anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro pobiera wyższą prowizję niż wynika z regulaminu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ekojemy
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.
Sprzedaję produkt, który zgodnie z cennikiem allegro powinien być objęty prowizją 9%. Allegro pobiera ode mnie ponad 20%. Jakoś do tej pory nie zwracałem na to uwagi bo nie był to produkt, który miał wielki wpływ na moją sprzedaż ale ostatnio się to zmieniło.

Sprawdzam rozrachunki i taka sytuacja ciągnie się od początku sprzedaży co miało miejsce we wrześniu.

Zwróciłem się do Allegro z pytaniem z czego wynika taki szalony procent prowizji i czekam na odpowiedź ale tak wyprzedająco chciałem się zapytać czy ktoś miał taką sytuację a jeśli tak to czy jest jakaś procedura składania reklamacji na wysokość pobranej opłaty. Na allegro nie znalazłem niczego takiego ale może źle szukałem

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ekojemy w wielu podkategoriach naliczana jest prowizja minimalna , przy produktach o małej wartości takie paranoje wychodzą , sprawdź w kalkulatorze oplat . Druga sprawa to podkategoria ,, pozostałe ,, tam jest oczywiście 20% 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ekojemy podaj aukcje która wystawiasz, pamiętaj że we wszystkich pozostałych jest 20 % dochodzi do tego prowizja od wysyłki i minimalna kwota prowizji i przy tanich produktach może i wyjść z 50 % 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ekojemy rozumiem, że chodzi o ofertę nr 13174960136 i opłatę pobraną m.in. do zamówienia nr 1ae81e70-9c06-11ed-a758-852018012c65. Oferta znajduje się w kategorii  Allegro  >  Kultura i rozrywka >  Książki i Komiksy >  Literatura piękna >  Pozostałe.
Zgodnie z regulaminem prowizja w tej kategorii (chodzi o podkategorię "Pozostałe") wynosi 20%. Dodam, że prowizja jest pobierana także od kosztów dostawy, które w tym zamówieniu wyniosły 12,99 zł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ekojemy
#8 Zapaleniec#

OK, właśnie się zorientowałem że zmiana kategorii się nie zadziała. Już poprawione, dzięki wszystkim za podpowiedzi

oznacz moderatorów