anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co w sytuacji, jeśli w danej kategorii ktoś sprzedaje podobny produkt, ale różni się parametrami?

LED_Solar_System
#7 Wielbiciel#

Co w sytuacji, jeśli w danej kategorii ktoś sprzedaje podobny produkt, ale różni się parametrami. 

TZN. mamy kilka produktów, jedynie o różnych parametrach, inny rozmiar soczewki, odcień itp. 

Do połączenia mam tylko kilka propozycji, ale żadna mi nie pasuje w pełni. Nie mogę zgłosić błędu u takiej osoby, ponieważ prawdopodobnie ona ma podobny produkt a nie taki sam. Jeśli powiąże to z tym produktem to z automatu na swojej aukcji JA mam błędne dane - nie chce oszukiwać swoich klientów, staram się mieć informację rzetelne. 

Zmiana kategorii na inne nie pomogła. 

Można założyć w takim razie, że mam produkt oryginalny, jedyny w swoim rodzaju i nie mam z czym go połączyć, co w tej sytuacji? 

W jaki sposób mam nazbierać ten 1%?? 

Proszę o jakieś konkretne wskazówki, jak wybrnąć z takiej sytuacji.  

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jest też info, że mają trochę rozluźnić te połączenia, ale kiedy dokładnie to dopiero się dowiemy.

Czyli będzie powiązanie z produktem według podstawowych parametrów, żeby utworzyć powiązanie, ale pozostałe parametry będzie można zmieniać.

> W tym kwartale rozluźnimy spójność parametrów produkt<->oferta jedynie do Podstawowych parametrów. Oznacza to, że będzie można zmienić pozostałe parametry, nie usuwając wiązania z produktem.

Jak to wprowadzą, to będzie super, bo są produkty z tym samym EANem i w różnych wariantach, albo po prostu są błędy, duplikaty, nieprawidłowe kategorie, itp.

Na swoim przykładzie, sprzedawałem zwykłe kuchenki elektryczne, jakiś sprzedawca sobie wpisał, że jest to kuchenka indukcyjna i przez wiele tygodni produkt nie został zmieniony mimo zgłoszeń. Ja przez to musiałem w opisie produktu napisać, że allegro przypisuje nieprawidłowe parametry do produktu, a nie mogłem rozłączyć produktu, bo teraz to raczej jest wymagane do trafności.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Ta produktyzacja to "kicha" i nigdy nie będzie działać prawidłowo.

Kod producenta - w wielu przypadkach takowego brak. Kto pierwszy stworzył produkt (wystawił towar na aukcji) - taki kod zostaje przypisany.

Nie którzy sprzedawcy podali własny kod ze swojego sklepu i tylko taki można przyjąć.

Jak go nie przyjmiesz, to nie możesz wpisać EAN, jak go przyjmiesz - reklamujesz konkurencję.

W wielu przypadkach parametry nie zgadzają się z rzeczywistością.

To temat rzeka - moim zdaniem intencja jest słuszna - rozwiązania są błędne.

oznacz moderatorów

twoj-gadzet_pl
#8 Zapaleniec#

Jeżeli jest produkt inny od wszystkich powinien mieć swój EAN

oznacz moderatorów