anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można zablokować spamera w Centrum Wiadomości?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ziolko39
#21 Demiurg#

Mam takiego "nawiedzonego" gościa, który co kilka dni pisze pytania przez CW. Pytanie zawsze jest takie samo : Dzien dobry mam pytanie czy ten obiektyw bedzie pasowal do mojego aparatu Canon EOS 400 D ? > z niewielkimi modyfikacjami, w zależności od tego z jakiej aukcji zadaje "pytanie do sprzedającego" > przedtem odpowiadałem, teraz już odpisuję "???" > ale to go nie zniechęca

Zaczął nawet te same pytania zadawać przez sms-y > ale tutaj to sprawa prosta > blokada numeru.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
ALL-DA
#13 Ambasador#

@Client:104371448  napisał(a):

Jak to mówią, nie ma dymu bez ognia.

Szkoda, że Allegro tak chetnie nie walczy z tymi sprzedajacymi do ktorych pisze sie zapytania o towar a odpowiadają badziewne automaty i na tym kontakt sie urywa... 🤔

A wystarczyłoby zakazać takich narzędzi.


@Client:104371448  tylko że to ma również drugą stronę medalu.


Sprzedawcy dostają gigantyczne kary za to ze nie odpowiedzą w ciągu 24h

(z poziomu super w panelu jakości można spaść na nieakceptowalny za brak jednej odp lub odp po 24h, wystarczy że było tylko jedno pytania w ciągu 30dni)


Dziwisz się @Client:104371448  że sprzedawcy których stać na wykupienie odpowiednich usług by nie dostać kary i mieć wyższy poziom jakości (bo odp jest natychmiastowa) używają autoresponderów, co więcej używają ich także w dyskusjach.

Wypadałoby zmienić absurdalne zasady to nikt nie będzie płacił za autorespondery.

Dodam że wątpię by kiedykolwiek allegro zdecydowało się na zdelegalizowanie autoresponderów bo byłoby to technicznie trudne a i prawnie wątpliwe.

Nie ma sensu sianie fermentu i oskarżanie sprzedawców wystarczy wprowadzanie racjonalnych zasad.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@ALL-DA  napisał(a):

Nie ma sensu sianie fermentu i oskarżanie sprzedawców wystarczy wprowadzanie racjonalnych zasad.


O jakich zasadach prawisz?

Jakie oskrażanie sprzedawców? Jesli wysylam 10 zapytań z tego dostaje 8 automatycznych odpowiedzi (i 0 odpowiedzi), 1 nie wiem sprawdze (i nie sprawdza bo nie odpowiada bo moze nie wie co sprzedaje), 1 zaś jest konkretna.

No to faktycznie wszystko jest w porządku i "oskarżenia" są bezpodstawne.

O odpowiedziach w stylu: no przeciez jest w opisie (w opisie jest gunfo warte "SATA" bo nie wiadomo czy plyta na SII czy SIII) albo: no przeciez jest na zdjeciu. Owszem. Zdjecie pokazuje zasilacz 400W a przychodzi 180W bo sprzedawca-palant zassal zdjecia z internetu i nie sprawdzil zgodnosci.

Takze spoko @ALL-DA wszystko gra!
Powodzenia!

ps. w porównaniu do platformy Jeffa B. to śmiało mogę stwierdzić, że na Allegro ta działka k u l e j e. W sumie: to jest jakieś nieporozumienie.

Tam nie dosyć, że mają rewelacyjny BOK, sprzedawcy mają 48h na odp. ale ZAWSZE odpowiadają prosto, konkretnie, zrozumiale. Nie unikają odpowiedzi, nie leją wody i odpowiadają do 24h od wyslania zapytania.

oznacz moderatorów