anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro ogranicza swoim regulaminem moje prawa ?

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Jestem konsumentem.

Chciałby skorzystać z usługi którą świadczy Allegro, czyli czasem coś sprzedać, a czasem coś kupić.

Nie mam telefonu, bo nie muszę i nie chcę mieć. Nie mam konta bankowego, bo nie muszę i nie chcę mieć. 

Czy w takim przypadku mogę korzystać z usług świadczonych przez Allegro ?

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

LEW433
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Akceptujesz "regulamin" All, więc masz wszystko napisane, co musisz a co nie.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@LEW433 czyli ogranicza moje prawa, czy nie ?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 A nie przyszło Ci do głowy, że te prawa sam sobie ograniczasz?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1  Nie.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 A szkoda 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1 dlaczego ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Klaudiusz1983 jeżeli regulamin Allegro jest zgodny z prawem, to niczego ci nie ogranicza. Jeżeli nie spełniasz wymagań regulaminu, to nie możesz korzystać z Allegro. 

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@konto zamknięte czyli jeden obywatel tego kraju może korzystać w pełni z Allegro bo ma konto bankowe i numer telefonu, a inny nie może bo tego nie ma ?

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Podobnie jest z internetem - jeden ma komputer i korzysta, inny nie ma tegoż - i zastanawia się, czy aby przypadkiem ktoś nie ogranicza jego praw. A mój sąsiad nie ma prawka, bo nie zgadza się na przymus nauki jazdy. I tu też pojawia się pytanie  czy WORD ogranicza jego prawa..?

A poważniej - w zasadzie tak, ogranicza. Dokładnie tak samo, jak ograniczają je inne przepisy, do ktorych musisz się stosować. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Vryko jakie prawa obywatelskie ogranicza brak komputera i co za tym idzie niemożność korzystania z internetu?

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Vryko nie zgadzam się z Tobą:

KONSTYTUCJA RP

Art. 31, ust. 2: "Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje".

Art. 32, ust. 2: "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".

Prawo nie nakazuje mi posiadania nr telefonu ani konta bankowego, więc Allegro swoim regulaminem nie może mnie do tego zmuszać. Powinienem mieć możliwość korzystania z usług świadczonych przez Allegro bez powyższych elementów, tym bardziej że nie są one niezbędne do tej usługi, owszem są ułatwieniem, ale nie są niezbędne.

Regulamin Allegro dyskryminuje ludzi nie mających nr telefonów i kont bankowych uniemożliwiając im korzystanie ze swoich usług (?).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Konstytucja jest stara i należy ją zmienić, tak mówi obecna władza. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z Allegro.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@LEW433 Konstytucja RP może i stara, ale cały czas obowiązuje.

Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z Allegro - zgadzam się.

Mnie nikt nie zmusza, ja chcę korzystać z Allegro, ale nie chcę mieć konta bankowego ani nr tel. a Allegro do tego mnie zmusza pomimo, że nie są to rzeczy niezbędne do świadczenia usługi.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Klaudiusz1983 bijesz pianę nie wiadomo o co. 

Nigdzie nie jest napisane, że wszyscy muszą mieć dostęp do Allegro. Jak chcesz korzystać to musisz zaakceptować warunki.

A do basenu nie można wchodzić w kaloszach choćby ze względów higienicznych. Nie widać czy masz czyste nogi.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@konto zamknięte no właśnie - do basenu nie można wchodzić z np. względów higienicznych albo bezpieczeństwa itp.  Zgadza się, te zasady określają min. odpowiednie rozporzadzenia

A dlaczego nie można korzystać z Allegro nie mająć konta bankowego i nr tel ????

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Klaudiusz1983 Allegro, jak i tysiące innych miejsc, działa na zasadzie dobrowolności. Nie ma żadnego przymusu korzystania. Jeśli jednak chcesz korzystać - musisz zaakceptować zasady, ponieważ bo to ich dom, ich podwórko i ich zasady. Poza tym to jest forum  Allegro. Nie miejsce na filozoficzne dywagacje n/t: "Dlaczego muszę przestrzegać przepisów". Ale jeśli się nie godzisz z obowiązkami, jakie nakłada na Ciebie Allegro, oraz uważasz, że godzą w Twoje prawa - bez problemu możesz przecież dochodzić swoich racji w sądzie. Prawda? Być może uzyskasz satysfakcjonujący Cię wyrok. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Vryko masz rację, za dużo tutaj filozofujesz, a za mało argumentów przytaczasz.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Klaudiusz1983 Wiesz..? Walą mnie Twoje wydumane problemy. Uznam, zapewne zgodnie z prawdą, że trzyma Cię jeszcze Nowy Rok i na tym zakończę wypowiedzi w tym ciut bezsensownym wątku. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Vryko nie trzyma mnie Nowy Rok, przynajmniej według Twojej definicji, bo nie piję alkoholu.

No i dodatkowo jesteś niegrzeczny i mało kulturalny, ale i tak życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

oznacz moderatorów