anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DAC7 - zliczanie niezrealizowanych transakcji

Wentylex
#8 Zapaleniec#

Witam, dostałem informację o przekroczeniu na moim koncie limitu DAC7 (niewiadomo którego limitu) 

Według moich obliczeń, ilość zrealizowanych transakcji ani suma ich wartości w tym ani poprzednim roku nie przekracza limitów. Jedyna możliwość w której miałbym przekroczyć limit, to gdy wliczono by zamówienia niezrealizowane, np. gdzie kupujący nie zapłacił po wygraniu licytacji.

Proszę o ustosunkowanie się do takiego scenariusza i podanie podstawy prawnej raportowania moich transakcji pomimo nieprzekroczenia limitów dyrektywy. 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kostas11
#21 Demiurg#

@Wentylex ustawa mówi o czynnościach 😞

któremu 'operator platformy' ułatwił mniej niż 30 'stosownych czynności' w typie sprzedaży 'towarów' i w przypadku którego łączne 'wynagrodzenie' wypłacone lub uznane na jego rzecz nie przekroczyło 2 000 EUR w 'okresie sprawozdawczym'.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wentylex
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź, a jak ma się to do "sprzedaży" jednego i tego samego "towaru" np. wystawienie 30 razy ogłoszenia tego samego produktu? Bo w moim przypadku 4 transakcje dotycza tego samego towaru, z czego 3 razy kupujący nie zapłacił.

oznacz moderatorów

slawo_mir_24
#7 Wielbiciel#

"wypłacone lub uznane na jego rzecz" - wystawienie 3 razy tego samego przedmiotu po 2000 euro i nieuzyskanie pieniędzy od kupującego w żadnym z przypadków, nie powoduje przekroczenia limitu, bo to nadal jest 0 euro wpłacone lub uznane na moją rzecz.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wentylex Zgodnie z dyrektywą i projektem polskiej ustawy, Allegro (konkretnie zespół współpracujący z organami ścigania) będzie raportować sprzedających, którzy:

  • w danym roku kalendarzowym zrealizują minimum 30 transakcji,
  • lub gdy kwota transakcji netto przekroczy 2000 euro.

Jeśli uważasz, że żaden z tych punktów nie dotyczy Ciebie, to napisz do nas przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt, sprawdzimy to. 

oznacz moderatorów

Zin297
#9 Pomysłodawca#

Skoro wklejasz że raportujecie tylko sprzedających którzy ;

  • w danym roku kalendarzowym zrealizują minimum 30 transakcji,
  • lub gdy kwota transakcji netto przekroczy 2000 euro.

To dlaczego podobno wliczane są też nie zrealizowane transakcje ?
Czyli aukcje anulowane przez Allegro w których kupujący wcale nie zapłacił za przedmiot ?
Lub gdy do transakcji nie doszło bo okazało się że przedmiot ma wadę i sprzedający zwrócił pieniądze poprzez Allegro PayU?
lub kupujący zapłacił ale rozmyślił się i sprzedający zwrócił mu pieniądze poprzez Allegro PayU ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Zin297 @Wentylex W wyliczaniu limitów uwzględniamy też te zamówienia, które nie zostały opłacone przez kupującego.

Dodam jeszcze, że podczas weryfikacji liczby transakcji i wartości sprzedaży bierzemy pod uwagę wszystkie konta sprzedającego na Allegro

oznacz moderatorów

Wentylex
#8 Zapaleniec#

Powstała sprzeczność w pani odpowiedziach ponieważ brak zapłaty wyklucza realizacje transakcji, proszę o podstawę prawną. Jeśli to ten fragment co wyżej podano, to proszę wytłumaczyć mi w jaki sposób platforma ułatwiła mi czynność sprzedażową jeśli do sprzedaży nie doszło.

oznacz moderatorów

Client:46561380
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

Czy ktoś bezpośrednio powiązany z Allegro jest w stanie wytłumaczyć sposób raportowania Allegro transakcji dot. dyrektywy DAC 7?

Moderatorzy podają sprzeczne informacje, deklarują iż raportowane będą transakcje nawet te (wliczanie do limitu 30), w których ktoś wygrał licytację, ale nie zapłacił za produkt. Ten sam produkt wystawiony ponownie, tym razem sprzedany, liczony jest jako 2 transakcje. Jest to jednocześnie sprzecznie z wypowiedziami moderatorów i obsługi iż "transakcje pojmowane są dokonanie sprzedaży". Nie można mówić o dokonaniu sprzedaży bez uiszczenia opłaty. Takim sposobem rzekomo przekroczyłem limit transakcji, realnie mając ich jedynie 11. Do limitu wliczono również takie sytuacje gdy -> wystawiam produkt na licytację, nikt nie chce go kupić, chcę zmienić tryb oferty na "kup teraz", aby to zrobić muszę zakończyć aukcje i stworzyć nową ofertę -> już w tym wypadku zakończenie licytacji liczone jest jako dokonanie sprzedaży. To sprzeczne z jakimikolwiek regułami logiki, dodam jedynie, że w przypadku innych serwisów aukcyjnych, które zaczynają się chociażby na literę V lub O, po usunięciu oferty jesteśmy pytani, czy sprzedaliśmy produkt na innym serwisie, lub musimy zaznaczyć oświadczenie, że produkt nie został sprzedany, a kończymy ofertę.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak sprzedaż charytatywnie to też ci uznają za sprzedaż choć nie było to zarobkowe.

oznacz moderatorów

Client:46561380
#2 Obserwator#

W żadnym momencie nie poruszam takiego tematu, ta odpowiedź w ogóle nie odnosi się do stworzonego wątku, mówię o sytuacji, w której aukcja po prostu została zakończona bez sprzedaży, nawet nikt nie probował się kontaktować w celu zakupu -> a uznana jest za sprzedaż. Tak samo w przypadku zmiany oferty z licytacji na "kup teraz". Sama zmiana liczona jest jako dokonanie transakcji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Od początku, nie jest on pracownikiem Allegro ani Ja, ale z tego co się orientuje liczą oferty a nie ich sprzedaż, a wszystko zostanie zweryfikowane dopiero przez US.

oznacz moderatorów

Zin297
#9 Pomysłodawca#

Jesteś tego pewien że wliczają aukcje z licytacją nawet takie w których nikt nie licytował ?
Tak ci napisali z Allegro ? Podali ci wykaz które aukcje ci zakwalifikowali do limitu ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka możecie się zdecydować już jakiś czas temu poruszałem ten temat, nie zostały opłacone = zrealizują 😄

w danym roku kalendarzowym zrealizują minimum 30 transakcji,

W wyliczaniu limitów uwzględniamy też te zamówienia, które nie zostały opłacone przez kupującego.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

slawo_mir_24
#7 Wielbiciel#

Szczytem głupoty jest liczenie do limitu anulowanych traksakcji, za które kupujący nie zapłacił. Prędzej zrezygnuję ze sprzedawania na Allegro niż zaakceptuję tak durny sposób liczenia limitów. W DAC7 limity dotyczą ZREALIZOWANEJ sprzedaży.

Wystawiam przedmiot, jakiś matoł klika "Kupuję", po czym nie odzywa się i nie płaci za przedmiot. Nie raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Tego typu niezrealizowana transakcja miałaby liczyć się do naliczenie podatku?!?!?!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@slawo_mir_24 to nie wymysł allegro, po drugie po co ta panika, jak sprzedajesz swoje stare graty nic Ci nie grozi 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wentylex
#8 Zapaleniec#

Grozi bo w praktyce na oskarżonym ciąży obowiązek udowodnienia że nie osiągnął zysku ze sprzedaży - masz dowód zakupu każdego starego grata który sprzedałeś ? Bo ja nie jestem aż tak wzorowym obywatelem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I tak liczą,

oznacz moderatorów

slawo_mir_24
#7 Wielbiciel#

Też dostałem dzisiaj takiego maila. Na 100% Allegro źle liczy te limity, bo na 100% żadnego z tych limitów w tym roku jeszcze nie przekroczyłem i nie będę wypełniał tych danych.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@slawo_mir_24 to też jest za 2023 r. po drugie jak nie prześlesz danych do 60 dni zablokują kasę a potem konto allegro a jak znam życie to poblokują wszystkich z Twojego otoczenia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów