anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na allegro można sprzedać podróbki ?

bhpduo_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

czy na Allegro można sprzedawać podrobione rzeczy informując w ogłoszeniu, że jest to oryginał? Co w sytuacji jeżeli kupisz taką rzecz jako oryginalną a dostaniesz podróbkę ? 

Czy masz obowiązek odesłać ją jako reklamacje na swój koszt, który w przypadku przesyłek zagranicznych może być bardzo drogi?

 

dziękuję za odpowiedź @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@bhpduo_pl prowadzisz firmę i zadajesz takie pytanie ?????????

Chyba nie będziemy Ci opisywać jak wygląda reklamacja !!!!

A jeśli są na aukcjach podróbki zgłoś to właścicielowi marki, oni zgłoszą się do allegro, zgłaszanie allegro nie wiele daje bo nie są ekspertami i sami nie zawsze usuwają 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bhpduo_pl
#7 Wielbiciel#

Tak zdaję sobie z tego sprawę ale oczekuję odpowiedzi od moderatora allegro. 

Kupiłem coś jako oryginał a przyszła podróba. Zgłosiłem to ale allegro stanęło na stanowisku żeby odesłać towar na swój koszt a sprzedawca rozpatrzy reklamację...

Uważam, że po załączeniu zdjęć oryginału i otrzymanego przedmiotu to allegro powinno się zająć tą sprawą czy może się mylę?

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@bhpduo_pl 

"Uważam, że po załączeniu zdjęć oryginału i otrzymanego przedmiotu to allegro powinno się zająć tą sprawą czy może się mylę?"

Mylisz się. Wyobraź sobie co by się działo gdyby samo zdjęcie podróbki skutkowało zwrotem pieniędzy- kolejna furtka do nadużyć bo zdjęcie niekoniecznie musi przedstawiać przedmiot który dostałeś akurat od tego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

bhpduo_pl
#7 Wielbiciel#

Ok to w takim razie kto ma stwierdzić ze taki produkt dostałem ? Teraz po odesłaniu Chińczyk powie ze on wysłał do mnie co innego ….

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bhpduo_pl daj link do aukcji ? 

Uważam, że po załączeniu zdjęć oryginału i otrzymanego przedmiotu to allegro powinno się zająć tą sprawą czy może się mylę?

Pewnie że się mylisz, bo skąd ma allegro wiedzieć że to co wysyłasz na zdjęciach jest tym co dostałeś, wiesz ile by było nadużyć i zgłaszania konkurencji !!!

Rozpocznij dyskusję, może oddadzą Ci kasę, albo odeślij jak radzi allegro a potem wystąp o odszkodowanie z protect 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie można, zgłaszaj to Allegro usunie takie oferty, nie wszyscy reklamują a Allegro zarabia na transakcjach.

oznacz moderatorów

bhpduo_pl
#7 Wielbiciel#

no i tu jest problem bo allegro nie chce nic z tym zrobić po zgłoszeniu bo dla nich chyba liczy się tylko prowizja ...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bhpduo_pl nie można ale sprzedają zwykle jako prywatni ale i firmy też najczęściej z Chin, wtedy odsyłasz reklamację na swój koszt a tu po miesiącu ci przychodzi filmik że odesłałeś puste pudełko i kasy  ni ma

oznacz moderatorów

bhpduo_pl
#7 Wielbiciel#

no właśnie i tutaj mam problem .... towar z chin a allegro oczekuję żeby wysłać jako reklamacja na swój koszt ....

dobrze że towar nie drogi ale znajoma ma taką samą sytuację z towarem za 1500 zł .... 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak towar jest niedrogi to koszt odesłania już taki tani nie musi być a często bywa wyższy od wartości towaru i nie masz nigdy pewności że te koszty Ci się zwrócą. Lepiej kupować w kraju niż szukać okazji za Wielkim murem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ja jak kupuję od chińczyka to tylko ze zwrotem i reklamacją na Polskę

oznacz moderatorów

bhpduo_pl
#7 Wielbiciel#

Najgorsze jest tylko to ze Allegro ma to w d… 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@bhpduo_pl Na Allegro "wszystko można, tylko z wolna i z ostrożna"

oznacz moderatorów