anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego ADS na niektórych frazach nie zwraca wyników?

planeta_kabli
#11 Animator#

Sprzedaż w gółnej mierze opiera na ADS, ostatnio dość często widzę, że po wpisaniu niektórych fraz nie wyśiwetlają się w ogóle kampanie sponsorowane. 

Przykład "kabel do drukarki"

Czy nie wygląda na Wam na jakiś problem techniczny ?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

serwis-texas
#21 Demiurg#

@planeta_kabli 

A daj screena?

 

oznacz moderatorów

planeta_kabli
#11 Animator#

brak s.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@planeta_kabli a jaka dokładnie oferta powinna się tam według Ciebie pojawić? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

planeta_kabli
#11 Animator#

Jakakolwiek oferta sponsprowana (ADS)

Dla każdej innej frazy np "kabel do drukarki 2 m" wyświetlają się wyniki sponsorowane. 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@planeta_kabli Jeśli według Ciebie występuje jakiś problem, potrzebuję jednak konkretnych numerów ofert, bo jeśli mówimy na poziomie ogółu to moja odpowiedź brzmi - u mnie działa 🙂 A oto dowód: 

Zrzut ekranu 2023-06-6 o 11.15.24.png

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

planeta_kabli
#11 Animator#

Masz moc, u mnie też aktualnie działa, problem jest w tym że nie działało przez długi okres co pokazuje screen powyżej.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  , @planeta_kabli 

Faktycznie. Dla frazy kabel do drukarki Jak mamy zwykły listing to Adsy się pojawiają tylko na dole. Jeżeli listing typ  kafelki to są i na dole i na górze. Dla frazy kabel do drukarki 2m jest dokładnie odwrotnie. 🙂

oznacz moderatorów

planeta_kabli
#11 Animator#

Usuń sobie cookie i sprawdź od nowa już bedzie działać, pewnie poruszenie tego wątku przyniosło systemowy efekt. 

Tak na poważnie od 3 miesięcy coś się **piiip**zieli w tych wyświetlaniach. 
Są zapytania któr przynosza tylko wyświetlenia co jakiśc czas są takie co w ogóle. 

Sprawdzam i śledzę to bardzo często ponieważ sam obsługuję kampanie ADS, na dużą skalę ok 15.000 zł miesiecznie tak więc zauważam to od razu. 

Jednak jak widać problem nie występuje 😄

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@planeta_kabli  Oki. Nie usuwam cookie. Dla mnie to więcej problemów niż korzyści 🙂

oznacz moderatorów

planeta_kabli
#11 Animator#

A jak mma się u Ciebie taka fraza: 

https://allegro.pl/listing?string=kabel%20aux

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@planeta_kabli 

Sprawdzane, Mozilla, Opera, Edge. Na operze a już na edge nie powinno być cookies.

Promowane na górze, zarówno listing jak i kafle.

oznacz moderatorów

planeta_kabli
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

To samo dla fraz:

kabel mini usb

kabel AUX 

 

 

wyszukania nie zwracają pierwszych dwóch - trzech okienek wyników sponsorowanych. 

 

Paradoksalnie dodając cokolwiek screen pokazuej dodanie frazy "2m" ale dodanie np literki "R" "X" lub jakiekolwiek frazy daje pożądany efekt. 

 

Powiedzcie co jest tego powodem, to też dla Was strata, bo ADS nie działa jak powinien. 

 

cyl (1).jpg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@planeta_kabli konsultuję Twoje zgłoszenie z odpowiednim zespołem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@planeta_kabli razem z Wiktorią poprosiłyśmy ekspertów od Allegro Ads o sprawdzenie Twoich wątpliwości i dostałam potwierdzenie, że nie ma tutaj błędów po naszej stronie. Generalnie rzecz biorąc na listingu ofertowym (zarówno na komputerze jak i aplikacjach mobilnych) od ponad roku działa mechanizm, który zarządza górną sekcją ofert sponsorowanych. Na podstawie zdefiniowanych kryteriów na samej górze, w topowej sekcji listingu, występuje jedna z trzech sytuacji: 

  1. Pokazujemy 2 oferty sponsorowane.
  2. Pokazujemy 3 oferty sponsorowane.
  3. Nie pokazujemy górnej sekcji ofert sponsorowanych.
W zależności od zmian w algorytmach częstotliwość występowania tych przypadków może się zwiększać i zmniejszać. Cały czas pracujemy nad ulepszeniem tych mechanizmów, a także w ogóle doboru ofert sponsorowanych na listingach, dlatego nie jest to awaria, tylko działanie mechanizmu. Wciąż pracujemy także nad optymalizacją wyświetlania ofert sponsorowanych w ogóle, w tym m.in na listingu. 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów