anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro banuje bez uprzedniej informacji ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
eplecak-com-pl
#10 Popularyzator#

Dostałem dzisiaj bana od allegro za uwaga sprzedaz podrecznikow do języka niemieckiego i słownikow do rosyjskiego i podręczników zatwierdzonych przez MEN. Moim zdaniem blokowanie sprzedaży o 70 procent nie informując wcześniej mnie to absurd. To co niemieckiego też nie możemy się uczyć nie rozumiem polityki allegro. Jak tak dalej pójdzie masowo ludzie będą rezygnować z korzystania z tego serwisu. Prowadzę sprzedaz książek i podręczników szkolnych. Moje pytanie czy mogę odwołać się od decyzji allegro lub uzyskać odp dlaczego nie mogę sprzedawać podręczników do nauki niemieckiego ?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eplecak-com-pl Dowiem się, z jakiego dokładnie powodu Twoje oferty zostały usunięte i wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko otrzymam szczegóły w Twojej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
eplecak-com-pl
#10 Popularyzator#

Dziękuję za zajęcie się moją sprawą czekam cierpliwie na odp. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eplecak-com-pl Usunęliśmy te oferty z powodu linków i adresów www kierujących do stron zewnętrznych jak np. WSiPnet.pl. Jeśli je usuniesz, nie będzie problemów ze sprzedażą tych pozycji. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Wszystko pięknie, ale nie ma odpowiedzi na pytanie w tytule:

Dlaczego allegro banuje bez uprzedniej informacji ?

Bo  przyzwyczajono nas że zawsze przed ukaraniem powinno być pouczenie, ostrzeżenie, zwrócenie uwagi.

Czy na allegro decyzję o blokadach podejmują ludzie niepiśmienni?

 
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@br. @LEW433 Nie zablokowaliśmy konta sprzedającego z tego powodu, usunęliśmy oferty, które łamały regulamin, ale samo konto nie było ani przez moment zablokowane.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dzięki za sprostowanie, ale i tak informacja o usunięciu ofert byłaby bardziej przyjaznym i  zrozumiałym rozwiązaniem.

Czytam tutaj mnóstwo wypowiedzi o blokadach i zazwyczaj nigdy nie wiadomo: dlaczego, o co chodzi, co jest nie tak.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I tu dało się odpowiedzieć, pytanie dlaczego nie było można poinformować o ty sprzedającego a nie banować?😐

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 takaś wszechwiedząca , a nie czytasz podstaw .

W jakich sytuacjach oferta może zostać usunięta?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 A poza tym to Allegro wysyła maila z informacją o usunięciu oferty z powodu naruszeń regulaminu.

@eplecak-com-pl Na pewno dostałaś maila z taka informacją, tylko albo przegapiłaś, albo wpadł do spamu. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 autor wątku pyta ,, Dlaczego allegro banuje bez ,,, uprzedniej,,,,  informacji ?

Pytanie trochę dziwne bo regulamin każdy akceptuje przed wystawieniem oferty  , niezgodna to usunięta  ,a dlaczego ? ... zapoznałeś się z regulaminem to powinieneś wiedzieć , nie zapoznałeś to Twoja brocha , zapznaj się to się dowiesz ..

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Odpisałem na to blokowanie sprzedaży o 70 procent nie informując wcześniej mnie to absurd.😁 więc chyba wie co pisze!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Takiś niePolski a nie czytasz co napisałem, 😁😛

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak to powiadają -język wroga trzeba znać.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Psy szczekają, ( nie ryczą) karawwana idzie dalej

@kolekcjoner608 Bo poznałem język psi, jak mieszkałem w pewnej wsi  > cytat z Pana Kleksa

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Generalnie - dziwię się, że All usunęło Ci oferty.

Przy 11 tys. wielokrotnie powielających się aukcji - myślałem, że jesteś już "nieruszalny".

Firmy wystawiające 100, 200, 300 tys. ofert lub więcej - trzeba zgłaszać każdą ofertę osobno, Allegro rozpatruje to , i wtedy dopiero podejmuje decyzję o usunięciu takiej oferty (lub wysyła email do sprzedawcy, żeby poprawił ofertę - wtedy na tym sprawa się kończy). 

Jaki normalny człowiek będzie zgłaszał kilka tys aukcji - nikt. Nawet pracownicy Allegro nie chcą sprawdzać takiej ilości aukcji. 

Wystaw jeszcze ze 200 tyś. aukcji i będziesz miał wszystko "głęboko w 4-ech literach".

Swoją drogą - i moim zdaniem , wystawiasz ponad 11 tys. aukcji - jesteś jednym z tych sprzedających, którzy "zaśmiecają" wyszukiwarkę Allegro. Nie wierzę, że masz 11 tys. różnych unikalnych przedmiotów, to jest niemożliwe. Żadna firma na All tego nie ma. 

Z jednej strony - uważam "ban" za niesłuszny, z drugiej strony - jestem jak najbardziej "za takim banem" - ale równolegle dla innych firm, bez przywilejów.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Usunęliśmy te oferty z powodu linków i adresów www kierujących do stron zewnętrznych jak np. WSiPnet.pl. Jeśli je usuniesz, nie będzie problemów ze sprzedażą tych pozycji. 

Nie zablokowaliśmy konta sprzedającego z tego powodu, usunęliśmy oferty, które łamały regulamin, ale samo konto nie było ani przez moment zablokowane.

Czy naprawdę nikt z moich szacownych przedmówców nie doczytał wypowiedzi moderatorki. Konta zamykaja automaty, a nie ludzie > wtedy kiedy na nie trafią > wystarczy porawić opis aukcji i jest po sprawie > wystaw podobną

Po co robić problem tam gdzie go nie ma. U mnie się zdarzało, że zamknięcie aukcji z powody błędów następowało po 10 m-cach od jej wystawienia > za zły opis.

Aukcje @eplecak-com-pl zostały zamknięte z powodu umieszczania linków > to chyba fakt. Konto nie było zbanowane zawieszone czy zamknięte ani przez chwilę > pozostałe aukcje działały normalnie > to chyba też fakt. Allegro zawsze wysyła maila z informacją o usunięciu aukcji > albo został przegapiony, zignorowany bądź wpadł do spamu > to też fakt.

Proponuję bardziej pilnować tego co się zamieszcza w opisie, a nie płakać potem na AG. Dostałem dzisiaj bana od allegro za uwaga sprzedaz podrecznikow do języka niemieckiego i słownikow do rosyjskiego i podręczników zatwierdzonych przez MEN zamieszczająć informacje mijające się z prawdą.

oznacz moderatorów