anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

CZY JEST SZANSA NA ODBLOKOWANIE KONTA

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Witam, 2 kata temu otrzymałem kompletną blokadę dotyczącą mojej sprzedaży, do dnia dzisiejszego na dobra sprawę nie wiem co było tego powodem. Miałem weryfikacje która przebiegła pomyślnie, natomiast nie została uznana przez Allegro. Konto było prywatne - dział bezpieczeństwa nie chce rozmawiać i nie odpisuje na wiadomości. Czy po założeniu konta firmowego może się cos zmienić? Czy raczej jestem skazany na blokadę do końca życia? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Szymcio_09  napisał(a):

Witam, 2 kata temu otrzymałem kompletną blokadę dotyczącą mojej sprzedaży, do dnia dzisiejszego na dobra sprawę nie wiem co było tego powodem. Miałem weryfikacje która przebiegła pomyślnie, natomiast nie została uznana przez Allegro. Konto było prywatne - dział bezpieczeństwa nie chce rozmawiać i nie odpisuje na wiadomości. Czy po założeniu konta firmowego może się cos zmienić? Czy raczej jestem skazany na blokadę do końca życia? 


@Szymcio_09  Złóż reklamację poproś o wyjaśnienie.

Jeśli uważasz że blokada jest bezpodstawna, nie otrzymałeś stosownych wyjaśnień możesz skorzystać z pomocy miejski rzeczników konsumentów.


Z moich obserwacji decyzje pracowników często są bez wymaganej analizy a ich "wyjaśnienia" w najlepszym przypadku ograniczają się do podania podstawy regulaminowej a nie wyjaśnienia podstaw podjęcie decyzji tu nałożenia ograniczeń.

Brak takich informacji nie daje możliwości wyjaśniania sprawy.

Warto to zgłaszać do UOKIK (udokumentowane) Pozwoli to w przyszłości ukrócić nieprawidłowości procedur allegro.

oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Były dziesiątki jak nie setki maili/telefonów/wiadomości… jedyne co usłyszałem, ze nie zmienią zdania i pozwolą sobie nie odpowiadać na moje wiadomości (co moim zdaniem na taką platformę jest zwyczajnym cyrkiem) 

 

sprawa na pewno zostanie zgłoszona do UOKIK 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dwa lata odsiedziałes i nie wiesz nawet za co? Pewnie chociaż się domyślasz to podpowiedź ,będzie łatwiej coś napisać 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak każdy >za niewinność, oby!

oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Akurat na Allegro chyba coraz częściej się to zdarza 

oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Powiedzieli to co każdemu… „niewiarygodny sprzedawca” najbardziej ruszyło ich to że działałem w modelu dropshippingu (a z tego co pamiętam to sami webinary robili) nic mi nie udowodnili, ja do dziś nie wiem co konkretnie zrobiłem. Nie odpisują mi na maile, a wiec kontakt jest uniemożliwiony 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Skoro uznali Cię za niewiarygodnego sprzedawcę to widocznie klienci mieli wiele zastrzeżeń do transakcji z Tobą . Handel w dropie czasem tak wychodzi .

oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Jeżeli byłoby jakieś prawo do błędu i bym wiedział ze cos zle zrobiłem to nawet bym się nie kłócił. Czy jest jakaś szansa to obejść? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nieznajomość prawa czy regulaminu to zostanie uznane za Twoją winę ,a czy da się obejść to czytając wpisy w podobnych tematach tu na forum może być droga przez mękę i jedynie dogadanie się z Działem bezpieczeństwa może Ci pomoc . Próbuj tam też siedzą różni ludzie może trafisz kiedyś na takiego co spojrzy na sprawę inaczej.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Szymcio_09  napisał(a):

Jeżeli byłoby jakieś prawo do błędu i bym wiedział ze cos zle zrobiłem to nawet bym się nie kłócił. Czy jest jakaś szansa to obejść? 


@Szymcio_09
Może moderatorzy zmobilizują konsultantów do przesłanie uzasadnienia blokady i jej utrzymania.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@mwmonety  napisał(a):

Skoro uznali Cię za niewiarygodnego sprzedawcę to widocznie klienci mieli wiele zastrzeżeń do transakcji z Tobą . Handel w dropie czasem tak wychodzi .


@mwmonety z decyzjami allegro jest różnie 


Czasami wystarczy jeden komentarz negatywny do nałożenia blokady na konto.

Znam przypadek z pierwszej ręki gdzie za to że ktoś przez to że wylądował w szpitalu na dwa trzy miesiące i w tym czasie nie dokonał dosłownie dwóch/trzech zwrotów ( kwoty śmieszne po kilkadziesiąt złotych ) i nie odpowiadał na dyskusję dostał za to na stałe blokadę.

Nie pomogło to że miał kilkuletnią historię konta bez problemów a po wyjściu ze szpitala dokonał zwrotu środków (okazało się że osoby te wczesnej dostały rekompensaty więc otrzymały pieniądze podwójnie)


Pracownikom allegro wyjaśnił sprawę, oferował zaświadczenia ze szpitala ale i tak to nie pomogło i zawiesili go na stałe.


