anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę dodawać znak wodny na zdjęciach produktów?

Ambasador_92
#7 Wielbiciel#

Witam czy można dawać znak wodny na zdjęciach ? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

konto zamknięte
Nie dotyczy

Według tego co mówi regulamin Allegro: NIE

Piszą, że mają własne środki na zabezpieczanie zdjęć 🙂

 

Regulamin Allegro

Patryk0701_0-1588779950652.png

 

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ambasador_92 Możesz "obejść" system. Robiąc zdjęcie np jakiegoś pudełka połóż na nim coś małego, charakterystycznego, albo nawet małą kartę ze swoim loginem

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ano, w sumie, pinezka da radę 🙂

oznacz moderatorów

evoled_pl
#9 Pomysłodawca#

Umiesz liczyć, licz na siebie. Allegro Ci nie pomoże. Miałem taką sytuację, wysłałem do Al. oryginały przed i po obróbce. Odpisali, że nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, że należą do mnie i mam sobie załatwić sprawę sam. Wystosowane pismo z paragrafami dot. naruszenia praw autorskich do „pożyczającego”  odniosło skutek. Po prostu pracownicy Al. mają wszystkich sprzedających w głębokim poważaniu. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Po prostu pracownicy Al. mają wszystkich sprzedających w głębokim poważaniu.

tych co przynoszą im miliardy w dodatkach i podświetleniach nie 😄

oznacz moderatorów

Ambasador_92
#7 Wielbiciel#

dzieki

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ambasador_92 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Ambasador_92 Masz prawo oznaczać swoje utwory i dzieła. allegro (celowo z małej literki) nie może ograniczać Twoich praw autorskich. Prowadzą taką politykę, że wszystkie zdjęcia wspólne są (katalog produktów) i na białym tle (bo to lepiej wygląda i działa na smartfonkach) lecz ich regulamin nie jest poza prawem. 

 

W praktyce ich zabezpieczenia nie są nic warte. Każdy może zapisać sobie zdjęcie z aukcji a nawet zrobić screenshota.  Zdjęcie można przemianować, usunąć dane dodatkowe i wykorzystać na dowolnym innym portalu. 

Miałem przypadek odwrotny. Mnie raz skradziono zdjęcie z innego portalu i wstawiono na allegro. Pracownicy allegro nie byli w stanie się rozeznać w tym procederze. Nie wiedzą kto ma prawa autorskie. Dopiero po drugiej interwencji sprawa została załatwiona.

 

Wnioski wysnuj sam. To czy warto zależy od tego co sprzedajesz.

oznacz moderatorów

Cmyk69
#7 Wielbiciel#

Odkopuję. Regulamin mówi o zakazie stosowania znaku wodnego na MINIATURZE. Nie znalazłem zakazu stosowania w pozostałych zdjęciach w galerii, a Wy? 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Cmyk69  Aby było zgodnie z prawem oraz aby nie usuwali bezprawnie aukcji z podpisaną miniaturką możesz podpisać swoje zdjęcia a miniaturkę zrobić wielkości znaczka pocztowego bez napisów. 

Wtedy osoba zainteresowana będzie klikać na kolejne większe zdjęcie. Sensu kradzenia samego miniaturowego zdjęcia raczej nie ma.

oznacz moderatorów