, mimo że wiesz że nie masz tej części? "Czasem się zdarzy" by było argumentem gdybyś zamknął aukcję a nie pozwalał na kolejne zakupy. Jak rozumiem obojętne Ci jest że kupujący oznaczy wszystkie dyskusje jako nierozwiązane?

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

To się zdarzyło z jedną aukcją.

 

A on kupuje inne przedmioty z wysyłką pobranie i nie odbiera paczek.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PAUL-PAT W zasadzie to po kupuje, jak nie odbiera towaru, dla komentarza?

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

Robi to na złość, teraz pytanie jak mogę to zakończyć?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PAUL-PAT Zgłaszając do All, może zablokują ale skoro kupują ciągle z innego konta(nowego) będziesz musiał zgłaszać.https://allegro.pl/pomoc/kontakt?subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PAUL-PAT No to nie odbiera paczek, czy zakłada Dyskusję i ma pretensje, że towar niewysłany?

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

po kilku nie odebranych przesyłkach, widząc jego dane to już nie wysyłam .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Usuń na jakiś czas wysyłki za pobraniem - przestanie kupować.

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

Mam ponad 9 tyś aukcji, trochę ciężko było by to zrobić 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PAUL-PAT Klient ma prawo żądać zakupionego towaru.

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

Pewnie

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@PAUL-PAT napisz do Allegro, opisz dokładnie i podaj jego dane.

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@PAUL-PAT  Musisz znaleźć jakiegoś dobrego negocjatora z jego miejscowości😉

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

Planuje do niego jechac, jak allegro nie pomoże.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

ja bym zgłosił do płokułatuły, skoro robi to umyślnie i robi straty firmie to sprawa raczej wygrana

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

PAUL-PAT jeśłi kupujący nie odbiera przesyłki pobraniowej i ona wraca a klient nie odstepuje od umowy TOWAR NADAL JEST WŁASNOŚCIĄ KUPUJĄCEGO. Wyślij klientowi informacje że jesteś zmuszony zabezpieczyć i magazynowac Jego towar. Koszt magazynowania to : ......... miesiecznie.

Na koniec każdego miesiąca wystaw i wyśłij klientowi fakture. Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty za magazynowanie możesz pójśc do Sądu o zapłate należności. (oczywiscie dochowaj procedur związanych z wezwaniami do zaplaty). Pamietaj że : klient na odstąpienie od umowy ma 14 dni po tym terminie nie musisz przyjmowac zwrotu. Jełsi kwota bedzie odpowidnio wysoka i klient bedzie ją musiał zapłacić powinien sie oduczyć robienia takich rzeczy,

 

Aha przy informacji o kosztach magazynowania dołącz wezwanie do odbioru przedmiotu jełsi klient  tego nie zrobi masz podstawe do wystawiania faktur za magazynowanie i zabezpieczenie produktu

oznacz moderatorów

PAUL-PAT
#8 Zapaleniec#

Ale jak zrobi zwrot to wtedy to nie działa tak ?

oznacz moderatorów