anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dalej nie dziala nadawanie paczek ! InPost /DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
DomekNatury
#8 Zapaleniec#

Juz mijaja 24h i błąd nadal jest nie naprawiony a klienci juz zaczynaja zakladać dyskuje. Prosze o informacje jak Allegro zamierza odnieść sie do zaistaniałej sytuacji i czy w przypadku anulowania zakupów z uwagi na brak wsyłki towaru Allegro zwróci nam poniesione koszty ? 

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58
Bartibene_sklep
#7 Wielbiciel#

Nadanie paczki InPost paczkomaty , dodana umowa w nowym sposobie nadawania, nie chodzi wciąż prosi o dodanie umowy, mimo,że umowa dodana od nowa wg instrukcji. Uruchomiłem stara wersję nadawania paczki i też jest problem, przyjął dane nadawcy i odbiorcy jednak nie może nadać nr ani etykiety .

oznacz moderatorów
woolcomb
#10 Popularyzator#

Przecież to jakiś koszmar ! Sory ale po godzinie ślęczenia nadal nie wiem jak nadać list polecony  

oznacz moderatorów
foliedladomu
#9 Pomysłodawca#

Po pierwszym dniu stwierdzam następujące problemy:

- w zawartości zamiast nazwy kupującego jest nazwa towaru, która jest zawsze za długa (50 a 35 znaków)

- nie można zadeklarować wartości przesyłki i zleca na 0zł (albo nie mogę znaleźć)

- przy dodawaniu kolejnej przesyłki (w ramach jednego zamówienia) dane nie są powielane jak było to w poprzedniej wersji i trzeba klepać każdą z osobna

- przy wyborze pola (waga/długość/szerokość/wysokość) w poprzedniej wersji mobilnej wartość była automatycznie zaznaczana i można było ją zmienić - teraz tego nie ma i trzeba wszystko kasować i dopiero uzupełniać

- w przesyłce DPD rozmiar powyżej 150cm oznaczany jest jako za duży

oznacz moderatorów
protest321
#9 Pomysłodawca#

Przy allegro mini kurier błąd 

Przesyłka nie została zamówiona.
trucker_ID_is_not_set_for_organization

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Nowe nadawanie paczek - allegro nie ładnie sie bawicie

To jest nowy wałek allegro by nie ponosić odpowiedzialności za przesyłki

kurierem

Tylko ktoś w serwisie **piiip**zielił formularz

oznacz moderatorów
maxoil-wlkp
#7 Wielbiciel#

W nowym narzędziu nadawczym chcąc zapisać przesyłke pojawia sie komumikat "Nazwa punktu nadania przesyłki jest wymagana". W książce adresowej jest wpisany adres nadawczy określony jako domyślny, mimo to komunikat pojawia się każdorazowo. W starej wersji narzędzia nadawczego jest możliwość wyboru z książki adresowej punktu nadawczego w nowej takiej opcji nie ma.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maxoil-wlkp jeśli to przesyłka Poczty Polskiej to jesteśmy świadomi tego problemu i pracujemy nad jego rozwiązaniem. Tymaczasowo skorzystaj proszę ze starej wersji narzędzia, dam znać, gdy problem z nowym widokiem będzie rozwiązany. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
maxoil-wlkp
#7 Wielbiciel#

W moim przypadku problem występuje w przesyłkach DPD.

oznacz moderatorów
foliedladomu
#9 Pomysłodawca#

Minęły 2 tygodnie od mojego posta. Co nie zostało poprawione:

- przy dodawaniu kolejnej przesyłki (w ramach jednego zamówienia) dane nie są powielane jak było to w poprzedniej wersji i trzeba klepać każdą z osobna

- przy wyborze pola (waga/długość/szerokość/wysokość) w poprzedniej wersji mobilnej wartość była automatycznie zaznaczana i można było ją zmienić - teraz tego nie ma i trzeba wszystko kasować i dopiero uzupełniać

 

nowe problemy:

- generowana jest tylko etykieta, bez potwierdzenia nadania

- nie można wybrać rozmiaru etykiety (albo nie mogę znaleźć)

- nie można ponownie pobrać wcześniej wygenerowane etykiety

nie wyobrażam sobie, że stare narzędzie zostanie wyłączone z końcem miesiąca - to co zostało nam oddane w nowej odsłonie to tragedia - brakuje tak wielu podstawowych funkcji (patrz wyżej)

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@foliedladomu Bardzo Ci dziękuję za te uwagi. Jeśli chodzi o dotychczasowe problemy, to mamy je rozapisane i pracujemy nad wdrożeniem, które je wyeliminuje. Natomiast w kwestii nowych: 

