anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DAC7 - sumowanie transakcji

koval21koval21
#8 Zapaleniec#

Pytanie odnosnie DAC7

Cytat z maila rozsyłanego przez Allegro:

„Przy sprawdzaniu limitu bierzemy pod uwagę łączną liczbę transakcji i wartość sprzedaży na wszystkich Twoich kontach Allegro – zarówno firmowych, jak i zwykłych.”

Mam działalnosć gospodarczą (JDG) i jestem sprzedawcą na Allegro. Jednoczenie mam konto prywatne na którym również sprzedaje jakies drobiazgi. jak mam rozumieć powyższy cytat z maila do Allegro - czy transakcje z konta firmowego będą sumowane z transakcjami z konta prywatnego??? Prowadząc działalnosć, rozliczam się  z urzędem skarbowym ze swojej sprzedaży na koncie firmowym (około 200 transakcji rocznie). Sprzedając przedmioty na koncie prywatnym dbam o to, aby nie przekroczyć 30 transakcji bądź 2 tys. EURO w ramach tego konta. Pytanie, czy w takim wypadku, Allegro będzie wysyłać do fiskusa powiadomienie o sprzedaży na moim koncie prywatnym skoro w ramach tego konta nie przekroczyłem limitów DAC7?

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@koval21koval21 Możesz mi podać loginy obu kont, na których prowadzisz sprzedaż - prywatnego i firmowego?

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

biaelbo
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Hej, czy też mogę Wam podać swoje loginy, aby sprawdzić, czy przekroczałam limity I będę zaraportowana?

 

oznacz moderatorów

totsalata
#7 Wielbiciel#

a co jeśli nie zaakceptuję nowego regulaminu? zablokują mi sprzedaż, a raport ani za 2023, ani za 2024 nie wyjdzie do US bo się nie zgodzę na zmiany w regulaminie? z ciekawości pytam 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Raport ma być per użytkownik, a nie konto. US dostanie, że pesel lub NIP XXXXX w roku 202X dokonał xxx transakcji na łączną kwotę XXX zł, z tego pobrano XXX zł prowizji. US nie będzie miał info z jakiego konta to sprzedałeś, chyba że wystąpi o te dane (tu ustawa o podatku dochodowym z 1991 roku się kłania). 

oznacz moderatorów

biaelbo
#7 Wielbiciel#

A jeśli nie uzupelnie danych i nie będzie mojego nr PESEL?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@biaelbo  to nie będziesz mógł wystawić oferty ?

oznacz moderatorów

biaelbo
#7 Wielbiciel#

Ok blokada możliwości sprzedaży ale bez raportu do US

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@koval21koval21 Allegro stwierdziło że raportuje tranzakcje, wszystkie. Czy te anulowane, nieopłacone też się liczą. Powodzenia jak ktoś wystawił telefon na lokalnie np za 2 tys. i kilka razy pod rząd został kupiony i nieopłacony. Już raporcik do skarbówki, mimo że sprzedający nie zobaczył z tego ani grosza.

Będzie burdel. W sumie każdy raport odnośnie każdego nie będzie zgodny ze stanem faktycznym.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów