anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy u was poczta polska też tak leci w kulki ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
MojeLedyDF
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich ostatnimi czasy mam spory problem z pocztą polską. Podjeżdża kurier, ładuje paczki ale ich nie skanuje, skan paczek odbywa się dopiero na sortowni 40 km od naszej siedziby. Bardzo często paczki lubią się zgubić, o czym dowiadujemy się od kupującego który informuje nas że przesyłka nie została potwierdzona według śledzenia na serwisie e-monitoring.

Czy wy też macie takie problemy z pocztą polską czy tylko u mnie takie fiołki ?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
pogotowie-it
#13 Ambasador#

@MojeLedyDF 

Od dawna nie korzystam z PP. Są za drodzy. Tylko kurier i paczkomaty. Poza tym rzadko zdarzy się, że ktoś  wybierze u mnie przesyłkę pocztą.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pogotowie-it   cenowo to raczej nie odstają od paczkomatów a nawet Allegro Pocztex Kurier 48 odbiór w punkcie kosztuje mniej bo  8 zł . I nadać można pakę do 20 kg .  Moi klienci lubią te odbiory w Żabkach i Orlenach i dużo mam właśnie takich zamówień. Paczka do 30 kg dostarczona na miejsce to 9,9  zł więc tez nie tak strasznie a z reguły dociera na drugi dzień.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg 

Jak masz umowę to może tak jest.

Dla mnie paczki sa za drogie i te gabaryty. Przekroczysz o 1cm i już masz zamiast 14 - 16 czy 18 zł

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pogotowie-itNie musisz mieć umowy.Zarejestruj się na >Apaczka< i wysyłaj Pocztexem w3 miarę tanio. Pocztex24 kosztuje dla mnie  14,76 brutto.Trzeba tylko do nich zadzwonić i poprosić o przyzwoity cennik 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 @pogotowie-it   A podpisać umowę to też nie jest jakiś wielki problem, przedstawiciel handlowy Poczty przyjeżdża do domu czy do siedziby firmy z gotowymi papierami i oprócz kilku podpisów nie trzeba nic więcej.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg 

Ale ja nie chcę żadnych umów. Chce wysyłać gdzie chcę i kiedy chcę 🙂

oznacz moderatorów
pogotowie-it
#13 Ambasador#

@WREDZIA-W1 

Mam konto na ePaka. Z poczty nie korzystam praktycznie w ogóle.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Jak wyżej - nie korzystam z "usług" PP.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MojeLedyDF   to może warto samemu nadać na swojej bliższej poczcie ? Masz wtedy większą kontrolę nad przesyłkami.  Ja korzystam z Poczty od lat kilkunastu i bardzo sobie chwalę. Serio 🙂  Choćbym chciała to nie mam na co narzekać . Kurierzy zawsze do mnie dzwonią , zawsze mam na bieżąco informacje co i jak. W punkcie nadań też wszystko działa super ,cokolwiek z paczką jest nie tak dostaję telefon i mogę poprawić. Mało tego nigdy mi żadna przesyłka nie zaginęła a nadałam tego że ho ho . Może w okresie przedświątecznym zdarzały się jakieś opóźnienia. Allegro Pocztex Kurier 48 jeśli nadam do godziny 15 zawsze dociera na drugi dzień. 

Paczkomaty wręcz uwielbiam, ale jeśli mowa o problemach to miałam je właśnie tutaj. Zdarzyło im się zagubić paczkę, a o kasę z pobrania która przepadła w dziwnych okolicznościach walczyłam blisko pół roku .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  W stu procentach się z Tobą zgadzam. 15lat wysyłam pocztą i nigdy (!) nic mi nie zginęło. Ani raz nie składałam reklamacji. Od roku wysyłam Pocztexem z Apaczką. Jest super i tanio.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Z kurierami odbierającymi paczki nie mamy problemów, złoci ludzie nawet jednego urabiamy żeby rzucił robotę na poczcie i został naszym kierowcą. Schody zaczynają się dalej. Takiej ilości paczek zaginionych, zniszczonych lub takich które mają kilkutygodniową przerwę w transporcie i trafiają do odbiorcy po miesiącu to nie pamiętam a sprzedażą wysyłkową zajmuję się od czasów gdy Krzysztof Ibisz był jeszcze stary.

oznacz moderatorów
EskleB_pl
#8 Zapaleniec#

Witam, takie skanowanie paczek w sortowni (najczęściej DER lub WER) jest zapisane w umowie Allegro Pocztex. Poczta odciąża w ten sposób lokalne urzędy.

Czy masz podpisaną taką umowę?

Też spotkałem się z sytuacją ginący paczek (u mnie jest ponad 60 km do sortowni). Do dziś kurier nie ma skanera i zapowiedziano, że to się nie zmieni.

Jeśli masz umowę, to powinien być w niej wykaz wydawanych paczek, które każdorazowo kurier musi podpisać. Jeśli cokolwiek zaginie, to wypłacą odszkodowanie. Wiem z doświadczenia.

 

Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
MojeLedyDF
#8 Zapaleniec#

Tak mamy umowę podpisaną z pocztą już dość długo. Kurier który przyjeżdża po paczki jest naprawdę fajnym człowiekiem pogada, pożartuje. Gdy kurier odjeżdża daję mu zbiór paczek do podpisania.

 

Dzięki wszystkim za wasze opinie 🙂

oznacz moderatorów
ejczbi
#12 Orędownik#

A dużo płacicie za to, że kurier Poczty odbiera od Was paczki? Nam przy podpisywaniu umowy mówili, że usługa płatna parę stówek miesięcznie, więc dziwię się, że ktoś z tego korzysta.

oznacz moderatorów
MojeLedyDF
#8 Zapaleniec#

Robimy tak zwane przez nich minimum paczek w miesiącu. Z tego co pamiętam to było chyba 200 Pocztexów 24h w miesiącu trzeba wysłać. Jak byśmy nie mieli tego minimum to kwota za podjazd kuriera poczty, do nas to było chyba 300zł.

W naszej miejscowości zawsze byliśmy odbierani jako ostatni, i bus zawsze był zawalony paczkami innych, miejscowych przedsiębiorców. Na ten moment podjeżdża tylko do nas, bo każdy uciekł od nich ze względu na cenę oraz czas dostawy...

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Żadnych umów. Wysyłam Pocztexem 24 przez Apaczkę i zawsze kurier przyjeżdża. Tak wygląda cennik.jpgmój cennik na Apaczka

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Tadesor
#9 Pomysłodawca#

Piszę z pozycji kupującego.

Jeżeli tylko mogę, nie wybieram dostawy pocztą. Szkoda nerwów. Żenująca jakość usług zwłaszcza w kwestii terminów dostawy.

oznacz moderatorów
sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

U nas od grudnia Poczta przestała wysyłać swoje auta po odbiór i korzysta z usług firm zewnętrznych.

Od tego czasu jest kiepsko z wysyłkami Pocztą, kurier twierdzi że "nie opłaca mi się jechać po 2 palety paczek" i trzeba walczyć, żeby ktoś odebrał paczki. Dostawa na Pocztę też nie wchodzi w grę, bo nie są w stanie przyjąć paczek w takiej ilości, bo też nie mają odpowiedniego samochodu który jedzie do sortowni.

Plusem jest cena, więc z nadzieją patrzę na zwiększenie limitu kwotowego dla wysyłek Smart, bo być może pozwoli mi to na rezygnację z usług Poczty w najbliższym czasie 🙂

oznacz moderatorów