anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co wpisać w polu EAN/(GTIN)

ReperWroc
#1 Nowicjusz#

Co wpisać w polu EAN/(GTIN) jeśli produkt nie posiada EAN (taka informacja od producenta) aby połączyć ofertę z katalogiem?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

az1rael
#21 Demiurg#

Na opakowaniu nie masz kodu kreskowego? Pod kreseczkami sa cyferki to tez kod ean, no chyba ze ten towar to jakis na zamowienie wtedy wystaw nie laczac z produktyzacja 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ReperWroc nie w każdej kategorii podanie kodu EAN jest obowiązkowe. Abym mogła odpowiedzieć dokładnie potrzebuję informacji o jakiej ofercie i jakim produkcie piszesz 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

motylion_pl
#9 Pomysłodawca#

Podłącze się do pytania. Od kiedy w kategorii 

Biustonosze
Nr kategorii 75994

Allegro - Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Bielizna damska   - jest obowiązkowy parametr. I co zrobić jeśli producent odpowiada, że nie produkty nie mają kodu ean? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@motylion_pl, kody EAN pozyskasz od organizacji GS1Polska

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

motylion_pl
#9 Pomysłodawca#

seriooo to jest ta odpowiedź. Ja nie jestem hurtownią, ani producentem. I mam wykupić kody z własnej kieszeni i co roku opłacać , na których będą "jeździli " wszyscy włącznie z hurtownią ? 

 

oznacz moderatorów

motylion_pl
#9 Pomysłodawca#

moje pytanie też brzmiało od kiedy wszedł jako obowiązkowy ten parametr w kategorii , która mnie interesuje? 

dodam jeszcze , że po wejściu w zakładkę uzupełnij paramtry nic mi nie wskakuje! to coś jest nie tak 

 

oznacz moderatorów

motylion_pl
#9 Pomysłodawca#

parametry - ean 15 11 2022.png

oznacz moderatorów

Skelita
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Zajrzałam na listę kategorii, w których parametr EAN jest obowiązkowy.

Jest na niej tylko kategoria:
Moda > Odzież, Obuwie, Dodatki > Ciąża i macierzyństwo > Bielizna ciążowa > Biustonosze

Kategorii: Moda > Odzież, Obuwie, Dodatki > Bielizna damska > Biustonosze - nie ma!

Więc czemu, kiedy chcę wystawić biustonosz w Bieliźnie damskiej, muszę uzupełnić EAN?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Skelita Prześlij zrzut ekranu z widokiem tego problemu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Skelita
#10 Popularyzator#

@nat_not   No to przesyłam:

Wys-bius.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Skelita dziękuję za zrzut! Konsultujemy to z zespołem, który zajmuje się katalogiem produktów, wrócimy z informacjami, gdy tylko otrzymamy odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

Jak to jest , że niby w kategorii  odzież niemowlęca- czapki nie jest wymagany ean a jednak nie mogę wystawić aukcji bo jednak jest wymagany. Głupków z ludzi robicie.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@orbitkownia_pl połączyłam Twoją wiadomość z tym wątkiem, ponieważ dotyczy podobnego problemu. Wyjaśniam to i wrócę z informacjami, gdy tylko otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

Jak długo trzeba czekać na odpowiedź, na FB pani mi powiedziała że wszystkie nowe rzeczy muszą mieć EAN, a w kategorii dla dzieci odzież nakrycia głowy mogę wystawić ofertę, za to w kategorii odzież niemowlęca- czapeczki już nie mogę, w waszej tabelce w exelu w żadnej z tych kategorii nie ma obowiązkowego EAN.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@orbitkownia_pl przypomniałam się w tej sprawie, przykro mi, ale nie jestem w stanie określić kiedy otrzymam odpowiedź. Wrócę tutaj z informacjami, gdy tylko je otrzymam. Na razie muszę poprosić Cię o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@motylion_pl @orbitkownia_pl otrzymałam odpowiedź, że jeśli parametr "stan" to nowy, podanie numeru EAN jest obowiązkowe, aby wystawić ofertę. Obowiązkowość podania parametru EAN została dodana 15 listopada i zależy od wartości w parametrze stan. Sprawa jest jeszcze konsultowana, więc jeśli otrzymam nowe informacje, dam znać.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

w innej kategorii mogę wystawić , szyję pojedyncze sztuki to chore aby wymagać EAN jak większość przedmiotów się nie powtórzy, więc jeśli każda nowa rzecz musi mieć EAN to jest on wymagany  w każdej kategorii, więc  szkoda że nie było zapowiedzi że każda kategoria ma mieć EAN wiadomo że firmy raczej handlują nowymi rzeczami

oznacz moderatorów

motylion_pl
#9 Pomysłodawca#

W punkt -orbitkownia- ja też uważam,że tak ważne i istotne ifnroamcje, które mogą znacznie na zblokować sprzedaż a co za tym idzie obrót powinny być jasno i klarownie ogłaszane wszędzie, aby każdy miał czas na działanie i ewentualnie decyzje , czy dalej ciągnąć ten temat @!!! @la_nika mam nadzieję,że jednak w tego typu kategoriach allegro mądrze przedyskutuje i jednak odejdzie od kodów EAN. Czekam z niecierpliwością na ostateczną odpowiedź allegro po konsultacjach. 

oznacz moderatorów

Takma_Wroclaw
#2 Obserwator#

Podpinam się pod temat. 

Chcę dodać produkt, który został wyprodukowany specjalnie dla mnie. Producent nie ma numeru GTIN wobec czego dodanie tegoż produktu jest zablokowane. Jakieś rady co w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów