anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy konieczne jest deklarowanie wysyłki na Słowację?

szwalniasukienek
#9 Pomysłodawca#

Chcę udostępnić wysyłkę zagranicę. Nie chcę wysyłać na Słowację, ponieważ nie chcę się rejestrować do ich systemu gospodarowania odpadami. Czy da się to jakoś obejść? 

 

Jeśli nie da się obejść to jak można się zarejestrować w ich systemie? W Niemczech i Francji sprawa jest klarowna, systemy w miarę do ogarnięcia, a jak wygląda kwestia Słowacji?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież nikt Cię nie zmusza do wysyłki na Słowację, nie udostępniaj wysyłki do nich. Masz tam listę krajów które chcesz udostępnić!

oznacz moderatorów

szwalniasukienek
#9 Pomysłodawca#

W "Allegro Standard - wysyłka z Polski za granicę" nie da się odznaczyć na liście ani u DPD ani DHL Słowacji. Jest ona odgórnie narzucona. "Wysyłaj do Czech, Słowacji oraz do wybranych przez siebie, pozostałych krajów. " Wychodzi na to, że jeśli chce się wysyłać poprzez Allegro standard to Słowacja jest obowiązkowa.... Zatem może ktoś ma doświadczenie w rejestracji w Słowackim systemie śmieciowym?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szwalniasukienek w tych metodach dostawy nie można wykluczyć konkretnego kraju, dostawa kurierem DPD z Polski za granicę jest zawsze dostępna na terenie Czech i Słowacji. Możesz natomiast dowolnie zdecydować, do których z pozostałych 22 krajów Unii Europejskiej chcesz wysyłać swoje przesyłki.
Zachęcam Cię do zapoznania się z materiałami dotyczącymi sprzedaży  międzynarodowej, które są dostępne tutaj. W Centrum wiedzy znajdziesz najważniejsze informacje o każdym z krajów, do których możesz wysyłać przesyłki (również informacje o Słowacji).  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów