anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy ktoś tak miał że przy niższej sprzedaży dostał wyższą fakturę od Allegro?

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

Właśnie zakończyłem kompletowanie dokumentów dla księgowej i uderzyło mnie to że mimo niższej sprzedaży w lipcu dostałem wyższą fakturę od Allegro za lipiec niż za czerwiec kiedy miałem sprzedaż 20% wyższą a przecież powinno być odwrotnie..

Mógłbym dojść do wyjaśnienia tego zjawiska drogą żmudnych analiz ale nie za bardzo mam na to czas a może ktoś już miał podobnie i podpowie z czego może to wynikać, dodam że w lipcu miałem znacznie więcej wysyłek SMART DPD i Pocztexem niż w czerwcu ale żeby aż tak zachwiać proporcje ?

dodam jeszcze że nie korzystam z żadnych wyróżnień ani innych płatnych udogodnień  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET  sprawdz wyróżnienia- wznawiają sie automatycznie , lub ewentualnie zwroty z pocztexu

Być moze też miałeś wiecej przesyłek allegro które nie były smartem i to koszt wysyłki "podbił" warotść FV z allegro

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

nie miałem żadnych wyróżnień  a wysyłek nie-smartowych podobną ilość 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET  hmmm napisałeś o wysyłkach smart DPD . Może to jakieś dopłaty? Już kilkukrotnie czytalem o "dziwnej " weryfikacji przesyłek przez DPD.

Najprościej chyba na szybko przejrzec "rozliczenia z allegro" za lipiec i tam szukac wyższych obciazeń

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET Zwróć dobrze uwagę na przesyłki kurierskie które są czasem przez kurierów liczone jako ponad gabarytowe nawet jak mieszczą się w parametrach. Nawet jak przesyłka zachowuje rozmiar a jej kształt nie niesymetryczny (owalna ,niekształtna ) to też mogą ją policzyć jako ponad gabarytową i naliczyć większy koszt .(było już tu kiedyś w innych postach że np.DPD tak potrafi dorabiać na boku)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET najlepiej żebyś sam przeanalizował dane z zakładki Rozliczenia z Allegro, jest tam kilka dopłat np. za usługi dodatkowe przewoźnika. Dla wygody możesz wygenerować raport zaznaczając tylko interesujący Cię miesiąc i w ten sposób sprawdzić za co były naliczone opłaty w tym konkretnym miesiącu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

dzięki Pani Moniko w weekend sobie siądę i przeanalizuję sugerowane rozliczenia

oznacz moderatorów