anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę dodać kupującego na czarną listę/ zablokować i jak to zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
agapa67
#8 Zapaleniec#

Czy mogę dodać kupującego na czarną listę/zablokować i jak to zrobić? Mam dwa przypadki osób, które przebijają oferty innych i nie odbierają wylicytowanego przedmiotu. Chcę im uniemożliwić ponowną licytację na moich aukcjach.

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

Mam "pomysła"...

Strajk włoski. To byłoby coś. Zawieszamy na miesiąc sprzedaż, wystarczy 60-70%-owy udział sprzedawców w takiej aukcji... można wtedy byłoby ponegocjować,  omówić te i inne bolączki jakie nas dotykają, z allegro tylko z pozycji kasy (braku kaski) można by coś ugrać. Droga długa, trzeba by założyć związek branżowy, wybrać zarząd, wpłacać na konto dajmy na to 5 zł miesięcznie i niech by nas reprezentowali przed tym molochem pazernym. A jest nas bardzo dużo... milion sprzedawców to ogromna siła.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@waldemarek_2004 Że ile?😁 Na allegro jest ok. 140 tys. firmowych sprzedających (dane z lutego 2020), kupujących natomiast jest ok. 12,6 mln (dane z listopada 2020).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

No 100 tysięcy (2/3 ogółu) to też duużo jest... to się przekłada na kilkudziesięciomilionowe prowizje od sprzedaży.... czy nie warto byłoby spróbować? Dziwię się, że nikt nie próbował... ja chętnie się zapiszę...wynajęlibyśmy (my sprzedawcy) najlepszą kancelarię prawną... i allegro musiałoby pójść na kompromis... wiesz dobrze, że dziś allegro może sobie wprowadzić do regulaminu co chce, w/g ichniego widzi mi się, byleby rażąco nie naruszało/łamało prawa... może już czas na jakieś konkretne działania. Potrzeba tylko nam jakiegoś Guru, chłopa z jajami, kumatego, bystrzachy, że hej 🙂 podejrzewam, że znalazłoby się kilku do objęcia stanowiska Prezesa Organizacji Sprzedawców Wyzyskiwanych na tejże platformie.

oznacz moderatorów
anuba
#7 Wielbiciel#

To nie wystawiajcie ze smartem i tyle w temacie. Unikniecie podobnych sytuacji na przyszłość. Nie każdy sprzedawca ma taką opcję i jakoś sprzedają. Będą kupować u innych sprzedawców i inni się będą martwić 🙂

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@anuba to będą lepsze sytuacje bo ostatnio były wątki za negatywy za uwaga brak smarta 😄 bo klient wykupił to mu się wszędzie należy 

oznacz moderatorów
SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

nie mam dnia żeby kogoś nie dodać do czarnej listy zwroty 15-30 zł to plaga , problemem tez są zwroty i przytrzymywanie towaru do ostatniego dnia zwrotu 

oznacz moderatorów
anuba
#7 Wielbiciel#

Ale wiecie, że blokując klienta i uniemożliwiając mu kupno produktu, za to, ze zwraca towar, jest to wykroczenie? I niezgodne z regulaminem allegro? 😄 Zdarzy się wam jakiś nadgorliwiec i będzie problem 🙂

Art.  135.  [Ukrywanie towaru lub odmowa jego sprzedaży]

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

Sama jestem kupującym i zdarzyło mi się zwrócić raz towar, bo coś źle wymierzyłam i mnie sprzedawca zablokował 😛 Ale twardo teraz idzie w zaparte, ze nie wie o co chodzi i struga wariata 🙂

Nie lepiej zrobić petycję do allegro, żeby utworzyli nową funkcjonalność, która umożliwiłaby zgłaszanie takich użytkowników? I dla takich użytkowników jakieś zmiany w regulaminie, np. za notoryczne kupowanie i zwracanie produktów dodatkowe opłaty za obsługę, nawet niech to będzie 5zł, to jak ktoś kupuje za 3zł rzeczy to przestanie do być dla niego opłacalne. Wyłapią wtedy cfaniaków za 3zł. 

oznacz moderatorów
waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

tu nie chodzi o zakup za 100 i zwrot bo zły rozmiar lub okazuje się, że ci nie pasuje... klienci kupują kilka przedmiotów i zwracają 4/5 a zostawiają sobie coś za 5-15 zł... to jest plaga. Trzeba do tego dopłacać kupę szmalu. Darmowy wys. to tylko nazwa, wszystko odbywa się na koszt sprzedawców a kupujacy wykorzystują każdą możliwość by mieć coś darmo

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@a_brod Tak sobie myślę, że sprzedawców mających takie podejście (lubiących dawać się wykorzystywać jakimś cwaniaczkom), powinno się publicznie piętnować, gdyż w ten sposób przykładają rękę do psucia rynku swoim uległym, wręcz poddańczym zachowaniem wobec takich cwaniakowatych "kupujących" ucząc ich, że to działa, więc można i należy to robić, co z kolei skutkuje tym, że takie cwaniaczki robią to coraz częściej, mając coraz mniej hamulców moralnych.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jakieś 25 lat temu, był podobny zamysl. Efekt był zerowy. Ludzie się zapalili. Na zjazd założycielski miało przyjechać ponad 500 osób. Powpłacali nawet jakieś kwoty na niezbędne koszty. Została wynajęta odpowiednia sala, zamówione nagłośnienie itp. Czym bliżej było terminu to tych którzy mieli przyjechać robiło się coraz mniej. W efekcie z tego pamiętam to przyjechało coś około 15 osób, posiedzieliśmy, pogadliśmy i na tym się skończyło. Pozostałym trzeba było zwracać wpłacone pieniądze. Taki był efekt "zorganizowania się " sprzedawców.

oznacz moderatorów
Client:38022427
#2 Obserwator#

Mam podobne pytanie tylko w drugą stronę, czy mogę utworzyć swoją czarną listę sprzedających?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:38022427 tak pisemnie w notatniczku 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Czarna lista została zastąpiona listą Moi nieaktywni kupujący

Moi nieaktywny kupujący to zakładka, w której sprzedawca może dodawać klientów i tym samym ograniczyć im możliwość zakupu w swoich ofertach. Dodaje ich tam samodzielnie. Może też w każdej chwili ich z niej usuwać. Sprzedający może dodać do zakładki wyłącznie użytkowników, którzy zrobili u niego zakupy.

Sprzedający nie może dodać klientów do zakładki bezterminowo. Kupujący, których doda do zakładki, pozostaną w niej maksymalnie 180 dni. Po upływie tego czasu automatycznie usuniemy ich z zakładki. Oznacza to, że ponownie będą mogli zrobić u sprzedającego zakupy.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

co za bzdety... teraz nie da się w ogóle zablokować kupującego.. trzy nieodebrane paczki pobraniowe, gdyby od kilku sprzedawców, ale od jednego??? puknijcie się tam w allegro w blat

groźby od kupującego tez trzy razy??? to się zdarzy może raz na milion... w/g was trzeba klienta po awanturze dać dwie stówy i pocałować w doopę...

oznacz moderatorów