Ostatecznie machnął na to ręką bo i tak po wyjątku ze szpitala zamykał działalność.

Różne są przypadki a nie każdy chce się kopać z koniem.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@mwmonety  napisał(a):

Dwa lata odsiedziałes i nie wiesz nawet za co? Pewnie chociaż się domyślasz to podpowiedź ,będzie łatwiej coś napisać 


@mwmonety przy regulaminie allegro w zasadzie każdy kiedyś naruszył regulamin,
tylko że nie każde naruszenie daje realnie uzasadnienie nałożenia blokady.

W sytuacji jeśli jest nałożone to wymaga odpowiedniego uzasadnienia a wiesz jak wygląda dyskusja z pracownikami allegro.

W najlepszym wypadku podadzą punkt regulaminu bez argumentacji i uzasadnienia.

 

..ale zgadzam się z Tobą jeśli mielibyśmy coś więcej poradzić to przydałyby się konkrety, najlepiej zrzuty ekranu odpowiedzi pracowników allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie pozwolą Ci założyć nowego konta, ale pytaj.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Raczej nigdy się tego nie dowiesz.
A bana to można dostać nawet za nic, ot tak losowo. Mogli cię też powiązać z innym kontem (nawet obcym, wystarczy, że np. korzystataliście z jednego hotspotu, czy łączyłeś się przez VPN-a). Może jakiś klient twojego dostawcy neta coś narozrabiał i allegro zbanowało wszystkie konta założone lub użytkowane w sieci tego operatora (odpowiedzialność zbiorowa). Może trafił ci się IP, gdzie wcześniej logował się ktoś z banem (np. na neostradzie co 24h dostaje się nowe IP i nie wiesz kto i co na nim robił). Może sprzedałeś coś i kupujący mieszkał zbyt blisko. Powodów może być setki. Jak masz siły i środki, to zostaje ci tylko sąd (UOKiK nie zajmuje się sprawami indywidualnymi, od tego są rzecznicy praw konsumentów).

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@pecela  napisał(a):

Raczej nigdy się tego nie dowiesz.
A bana to można dostać nawet za nic, ot tak losowo. Mogli cię też powiązać z innym kontem (nawet obcym, wystarczy, że np. korzystataliście z jednego hotspotu, czy łączyłeś się przez VPN-a). Może jakiś klient twojego dostawcy neta coś narozrabiał i allegro zbanowało wszystkie konta założone lub użytkowane w sieci tego operatora (odpowiedzialność zbiorowa). Może trafił ci się IP, gdzie wcześniej logował się ktoś z banem (np. na neostradzie co 24h dostaje się nowe IP i nie wiesz kto i co na nim robił). Może sprzedałeś coś i kupujący mieszkał zbyt blisko. Powodów może być setki. Jak masz siły i środki, to zostaje ci tylko sąd (UOKiK nie zajmuje się sprawami indywidualnymi, od tego są rzecznicy praw konsumentów).


@pecela nie zniechęcaj do obrony swoich praw @Szymcio_09 

Obowiązkiem portalu jest rzetelne wyjaśnienie nałożonej blokady.


UOKIK przyjmuje każdą skargę także od firm, brak przejrzystych zasad i stosownych wyjaśnień blokad dotyczy każdego użytkownika.
UKOIK zajmuje się także nieuczciwą konkurencją a blokowanie innych firm także podpada po nieuczciwą konkurencję.

Na koniec jakbyś przeczytał pierwszą wiadomość to @Szymcio_09  napisał że zablokowane konto jest prywatne.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

A czy ja gdzieś wspominałem o koncie firmowym?

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@pecela  napisał(a):

A czy ja gdzieś wspominałem o koncie firmowym?


@pecela 

Napisałeś:

Jak masz siły i środki, to zostaje ci tylko sąd (UOKiK nie zajmuje się sprawami indywidualnymi, od tego są rzecznicy praw konsumentów).

Ta wypowiedź mogła to sugerować i zniechęcać do składania skargi.
Skarga do UOKIK w dłuższej perspektywie czasowej może kompleksowo rozwiązać problem.


Zostawmy to czy firma czy konsument ("indywidualny" użytkownik)
w końcu to nie meritum problemu @Szymcio_09

Co do reszty chyba mamy podobne zdanie, zasady blokad nie są jasne  ..a tak nie powinno być.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Z UOKiK-iem przerabiałem kiedyś osobiście. Odsyłają w pierwszej kolejności do rzecznika praw konsumenckich.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@pecela  napisał(a):

Z UOKiK-iem przerabiałem kiedyś osobiście. Odsyłają w pierwszej kolejności do rzecznika praw konsumenckich.


@pecela Takie odesłanie jest zasadne ale nie wyklucza złożenia skargi.


Rzecznik konsumentów np miejski RK może pomóc złożyć pozew i wysłać bezpośrednio  do firmy prośbę o ustosunkowanie się do problemu zatem doraźnie jest to najlepsza opcja.

Długofalowo jednak to UOKIK może wymusić zmianę przepisów i nałożyć karę na firmy naruszające prawo.


Z allegro zrobił to na początku tego roku dając im ponad 200mln kary

oznacz moderatorów