anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można gdzieś zgłosić podejrzanego sprzedawcę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
izbkp
#9 Pomysłodawca#

Czy Allegro ma jakiś dział zajmujący się weryfikacją zgłoszeń „dziwnych” sprzedawców, jeśli tak, to, jak im takiego zgłosić?

Opiszę sytuację. Monitoruję pewien produkt w serwisie z uwagi na ochronę znaku towarowego. Dostałem informację, że jeden ze sprzedawców wystawił dokładnie ten produkt. Zajrzałem na stronę tej oferty. Od razu zauważyłem, że to jest dokładna kopia oferty od innego sprzedawcy (którego oferty znam od dawna). Tyle tylko, że cena jest niższa, krajem wysyłki jest Wlk. Brytania a sprzedawca napisał, że „nie wystawia faktur”.

Zajrzałem na stronę tego sprzedawcy. Konto wygląda na nowe, nie ma żadnych ocen, na Allegro jest „mniej niż miesiąc”. Ma jednak wystawionych 1941 ofert. We wszystkich, które sprawdziłem jest ten sam schemat → wysyłka z Wlk. Brytanii za 16,98 zł i „nie wystawiam faktury”.

W trakcie pisania tej wiadomości zauważyłem, że na stronie tego sprzedawcy pojawiły się dane firmy, które wyglądają, delikatnie rzecz mówiąc, dziwnie:

izbkp_0-1670491848791.png

 

 

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@izbkp Tak, sprawdzamy wszystkie głoszenia, więc jeśli masz na oku konkretną ofertę i według Ciebie łamie ona regulamin, możesz skorzystać z opcji "zgłoś naruszenie zasad" dostępną na dole każdej strony. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
izbkp
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi mi o jedną ofertę. W formularzu "zgłoś naruszenie zasad" nie ma opcji - zgłoś sprzedawcę do weryfikacji (lub coś podobnego). Każda jedna oferta jest ok - w końcu można sobie wysyłać towar z Londynu za 17 zł i nie wystawiać faktur. Dopiero całość ofert tego sprzedawcy, w kontekście tego, że jest nowy i kopiuje oferty innych sprzedawców jest poszlaką do analizy.  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

To Chińczyk, a jak wiadomo oni są w kopiowaniu mistrzami świata więc towary to prawie identyczne podróbki a nie wystawiają faktur bo nie wiedzą nawet jak polska faktura wygląda znam sytuacje że kupujący poprosił o dokument zakupu to odpowiedź była nie wystawiamy faktur ale możemy ci oddać x pln w domyśle nie chciej tej faktury  

oznacz moderatorów
izbkp
#9 Pomysłodawca#

Skąd konkretnie wiesz, że to chińczyk, a nie np jakiś cwany lokales udający Chińczyka (i w taki sposób maskujący się) wykorzystujący bezwładność Allegro w weryfikacji sprzedających? 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Bo ten adres widziałem u jakiś 50 różnych sprzedawców na allegro, istnieje taki adres i rzeczywiście mieści się tam jakieś centrum produkcyjne. Jak robilem w hurtowni motoryzacyjnej to nam przychodzily od nich części do produkcji 

oznacz moderatorów
izbkp
#9 Pomysłodawca#

Ok. Z faktu, że widzisz adres, nadal nie wynika, kim jest osoba, która go wpisała w dane konta. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Wynika z logiki oczywiscie nie mam 100% pewnosci ale jeslibym napisal do niego zapytanie o przedmiot to po odpowiedzi poznam google translatora druga przeslanka jest taka ze tylko chinczycy maja pozakladane po nasciekont naraz z tymi samymi ofertami i zaspamowali podtobami allegro, trzecia przeslanka tylko chinczycy pisza jako sprzedawca firma nalogowo nie wystawiam faktury, czwarta przeslanka czas dostawy zwykle 10 do 21 dni czyli raczej chiny 

oznacz moderatorów
izbkp
#9 Pomysłodawca#

Z taką logiką nie sposób polemizować 😜

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@izbkp Damy sobie radę z poszlakami podczas analizy, ale musimy najpierw wiedzieć co mamy sprawdzać, więc poproszę o login i jakiś przykład. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
izbkp
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@izbkp Konto, które wskazałeś dzisiaj zostało zawieszone za łamanie regulaminu Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Arkadia_OK
#11 Animator#

Witam,

"Ciekawy" sprzedawca z Chin, który nie wie co dokładnie sprzedaje (na to wygląda po jego odpowiedziach) , ale ceny to 1/4 normalnej ceny...
sprzedawca: qycfngu5
Przykładowa aukcja:
https://allegro.pl/oferta/automatic-air-assist-pump-air-nozzle-13035298115

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Skontaktowaliśmy się ze sprzedającym, weryfikujemy sprawę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
izbkp
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@izbkp Cześć 🙂 Czy również kopiują oferty? Czy możesz podać konkretne przykłady? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@izbkp Dziękuję, przekazałam oba konta do weryfikacji przez odpowiedni zespół 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@izbkp Jedno konto zawiesiliśmy, z właścicielem drugiego wyjaśniamy sytuację 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów