anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DHL wysyłki paletowe - czy jest możliwa zmiana nazwy usługi

biuroweokazje_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,
Mam problem z pewną grupą produktów. Wysyłane w większej ilości są obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia. Dlatego wdrążyłam usługę wysyłek paletowych przez DHL co było drogą przez mękę ponieważ pracownicy DHL nie mają pojęcia jak to działa i przedstawiają oferty na wszystkie inne usługi lub odsyłają niepoprawnie do allegro...ale do brzegu.


I w tym momencie rodzi się problem, w rozwiązaniu które powinno ułatwić pracę i zwiększyć zadowolenie klientów. NIKT z kupujących nie wybiera tej usługi bo jest opisana jako KURIER DHL - nie ma w nazwie usługi kluczowego słowa PALETA. W związku z tym, że jest po za smartem, zmuszona byłam nadać wyższą kwotę za taką wysyłkę jako zabezpieczenie by klient nie wybrał takiej dostawy przy pojedynczych sztukach i przeliczyć minimum na koncie do darmowej dostawy tak by wysyłka paletą była dla nas opłacalna (kwota za minimum przedmiotów na palecie).

Co mogę zrobić by nakierować klientów z większą ilością sztuk na to rozwiązanie spedycyjne(jednocześnie z zabezpieczeniem by nie skorzystał z niego klient kupujący pojedyncze sztuki) i czy allegro rozważa zmianę nazwy tej usługi by była czytelna dla klienta końcowego.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

  • DHl
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@biuroweokazje_pl wysyłki paletowe mają w cenniku dostaw osobną nazwę - Allegro DHL Palety, jest ona dostępna w części: "Przesyłki ciężkie i ponadwymiarowe":

la_nika_0-1716287413511.png

Czy dodałaś tę opcję dostawy?

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

biuroweokazje_pl
#7 Wielbiciel#

Tak, ta opcja jest skonfigurowana, właśnie sprawdziłam. Natomiast od strony klienta wygląda to tak jak na screenie. Jeden DHL z smartem, drugi bez. Nic więcej.

biuroweokazje_pl_0-1716291182584.png

 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Bo DHL Parcel nie świadczy usług transportu paletowego. Tym zajmuje się DHL Freight lub DHL Global Forwarding. Są to dwie odrębne firmy.

oznacz moderatorów

biuroweokazje_pl
#7 Wielbiciel#

Możliwe, ale moje doświadczenie wskazuje, że dzwoniąc do Global kierują do Parcel bo to przesyłka krajowa i oni się tym nie zajmują. Nie wnikam. Nie jest to widocznie odpowiednio czytelne skoro dzwoniąc z linku z helpu allegro odnośnie tej dostawy trafia się gdzie indziej. Nie ważne. Ja przez te zasieki przebrnęłam, ale z opcji praktycznie nie korzystamy bo klienci jej nie odnajdują i nie jest to dla nich czytelne.

oznacz moderatorów