anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czesi i Słowacy - dlaczego nie odbierają przesyłek za pobraniem?

TrafficMarketing
#9 Pomysłodawca#

Witam

Czy was również dotknęła plaga nieodebranych zamówień od naszych południowych sąsiadów? U mnie nieodebrane zamówienia za pobraniem to już połowa takich przesyłek.

Dziś im wyłączam tę opcję, jak chcą towar to niech zapłacą...

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie tylko oni takowych nie odbierają u nas jest podobnie i żeby temu zaradzić najlepiej takowych nie udostępniać . Pobraniówki i odbiory osobiste bywają kłopotliwe ,zwłaszcza jak chcesz później odzyskać prowizje a taki klient nie jest zainteresowany aby potwierdzić swoją rezygnację.

oznacz moderatorów

TrafficMarketing
#9 Pomysłodawca#

Z klientami z Polski aż takiego problemu nie mam, wraca tylko śladowa ilość nieodebranych przesyłek pobraniowych. Sytuacja była inna, gdy udostępniałem odbiór w punkcie za pobraniem - wtedy potrafiła wracać co druga paczka, dlatego szybko taką opcję wyłączyłem.

Natomiast Czesi i Słowacy notorycznie nie odbierają przesyłek płatnych u kuriera, co dla mnie jest zagadką. Kupują i zapominają, a telefon trzymają w szafie??

Druga sprawa, że allegro w żaden sposób nie wspiera sprzedawców w takich sytuacjach, mało tego trzeba jeszcze się prosić o zwrot prowizji...

oznacz moderatorów

lagobonito
#9 Pomysłodawca#

U nas wracała co trzecia taka paczka. Już dawno zrezygnowaliśmy z opcji za pobraniem.

Za dużo było z tym bałaganu i korekt w papierach oraz dodatkowych kosztów. Widzę też , że porównując do polskiego rynku, to Czesi dokonują więcej zwrotów zakupów ze Smart lub zwracają je częściowo aby wykorzystać darmową dostawę.  Sprzedaż tam ze Smartem jest dużo mniejsza niż w PL za to bardziej umęczliwa, więc strata nie będzie istotna. 

Allegro od 1-go października ograniczy smarta w Czechach dla ofert bez pobraniówiek więc.... u nas Smarta nie bedzie , tymbardziej żeby sobie nie robic dodatkowej pracy ze zwrotami w okresie  świątecznym.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@lagobonito a podobno, tak wyczytałem w komunikatach allegro, Czesi są tacy wspaniali i zawsze odbierają pobraniówki - kto tu kłamie?

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@RED dokładnie, allegro wciskało tu na siłę, że tam 70% zakupów to pobrania i że trzeba je na bank udostępniać w ofertach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED @mikeza to prawda lubią COD i szybkie dostawy na drugi dzień 🙂 i tu mamy pewnie rozwiązanie paczki idą kilka dni i ich nie odbierają bo to już nie ich problem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów