anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas wysyłki, a przewidywany czas dostawy. Kolejny odcinek mody na sukces

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

Witam wszystkich.

pytanie do @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  dziś o godzinie 16:48 i 18:10 zostały złożone zamówienia. Według allegro mam czas dostawy do kupującego w poniedziałek 4.12.2023. Jak się to ma do sytuacji, że mam ustawiony czas wysyłki tych produktów 3 dni? Rozumiem, że pracujemy w sobotę i w niedzielę, czy że algorytmy ogarniają temat. mam  3 dni na wysyłkę, więc rozumiem, że jak wyślę w poniedziałek, to dostanę 100000 punktów do wysyłki w terminie i dostawy?

Może dodam do tego, że moja wysyłka w terminie to zaledwie 29%. Dlaczego? Bo nie wysyłam firmą przewozową, do której za każdym razem musiałbym zgłaszać wysyłkę z emailem klienta allegro XD. Procent zamówień z szybką dostawą: 6%. To też śmieszne. Może podeślę potwierdzenia odbioru, czy mam wszystko integrować z allegro?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@OptimumCreation Cześć. 🙂 Wielokrotnie już otrzymałeś odpowiedź, że przewidywany czas dostawy jest wyliczany na podstawie Twoich wcześniejszych wysyłek.

Często pomimo deklaracji 3 dni paczki wysyłasz szybciej, co zaburza działanie algorytmu. Jeśli chcesz, żeby przewidywany czas dostawy w Twoich ofertach wyświetlał się zgodnie z deklaracją, to sam nadawaj paczki zgodnie z deklaracją (lub zmień deklarację na właściwą)

Przykładowe zamówienia (jest ich dużo więcej):

923ed300-7ee7-11ee-bee6-4bde5b535d21 z 9 listopada pomimo zadeklarowanych 3 dni paczkę nadałeś jeszcze tego samego dnia

2431f440-7d85-11ee-96fd-b5f7844ff2ce  z 7 listopada pomimo zadeklarowanych 3 dni paczkę nadałeś następnego dnia. 

1bb9c7d0-878e-11ee-b762-5b54a107529c  z 20 listopada pomimo zadeklarowanych 3 dni paczkę nadałeś następnego dnia

 

 

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

Dobrze, ale wysyłam, bo jest moc przerobowa na magazynie. Jeżeli są małe paczki, to pakowanie zajmuje chwile. Jeżeli mam palety do wysłania, to trzeba zaczekać z jeden dzień.

Rozumiem, że jeżeli dzisiejsze zamówienia wyślę w poniedziałek, to będzie okej. mimo, że w mojej ofercie wyświetla się "dostawa w poniedziałek".

Tak samo jak z paletami. Zazwyczaj wychodzą szybko, ja tylko sobie ustawiam czas wysyłki, bo może się okazać, że nie uda się spakować. Więc czy mogę oczekiwać, że rzeczywiście nagrodzicie mnie punktami, skoro mam czas wysyłki 3 dni, a wysyłam kolejnego dnia?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@OptimumCreation Na Jakość ta paczka nie wypłynie, nie zostaną za to zamówienie odjęte punkty. Wpływa to jedynie na informację wyświetlaną w ofercie. 

oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

To dlaczego mam megabiedaprocenty odnośnie wysyłek? Bierzecie prowizję i nadal mam dziadowskie procenty na wysyłkach. Czy ktoś to może ogarnąć?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@OptimumCreation sprawdź proszę w zakładce Skuteczność wysyłki skąd się biorę takie wyniki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

OptimumCreation
#10 Popularyzator#

sprawdziłem i co? wysyłam po swojemu. Więc więc czemu uważacie, że zaznaczam wysyłke do 3 dni, a wy robicie mnie w wujaaa? Nie dogadam się z wami, jak wszyscy sprzedawcy. Rozumiem ze mam wysylac po  3 dniach?

oznacz moderatorów