  • jeśli przewoźnik udostępnia protokół odbioru, on także jest generowany,
  • rozmiar etykiety zmienia się w Zamówienia od kupujących - Ustawienia - Wydruk etykiety Wysyłam z Allegro,
  • ponowne pobranie etykiety jest możliwe w zakładce: Zamówienia od kupujących - Szczegóły - sekcja Przesyłki - Drukuj etykietę.
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Respivent
#10 Popularyzator#

Pokaż proszę screen gdzie znajduje się "Drukuj etykietę"? Ja to dzisiaj sprawdziłam na przykładzie Pocztex24. W miejscu o którym piszesz znajduje się owszem "drukuj etykietę" ale tylko do momentu kiedy masz ją stworzoną, ale NIE wydrukowaną. W sytuacji losowej podarcie/poplamienie/zgubienie etc. nie można jej ponownie wydrukować, bo ta możliwość znika po pierwszym druku. Wtedy pozostaje szukanie w pobranych plikach w wyszukiwarce. Jeśli po tej etykiecie nastąpiło **piiip**ylion pobranych plików to szukanie tego jest czasochłonne.
W starej wersji w sekcji zamówione przesyłki można było w sytuacji losowej ponownie wydrukować etykietę. 
Oj, tak spieprzyć dobry formularz : (

oznacz moderatorów
foliedladomu
#9 Pomysłodawca#

Minęły kolejne 2 tygodnie i nadal brak fixa dla następujących problemów:

- przy dodawaniu kolejnej przesyłki (w ramach jednego zamówienia) dane nie są powielane jak było to w poprzedniej wersji i trzeba klepać każdą z osobna

- przy wyborze pola (waga/długość/szerokość/wysokość) w poprzedniej wersji mobilnej wartość była automatycznie zaznaczana i można było ją zmienić - teraz tego nie ma i trzeba wszystko kasować i dopiero uzupełniać

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Co sądzicie o nowym formularzu nadawczym z wysyłam z allegro ? Według mnie jest mało przejrzysty i w każdej przesyłce muszę wpisywać wymiary i wagę. Zajmuje to dużo więcej czasu niż wcześniej.

oznacz moderatorów
kontaktD
#9 Pomysłodawca#

W nowej wersji narzędzia Wysyłam z Allegro, mam problem wydrukować w całości etykietę dla kuriera DPD i UPS. 

Podgląd wydruku jest prawidłowy a w efekcie ucina mi lewą i górną krawędź etykiety. 

Kombinuje potem poprzez kopiowanie etykiety i wydruk pomniejszony, ale to niepotrzebnie marnowany czas i nie o zabawę chodzi. Dodam, iż w ustawieniach wydruku nic nie było zmieniane a drukowało bez zastrzeżeń.

Czy ja tylko tak mam, czy to jakieś niedociągnięcia nowej wersji Wysyłam z Allegro??

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Marzena

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kontaktD czy mogę poprosić Cię o przesłanie zrzutu jak wygląda ta ucięta wygenerowana etykieta oraz podanie numeru przesyłki przy której taki problem wystąpił?  Skonsultuję to dla Ciebie, ale zrzut oraz numer przesyłki będą bardzo pomocne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kontaktD
#9 Pomysłodawca#

Problem występuje przy każdorazowym drukowaniu etykiety na DPD i UPS.  Kombinuje nadal na różne strony, ale z mizernym skutkiem. Jak tylko sie trafi przesyłka na kuriera wkleję zrzut ekranu.

 InPost jest w porządku, jest generowany poprzez managera, być może dlatego nie ma problemu. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kontaktD Tak, będę bardzo wdzięczna jeśli prześlesz tutaj zrzut obrazujący tę sytuację. Wówczas będziemy mogli działać i zweryfikujemy ten problem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
foliedladomu
#9 Pomysłodawca#

Problemy nie zostały rozwiązane a stare (działające jak należy) narzędzie zostało wyłączone. Przeklejam ponownie, bo mijają kolejne 2 tygodnie i brak rozwiązań:

- przy dodawaniu kolejnej przesyłki (w ramach jednego zamówienia) dane nie są powielane jak było to w poprzedniej wersji i trzeba klepać każdą z osobna

- przy wyborze pola (waga/długość/szerokość/wysokość) w poprzedniej wersji mobilnej wartość była automatycznie zaznaczana i można było ją zmienić - teraz tego nie ma i trzeba wszystko kasować i dopiero uzupełniać

Dobrze widzieć, że te tysiące złotych, które co miesiąc płacę w fakturach do Allegro nie idą na marne…

oznacz moderatorów
karmaipasza_pl
#11 Animator#

Nowe narzędzie do wysyłek to jakaś porażka.
Jesteśmy za przywróceniem starego narzędzia ...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/nowy-panel-wysy%C5%82ki-dpd-allegro-smart/...

oznacz moderatorów