anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co musi stać drodzy przedsiębiorcy, abyśmy odeszli z tego serwisu?

temporalis_pl
#11 Animator#

Przejrzałam większość wpisów na tym nowym forum allegro i nachodzi mnie pytanie jak to jest, że 99% sprzedających jest niezadowolonych z allegro, a jednak dalej allegro ma pozycję dominanta na rynku? Z jednej strony wszyscy narzekamy na serwis, a z drugiej strony nie dajemy szansy konkurencji. Przebijała się arena i raczej padła. Były jakieś świstaki i inne i też odpadły. Co musi stać drodzy przedsiębiorcy, abyśmy odeszli z tego serwisu?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

RED
#21 Demiurg#

bo widzisz lepsze nasze nawet złe

niż złe obce za wielkiej wody amazońskie czy ebajkowe

czy też pustynne tak dalekie że marco polo ledwo tam doszedł

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

gdyby nie było fb to byśmy korzystali z grona 🙂

można tak powiedzieć, ale napewno i amażonka i ebajka się pojawią w PL 😛

wtedy sprzedawcy pójdą tam, gdzie mają lepsze warunki do sprzedaży i rozwoju

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@konto zamknięte Eb już próbował, a Am dopiero chce.

Ale czy ktoś z Was sprawdzał warunki finansowe na tym wyczekiwanym wybawcy od Al?

39EUR abonament plus prowizja 15% prawie na wszystko. d.upy nie urywa, więc Al może spać spokojnie. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

nie mów, że sprzedawca ma płacić €39 za używanie ich strony 😂

- alt + u

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@konto zamknięte  Tak, plus VAT

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

jak to mówił Stahu Dżons: O KUR*A! 😮 😮

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

I rodzynek:

If you refund a customer for an order for which you have already received payment, A.m...n will refund you the amount of the referral fee you paid for the item(s), minus the applicable refund administration fee, which is the lesser of $5.00 or 20% of the referral fee.

Prowizja od allegro niewymagana.

Ale w ramach zapłaty możecie mi poprawić Terminowe odpowiedzi na wiadomości klientów. Nie mogę znaleźć w CW maila sprzed 3 tygodni, na którego nie odpowiedziałem, bo nie wymagał odpowiedzi. I teraz licznik bije, codziennie mam niższy procent. Z góry dziękuję 💣 (nie znalazłem ikonki 'naiwny')

oznacz moderatorów

Liny
#8 Zapaleniec#

zgadzam się to masakra z tym procentem . Ktoś poprosi o fakturę , w odpowiedzi dostanie fakturę w załączniku i odpisze "dziękuję"  . Temat zamknięty wydawało by się . Okazuje się że trzeba na dziękuję odpisać bo spadnie jakość twojej sprzedaży za nieterminowe odpowiedzi . 

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

Nie mogę znaleźć informacji na ich stornie na temat przystąpienia do współpracy. Masz może link? Może jednak to mimo wszystko rozsądne rozwiązanie?

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Nazwa się automatycznie piiipa.

services. nazwa. pl

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

Dodajmy jeszcze to, że na amazońskich stronach klient na prawdę zawsze ma rację - zwracane są towary uszkodzone, inne niż w zamówieniu i ciężko się przed tym obronić. Dalej - konkurencja jest ogromna, a "A" bez parady wchodzi wszędzie tam gdzie można solidnie zarobić - szukają kontaktu do producenta i wycinają pośredników. Działania sklepu allegro to pikuś. Zacząć też nie jest łatwo bo klienci nie są zbyt chętni do zamawiania z polski.

Jedyną zaletą tak na prawdę jest dostęp do dużo szerszej grupy klientów o zasobniejszych portfelach.

Ja zajmuje się właśnie głownie "A" w firmie w której pracuje, ale działamy w FBA ( czyli "A" magazynuje nasze towary i wysyła do klientów ) i sami jesteśmy producentem towarów - idzie nam to dobrze, ale lekką ręką oddajemy ponad 1/3 obrotu "A" w różnych kosztach związanych z obsługą.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

babcie i ciocie pewnie rozumieją, że pracujesz w FBI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@temporalis_pl Korzystasz z Allegro, więc odpowiedź na swoje pytanie znasz.

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

Korzystam i szukam jakichkolwiek innych dróg dotarcia do klientów. Jestem świadoma tego, że współpraca z allegro jest po prostu destrukcyjna. Jestem tez uczciwa wobec klientów. Na razie w zasadzie nie mam kosztów seo (robię to własnym sumptem), więc klienci mają 10% tańsze zakupu, niż na allegro. Jest to mniej więcej średnia marża allegro w przypadku mojego sklepu. Robię co mogę, aby jak najmniej sprzedawać przez ten serwis.

oznacz moderatorów

Liny
#8 Zapaleniec#

Jak zobaczyłem swój rachunek za marzec to nie wiem co teraz zrobić bo reasumując suma opłat to 25% z całego obrotu . Już wiem po co jest zakładka kredyt dla firm . Firmy sprzedają na Allegro i jak są na skraju bankructwa mogą się na chwilę podnieść ... Sprzedaję 3 miesiące w serwisie . Pierwsze dwa jeszcze w miarę te rachunki były znośne . Przyczyniły się pakiety zniżek na start . Za 3 miesiąc tj marzec trzeba będzie dopłacić z własnej kieszeni . 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Marka, reklama i marketing tu macie odpowiedź, to nie kwestia ceny czy obsługi 😞

Klienci w większości nie rozróżniają allegro od sklepu internetowego to też działa na +allegro.

( rozmawiam z klientem w sklepie informując go że w internetowym mam parę tysięcy produktów żeby na spokojnie przejrzał a on że przeglądał i jest tam tylko kilka produktów po dłuższej rozmowie doszliśmy do wniosku że był na allegro )

Dla sprzedawców masz pełne rozwiązanie do prowadzenia biznesu, nawet wysyłki w dobrej cenie bez żadnych umów paczkomat teraz DPD a zaraz pewnie kolejni przewoźnicy 🙂

Allegro poczuło jakiś czas temu konkurencje i zaczęli się reklamować w google zakupy, wprowadzili smarta bo im uciekali klienci a tak maja ludka uwięzionego na rok 🙂

Jeśli nie przeholują to będą istnieć, Wielkie platformy sprzedażowe zaczynają walczyć o rynek a to sporo kosztuje, na dziś stąpają po cienkim lodzie, kolejny rok pokaże co będzie dalej. 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11  dobrze gada, zasłużył sobie na batonik 😀
<daje batonik do @kostas11>

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@temporalis_pl 

Sukces Allegro był oparty na doskonałym dopasowaniu warunków sprzedaży do mentalności typowego polskiego sprzedawcy - bazarowego  cwaniaczka hołdującego zasadzie "Gwarancja do bramy, potem się nie znamy."

Kiedy Allegro zaczęło dostosowywać ofertę do trendów rynkowych i np. zlikwidowało komentarze odwetowe rozległ się dziki kwik januszy handlu, ale większość kupujących i sprzedawców przyjęło zmiany z zadowoleniem, a rosnąca pozycja Allegro jest tego dowodem.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

uczciwy sprzedający chciałby uczciwego podejścia, czyli rzeczywistych wspólnych ocen S-K, nie jakichś odwetów czy coś 🙂 ale tak naprawdę wystarczyłby komentarz sprzedającego do oceny kupującego, wtedy byłoby fair.

oznacz moderatorów