anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można gdzieś zgłosić podejrzanego sprzedawcę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
izbkp
#9 Pomysłodawca#

Czy Allegro ma jakiś dział zajmujący się weryfikacją zgłoszeń „dziwnych” sprzedawców, jeśli tak, to, jak im takiego zgłosić?

Opiszę sytuację. Monitoruję pewien produkt w serwisie z uwagi na ochronę znaku towarowego. Dostałem informację, że jeden ze sprzedawców wystawił dokładnie ten produkt. Zajrzałem na stronę tej oferty. Od razu zauważyłem, że to jest dokładna kopia oferty od innego sprzedawcy (którego oferty znam od dawna). Tyle tylko, że cena jest niższa, krajem wysyłki jest Wlk. Brytania a sprzedawca napisał, że „nie wystawia faktur”.

Zajrzałem na stronę tego sprzedawcy. Konto wygląda na nowe, nie ma żadnych ocen, na Allegro jest „mniej niż miesiąc”. Ma jednak wystawionych 1941 ofert. We wszystkich, które sprawdziłem jest ten sam schemat → wysyłka z Wlk. Brytanii za 16,98 zł i „nie wystawiam faktury”.

W trakcie pisania tej wiadomości zauważyłem, że na stronie tego sprzedawcy pojawiły się dane firmy, które wyglądają, delikatnie rzecz mówiąc, dziwnie:

izbkp_0-1670491848791.png

 

 

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:40947111 Proszę Cię o skorzystanie z przycisku "Zgłoś naruszenie zasad", dostępnego w każdej ofercie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
DM2-Sklep
#8 Zapaleniec#

Witam podejrzany sprzedawca:

dufuge152

skopiowana oferta : https://allegro.pl/oferta/max-pol-wklad-do-znicza-dalia-4-13494496585

oryginalna oferta : https://allegro.pl/oferta/max-pol-wklad-do-znicza-dalia-4-11997893317

Cena jest nierealna (konsultowane z producentem). Zaniżona i to sporo.

W dodatku ten użytkownik prawdopodobnie ( to są moje przypuszczenia) przez inne konta kupił u mnie dwa razy po jednej sztuce z adresem wysyłki do dwóch osób na terenie Polski co by się zgadzało z ilością osób które kupiły na tej aukcji. Jedna z tych osób napisała do mnie czy jestem pośrednikiem czy co itp napisałem tylko że dostałem takie zamówienie i  tyle ponieważ jest RODO i nie mogę udzielać takich informacji. Poleciłem tej osobie skontaktować się z Allegro.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Kolejny magik do metody Copy`ego-Pasta

https://allegro.pl/uzytkownik/zenhenh129

oznacz moderatorów
mikowhy00
#9 Pomysłodawca#

problem sprzedawców z Chin jest coraz bardziej powszechny i można się "nadziać" na taką ofertę. z tego co widzę na forum, nie tylko ja zgłaszałem ten problem. jedyne co dobrego zauważyłem to, że oferty z chin są po tych z Polski... ale jednak są. odnośnie zgłaszania sprzedawcy, trzeba się odnieść do konkretnego zakupu, transakcji... tak więc w tym przypadku chcąc obejść system, należałoby kupić coś od sprzedawcy, mieć "problem z płatnością" (nie wpisać blika) i zgłosić sprzedawcę w odniesieniu do tej nieudanej transakcji. poza tym nie widzę innej opcji. zgłaszanie pojedynczych ofert to jedyna "normalna" opcja jaką znam

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

ja juz tyle razy zgłaszałem ze własnie takie dane firmy są i moja aukcja żywcem skopiowana i oczywiscie allegro nie widzi w tym nic takiego żeby podjać dalsze działania 

oznacz moderatorów