anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
94 ODPOWIEDZI 94
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:99587168, oferty zostały usunięte. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:99587168, wszystkie oferty, które tu zgłosiłeś, zostały odesłane do odpowiedniego zespołu zajmującego się weryfikacją. Jednak mamy ponad 200 milionów ofert na Allegro i ciężko mi odnosić się osobno do każdego linku, który tu wrzucasz, tym bardziej, że Sprzedający może wznowić usuniętą ofertę i zmienić np. elementy, które łamały regulamin. Aby uniknąć chaosu, będę Ci wdzięczna, jeśli zdecydujesz się zgłaszać te oferty poprzez kliknięcie w "zgłoś naruszenie zasad".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:99587168
#8 Zapaleniec#

zgłaszam ale nie widzę efektów a tu odrazu są

oznacz moderatorów
Client:99587168
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:99587168, każde zgłoszenie jest analizowane, czasem jednak efektów nie widać gołym okiem - na przykład wtedy, gdy do Sprzedającego jest wysyłane ostrzeżenie w sprawie ofert, które łamią regulamin. Zachęcam Cię do korzystania z przycisku "zgłoś naruszenie zasad". To dla nas cenna pomoc. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Spróbujcie sobie teraz zgłosić aukcje sprzedającego, który ma wystawione ze 170 tys. ofert i śledźcie, co się będzie z nimi działo. Czy równiez tak szybko zostaną usunięte przez Allegro?

Np.

https://allegro.pl/oferta/wessper-dzbanek-filtrujacy-wode-do-dafi-aldo-3-5-l-10430709757 - manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji, oferowany na aukcji przedmiot nie ma kompletnie nic wspólnego z dzbankiem Aldo firmy Dafi

https://allegro.pl/oferta/wessper-dzbanek-filtrujacy-wode-do-dafi-aldo-3-5-l-10430724180 - manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji, oferowany na aukcji przedmiot nie ma kompletnie nic wspólnego z dzbankiem Aldo firmy Dafi

https://allegro.pl/oferta/wessper-dzbanek-filtrujacy-wode-do-dafi-aldo-3-5-l-10430744180 - manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji, oferowany na aukcji przedmiot nie ma kompletnie nic wspólnego z dzbankiem Aldo firmy Dafi

https://allegro.pl/oferta/wessper-dzbanek-filtrujacy-wode-do-zelmer-zpj2100l-10430714141 - manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji, oferowany na aukcji przedmiot nie ma kompletnie nic wspólnego z dzbankiem firmy Zelmer

Dodatkowy "kwiatek" tego sprzedającego z zakładki "zwroty":

Obowiązek dostarczenia rzeczy bez wad:Kupujący oświadcza, że zobowiązuje się dostarczyć rzecz bez wad, z wyłączeniem wad wskazanych w ofercie sprzedaży. Czytając to, kupujący dowiaduje się, że nie może odesłać towaru uszkodzonego w transporcie (w obie strony), nie działającego sprzętu, towaru, który ma wadę ukrytą itp. Przecież taki zapis kwalifikuje do natychmiastowego usunięcia wszystkich aukcji sprzedającego. Czy w tym przypadku Allegro też będzie takie "szybkie" w usuwaniu aukcji?

Następna rzecz - zakładka "reklamacje" - niby opisana rzeczowo.

Ale sprzedający przyjmuje tylko 2 sposoby składania reklamacji. Nijak to ma się do składania reklamacji w otwartych "dyskusjach", co Allegro uwzględnia. Również to reklamacji składanych na-e-mail. Wystarczy, że kupujący ze swojego konta wyśle sprzedającemu info na e-mail o reklamacji i Allegro to honoruje.

"Przesyłany przedmiot powinien być kompletny (włączając w to akcesoria mające wpływ na funkcjonalność sprzętu lub mogące być jedną z przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania)." To znaczy co? Kupując u nich np. komplet "dzbanek do filtrowania wody + 10 filtrów" miesiąc po zakupie otwieram nowy filtr i jest on uszkodzony. 8 mies. po zakupie otwieram 8-my filtr i też jest on uszkodzony.  Za każdym razem do reklamacji muszę wysyłać komplet - dzbanek + 10 filtrów, nawet te zużyte. 

Zakładka "gwarancje" i zapis, że gwarantem jest sprzedający, a "Podstawą gwarancji jest dokument zakupu (paragon, FV) wysyłany droga elektorniczą na maila podanego w formularzu allegro / koncie użytkownika. " , co jest sprzeczne z obowiązującym prawem, gdyż nie jest to jedyny dowód potwierdzający zawarcie transakcji. 

I co? - polecą wszystkie aukcje do "zamknięcia"? Założę się że nie. Zbyt dużo ofert ma wystawionych na zbyt wielu kontach. Tak samo nie ma żadnych skutków po zgłoszeniach tych aukcji poprzez formularz. Jedyny efekt jaki widzę, to zgłoszenia na AG. To miejsce "nieco publiczne" i inni także obserwują , co się dzieje w zadanym temacie.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@maxr01, dzięki za poświęcenie czasu na przyjrzenie się Sprzedającemu i jego ofertom. Przekazałam Twoje wnioski do odpowiednich rąk. Oferty, które łamały regulamin, zostały usunięte. Z kolei za zapisy, o których wspominałeś, Sprzedający otrzymał upomnienie. Teraz czekamy na jego ruch.   

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Niesamowite!!!....

To jest chyba "magia" Alegro Gadane.

Te same zgłoszenia poprzez formularz rok temu nie odniosły żadnego skutku.

Jednak zgłoszone tutaj aukcje to efekt wpisania "jednej frazy " w wyszukiwarkę: "dzbanek dafi aldo". Ilość niezgodnych z regulaminem aukcji jest bardzo duża. Zatem proszę o przejrzenie wszystkich pozostałych aukcji sprzedającego pod względem zgodności z obowiązującym regulaminem (również na innych jego kontach). To jest zadanie dla pracowników Allegro - dosyć spore, lecz to Allegro jest odpowiedzialne na równi ze sprzedającym za zgodne z prawem i regulaminem opisy aukcji. Nie można wymagać od kupujących, żeby weryfikowali ponad 150 tys. aukcji sprzedającego i sprawdzali ich zgodność z regulaminem i prawem. To Allegro pobiera za to opłaty i Allegro jest za to odpowiedzialne. Ze swojej strony, jako kupujący zgłosiłem kilka niezgodnych z regulaminem aukcji jednego sprzedającego wraz z prośbą o sprawdzenie pozostałych aukcji tego sprzedającego (również z innych kont) pod względem zgodności z regulaminem i prawem.

Pozdrawiam.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@maxr01, może uznasz za pomocną nową zakładkę, którą dodaliśmy do Mojego Allegro. Sprawdź Zgłoszenia zmian - to tu Sprzedający znajdą komplet informacji o statusach sugestii zmian w parametrach produktu, które nam zgłosili.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Witam.

Pozwoliłem sobie na kontynuację wątku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-te-oferty-%C5%82ami%C4%85-regulamin/m-...

Nie wiem dlaczego ma status "rozwiązany" i "można już podziwiać ".

Sprawa jest jak najbardziej nierozwiązana. 

Może dotyczy tematu założenia wątku, celem "skasowania" małego sprzedawcy. 

Wylała się na niego fala hejtu, zgłoszeń i natychmiastowego usuwania aukcji.  Oczywiście nie mam nic przeciw temu, gdyż opisy aukcji wprowadzały kupującego w błąd - nie wiadomo co otrzyma w przesyłce. Osobiście to wysłałem mu wiadomość o występujących nieprawidłowościach, czego zapewne nikt nie uczynił, nawet ALL przed usunięciem aukcji.

Lecz gdy potem wskazałem problem z dużym sprzedawcą, ok. 160 tys. aukcji tylko na jednym koncie - to wątek się urwał. Kilka zgłoszonych aukcji zostało natychmiast usunięte. 

A co z resztą aukcji?

Przykładowa aukcja: https://allegro.pl/oferta/filtr-do-brita-maxtra-dafi-unimax-aquaphor-12-szt-6407817113 - manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji. Przedmiotem sprzedaży jest filtr niewiadomej marki wessper.

Kolejna: https://allegro.pl/oferta/wklad-wody-do-brita-maxtra-plus-dafi-aquaphor-1x-8917947057 - manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji. Oferowany na aukcji filtr jest inny niż w tytule aukcji.

Nie wiem jak zapisami w zakładkach "zwroty, reklamacje" - z powodu awarii serwisu nie wyświetlają się i nie wiem , czy poprawił niezgodne z prawem i regulaminem Allegro zapisy.

Teraz pytanie do moderatorów 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Dziękuję za Twoje kolejne zgłoszenie. Przekazałam je do odpowiednich osób. 

Prowadzimy weryfikację zgodności ofert z Regulaminem. Jednocześnie nie zapominaj, że jest ich coraz więcej, więc nie zawsze jesteśmy w stanie reagować na czas. Szukamy jednak nowych rozwiązań, by cały proces usprawnić i działać jeszcze efektywniej.

Od początku istnienia Allegro Wasza pomoc w tej sprawie była dla nas bardzo cenna i to się nie zmieniło.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Tematem jest nawiązanie do wątku:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-te-oferty-%C5%82ami%C4%85-regulamin/td...

został on jakoś "dziwnie" zakończony

Wylała się fala "hejtu" na jednego sprzedawcę i natychmiastowe usuwanie jego ofert. Chyba jako jedyny napisałem do niego info z wyjaśnieniem, o co chodzi.

Widzę, że usunięte aukcje zostały wznowione wraz z poprawionym opisem.

To dotyczyło "takiego małego sprzedającego".

W dalszej części wątku wskazałem - tak dla wskazania "tego drugiego końca"- nie wiem jak to określić, ale teraz chodzi o bardzo dużego sprzedawcę.

Przykładowe zgłoszone aukcje:

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-brita-maxtra-dafi-unimax-aquaphor-12-szt-6407817113 - 

manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji. Przedmiotem sprzedaży jest filtr niewiadomej marki wessper.

https://allegro.pl/oferta/wklad-wody-do-brita-maxtra-plus-dafi-aquaphor-1x-8917947057

manipulacja słowami kluczowymi w tytule aukcji. Przedmiotem sprzedaży jest filtr niewiadomej marki AGUA NEXT (nie ma takiej firmy produkującej filtry).

Przynajmniej te aukcje zgłoszone ponad tydzień temu. Jednak nadal trwają.

Dalej:

https://allegro.pl/oferta/wessper-dzbanek-filtrujacy-wode-do-dafi-aldo-3-5-l-10546900905

pomimo ewidentnego "szwindla" w postaci manipulacji słowami kluczowymi - przedmiotem sprzedaży nie jest dzbanek Dafi Aldo - aukcja nadal trwa.

Ilość aukcji sprzedającego na jednym koncie - 166 tys. , na drugim - ok. 25 tys. Na innych - sorry, nie chce mi sie już sprawdzać i liczyć.

Natomiast cały problem sprowadza się tylko i wyłącznie do jednego:

- aukcje małego sprzedającego są natychmiast usuwane (co widać w zamieszczonych wątkach ). Jak sprawdzałem - wystawił je ponownie z poprawionym opisem.

- aukcje "dużego" sprzedającego są wyraźnie "faworyzowane".

Sprawdziłem sobie aukcje tej firmy - po moim zgłoszeniu poprawili swoje zapisy w warunkach transakcji (gwarancje, reklamacje, zwroty, o sprzedającym) poprzez usunięcie niezgodnych z prawem zapisów. Pozostał jeden - FV jest wysyłana w formie elektronicznej na adres e-mail kupującego, czy kupujący nie może zażądać wysłania FV w zwykłej formie "papierowej"?

- następna rzecz - kto dokona weryfikacji pozostałych aukcji sprzedającego (160 tys. + 20 tys., + inne konta) pod względem zgodności z regulaminem Allegro?

- czekam na odpowiedź, gdyż do tej nie widzę żadnych działań.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

- czekam na odpowiedź, gdyż do tej chwili nie widzę żadnych działań.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Protier_pl
#9 Pomysłodawca#

Nie martw się, testowałem to już kilka razy, wielokrotnie widziałem oferty które są nieprawidłowe względem np. zdjęc lub opisów 

W jednej z ofert również wykryłem bardzo duże oszustwo, na zdjęciu był oryginalny produkt w oryginalnym kartonie, jednakże w ofercie była tylko informacja iż nie otrzymuje się tego produktu w oryginalnym kartonie, na tych kartonikach znajduję się hologram którym można sprawdzić oryginalność produktu, cena samego produktu była tak zaniżona że nawet sam dystrybutor nie był w stanie kupić tego produktu w takiej cenie jak ten gość sprzedawał..

Aukcja do dnia dzisiejszego wisi, co się zmieniło? Zdjęcie się nie zmieniło, jednakże w opisie jest adnotacja wraz ze zdjęciem jaki kartonik się dostaje, czyli podejrzewam że Allegro napisało do niego, zamiast automatycznie usunąć oferty.

Druga sprawa, top3 sprzedawca produktów kuchennych, on może sobie wrzucić link do swojego sklepu internetowego i nie ma z tym problemu, cały czas sprzedaje

Moderatorze, nie nie pytaj mnie o linki do aukcji, zgłaszałem naprawe kilkukrotnie, wywalone yaya, aczkolwiek sprawiedliwość tego portalu jest cudowna

Mi wczoraj usuneli oferte, była podłączona pod produktyzację, i nie zgadniecie co, ktoś podpiął złą markę pod produkt, z marszu usunięta a od dziś na kolejne 30 dni mam -20 pkt. 

Ha tfu 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 W tym wątku dostałeś ode mnie odpowiedź w tej sprawie. Dublowanie wątków nie ma sensu i może być traktowane jako spamowanie, dlatego przestań to robić.

Twoje zgłoszenie zostało zweryfikowane i podjęliśmy działania. Nie zawsze usuwamy oferty. 

Dodam, że jeśli sprzedający oferuje towar dedykowany danej marce, może zamieścić w tytule sformułowanie np. "do BRITA".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@nat_not 

co to znaczy "nie zawsze usuwamy oferty"?

oznacz moderatorów