anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DANE DOSTAWY Allegro Kurier DPD Allegro Smart! 0,00 zł 4 przesyłki ???

MAMY ROZWIĄZANIE!
mrpartner
#12 Orędownik#

Czy ja zapłacę za 4 przesyłki 4 x 4,99 ? 

Toć ja zrealizuję jedną i nadam w jednej. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Zapłacisz zgodnie z zamówieniem. A jak wyślesz w jednej to możesz stracić na jakości.

oznacz moderatorów
mrpartner
#12 Orędownik#

czyli ? 20 zł za paczki ? jak wartość zamówienia jest 40 zł 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko zależy od tego jak masz ustawioną wysyłkę i od tego czy to 1 zakup czy 4.

oznacz moderatorów
mrpartner
#12 Orędownik#

nawet mnie kur...a nie strasz ... 

nie wiem jak mam ustawione mam że 4 przesyłki , ale chyba z tego jak wiem , za nie zrealizowane się nie płaci ? czy ku wa za to też się płaci ? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

4 zamówienia, 4 wysyłki więc płacisz za 4, nie możesz wysłać w 1 bo Allegro widzi 4zamówienia, wyślesz w1 to uznają że 3są niezrealizowane. To się liczy do twojej jakości.

oznacz moderatorów
mrpartner
#12 Orędownik#

W dupie z jakością ale jak to możliwe że policzyło 4 kurierów dpd za zamówienie 4 artykułów po 10 zl w sumie jest 40 zł za darmo jemu?

To chyba błąd u nich?

Nic ku wa nie rozumiem 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mrpartner zobacz jak masz w cenniku dostawy ustawione, ile sztuk produktu w 1 przesyłce przy Allegro DPD.

O ile się nie mylę opłatę masz naliczaną dopiero po wygenerowaniu listów w WzA. Wyślij w 1 paczce jak wszystko idzie na 1 adres i tyle.

Co do naliczania skuteczności wysyłki to powinno być ok. Mieliśmy podobną historię z Inpost Paczkomaty, limit mieliśmy ustawiony na 3 szt. produktu w 1 paczce, klient zamówił 4. Akurat przy tym towarze zmieściło się to w 1 paczce i tak poszło. Żadnej obniżonej oceny w jakości sprzedaży.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mrpartner pogrzebałem w rozliczeniach i jest tak jak pisałem w poprzednim poście. Przy każdej przesyłce Allegro opłata jest naliczana dopiero po wygenerowaniu etykiety i zależy od liczby rzeczywiście wygenerowanych etykiet*. Dotyczy to zarówno narzędzia "Wysyłam z Allegro" (Pocztex, DPD, UPS) jak i menedżera paczek Inpostu.

*Oczywiście jak wygenerujesz więcej niż wynosi limit "darmowych" przesyłek Smart, to płacisz za kolejne etykiety wg zwykłego cennika, czyli w tym przypadku piąta wygenerowana etykieta byłaby za 12,99 nie 4,99. Jak zapakujesz to w jedną paczkę i wygenerujesz tylko jedną etykietę zapłacisz 4,99.

oznacz moderatorów
mrpartner
#12 Orędownik#

Dzięki i wszystko jasne

Mam kuriera ustawionego na 1 produkt. Ale jak piszesz ze nie naliczają to ok. 

oznacz moderatorów