anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może Kupującemu załozyc dyskusję?

barito
#8 Zapaleniec#

Jak w temacie.Historia: wpłata i pierwsza wysyłka w jeden dzień , po 4ch dniach telefon,że nie dotarło.Wysyłam od razu (frontem do Kupującego)  drugi raz, klient odbiera tę drugą przesyłkę , a po tygodniu odbiera (mimo,iż ustalaliśmy,że drugiej nie odbiera , paczkomat) pierwszą przesyłkę , reklamacja z INPOST oczywiście odrzucona- Klient w końcu paczke dostał (haha paczkomat ok 2 tygodnie).Piszę do Klienta , dzwonię bezskutecznie - reasumując: Klient odebrał dwa razy zamówienie , czy naprawdę muszę wysyłac polecony z PO , iśc na Policję czy jest może możliwość założenia Kupującemu Dyskusji,,byłoby szybciej..?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@barito tak musisz powalczyć, widać że cwaniak, postrasz mailowo że zgłaszasz przywłaszczenie, skoro odebrał niech odda kasę lub odda towar tym bardziej że ma za darmo odesłanie, dyskusji mu nie założysz ale możesz poprosić o pomoc allegro niech się skontaktuje z kupującym 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kupujący czuja się tu coraz bardziej bezkarni i myślą że im wszystko wolno ,zwłaszcza że i tu dostają sporą dawkę wiedzy od niektórych użytkowników jak łatwo można "zaszkodzić sprzedawcy".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@barito Nie możesz założyć kupującemu Dyskusji, Allegro daje taką możliwość tylko kupującym.

Sam status przesyłki i twierdzenie InPost nie jest dowodem, że paczkę na pewno odebrano, albo że odebrał ją adresat. Przy paczkomatach są kamery, trzeba by więc kupującemu udowodnić, że odebrał dwa razy to samo. Jeżeli możesz to udowodnić, wyślij mu mailem lub pocztą wezwanie do zapłaty za drugi przedmiot lub zażądaj odesłania jednego. Wyznacz ostateczny termin i poinformuj, że po tym czasie zgłosisz sprawę na policję.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Przypomniał mi się niedawny wątek paczkomatowy, w którym paczka się sama odebrała  ...

oznacz moderatorów