anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro ogranicza swoim regulaminem moje prawa ?

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Jestem konsumentem.

Chciałby skorzystać z usługi którą świadczy Allegro, czyli czasem coś sprzedać, a czasem coś kupić.

Nie mam telefonu, bo nie muszę i nie chcę mieć. Nie mam konta bankowego, bo nie muszę i nie chcę mieć. 

Czy w takim przypadku mogę korzystać z usług świadczonych przez Allegro ?

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Klaudiusz1983 bo Allegro miało prawo ustalić swoje zasady korzystania z serwisu. To nie pogotowie ratunkowe i nie musi być dostępne dla każdego. Albo akceptujesz warunki albo nie. Twoja wola, jesteś wolnym człowiekiem 😁

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@konto zamknięte tak, ale te zasady muszą być zgodne z obowiązującym prawem, a przede wszystkim z Konstytucją, czy są ???

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Gdzie w konstytucji masz napisane, że musisz mieć prawo korzystania z allegro?
Jestem coraz bardziej przekonany, że albo nie masz pojęcia o czym piszesz, albo zwyczajnie z nudów postanowiłeś, że dziś będziesz bił pianę. Albo jedno i drugie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko Uzyskałby może taki wyrok, gdyby Allegro było instytucją publiczną.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1 uważasz, że Konstytucja RP obowiązuje tylko w stosunku do instytucji publicznych ???

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 O czym Ty gadasz?  Co ma Konstytucja do wymogów bezpiecznego handlu w sieci?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1  jaki akt prawny dotyczący bezpieczeństwa handlu w sieci nakłada wymóg posiadania konta bankowego i nr tel. przez użytkownika takiej platformy handlowej jak Allegro ???

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Zasady bezpieczeństwa handlu ustala sobie Allegro. Dlaczego? Bo może.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 "Prawo nie nakazuje mi posiadania nr telefonu ani konta bankowego, więc Allegro swoim regulaminem nie może mnie do tego zmuszać." - przecież Cię nie zmusza. Nie masz przymusu korzystać z usług allegro, za to masz prawo z nich nie korzystać, jeśli coś Ci nie pasuje.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Knowhere  ale chcę korzystać z usług Allegro, ale nie chcę mieć konta w banku, ani numeru telefonu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 

Ad. art. 31. Czy Allegro zmusza Cię do czegokolwiek. Dostałeś od nich wezwanie do kupna telefonu albo założenia konta?

Ad. art.32. Czy obsługa basenu dyskryminuje ludzi w kaloszach? Czy policja dyskryminuje kierowców bez prawa jazdy?

@msniezek  Chodź tu, bo wyjdę  z siebie!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1  Allegro nie wymaga kupna telefonu, tylko posiadania numeru telefonu.

Z reguły nie odpowiadam na pytania nie mające większego sensu i teraz również tak zrobię.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Klaudiusz1983 napisał: "Allegro nie wymaga kupna telefonu, tylko posiadania numeru telefonu."

Tak Ci napisali? Na który punkt regulaminu się powołali?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 No to sobie wpisz 111 111 111 i sprawa załatwiona.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Klaudiusz1983 tak, jeden obywatel może korzystać z Allegro w pełni, bo zaakceptował regulamin i dostosował się do niego, a ten który tego nie zrobił nie może korzystać. Jak pójdziesz np. na basen i będziesz chciał wejść do wody w kaloszach, to też nie skorzystasz z relaksu w wodzie, bo regulamin basenu tego zabrania 😊

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@konto zamknięte a dlaczego regulamin zabrania kąpieli w basenie w kaloszach ?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Dokładnie tak samo jak z wejściem do kina. Jeden ma bilet i wchodzi, drugi nie ma i nie wchodzi. Albo z wyjazdem za granicę. Masz paszport, wyjeżdżasz do Ameryki. Nie masz, siedzisz w kraju.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1 ale nikt nie uzależnia kupna biletu do kina, czy posiadania paszportu od tego czy mam nr tel i konto w banku czy nie mam. O to właśnie chodzi.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Ale już wejście na salę czy wjazd do kraju uzależniają od posiadania biletu albo paszportu. Allegro też nie zmusza mojej matki, by se założyła konto w banku. Nie dostała od nich wezwania do zakładania.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Klaudiusz1983 

O ile potrzeba posiadania konta bankowego rzeczywiście jest zawarta w art. 2.6. regulaminu, to inny artykuł (2.8.) mówi jasno, że telefonu nie trzeba mieć.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów