anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro banuje bez uprzedniej informacji ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
eplecak-com-pl
#10 Popularyzator#

Dostałem dzisiaj bana od allegro za uwaga sprzedaz podrecznikow do języka niemieckiego i słownikow do rosyjskiego i podręczników zatwierdzonych przez MEN. Moim zdaniem blokowanie sprzedaży o 70 procent nie informując wcześniej mnie to absurd. To co niemieckiego też nie możemy się uczyć nie rozumiem polityki allegro. Jak tak dalej pójdzie masowo ludzie będą rezygnować z korzystania z tego serwisu. Prowadzę sprzedaz książek i podręczników szkolnych. Moje pytanie czy mogę odwołać się od decyzji allegro lub uzyskać odp dlaczego nie mogę sprzedawać podręczników do nauki niemieckiego ?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eplecak-com-pl Dowiem się, z jakiego dokładnie powodu Twoje oferty zostały usunięte i wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko otrzymam szczegóły w Twojej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
eplecak-com-pl
#10 Popularyzator#

Dziękuję za zajęcie się moją sprawą czekam cierpliwie na odp. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@eplecak-com-pl Usunęliśmy te oferty z powodu linków i adresów www kierujących do stron zewnętrznych jak np. WSiPnet.pl. Jeśli je usuniesz, nie będzie problemów ze sprzedażą tych pozycji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Wszystko pięknie, ale nie ma odpowiedzi na pytanie w tytule:

Dlaczego allegro banuje bez uprzedniej informacji ?

Bo  przyzwyczajono nas że zawsze przed ukaraniem powinno być pouczenie, ostrzeżenie, zwrócenie uwagi.

Czy na allegro decyzję o blokadach podejmują ludzie niepiśmienni?

 
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@br. @LEW433 Nie zablokowaliśmy konta sprzedającego z tego powodu, usunęliśmy oferty, które łamały regulamin, ale samo konto nie było ani przez moment zablokowane.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dzięki za sprostowanie, ale i tak informacja o usunięciu ofert byłaby bardziej przyjaznym i  zrozumiałym rozwiązaniem.

Czytam tutaj mnóstwo wypowiedzi o blokadach i zazwyczaj nigdy nie wiadomo: dlaczego, o co chodzi, co jest nie tak.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I tu dało się odpowiedzieć, pytanie dlaczego nie było można poinformować o ty sprzedającego a nie banować?😐

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 takaś wszechwiedząca , a nie czytasz podstaw .

W jakich sytuacjach oferta może zostać usunięta?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 A poza tym to Allegro wysyła maila z informacją o usunięciu oferty z powodu naruszeń regulaminu.

@eplecak-com-pl Na pewno dostałaś maila z taka informacją, tylko albo przegapiłaś, albo wpadł do spamu. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 autor wątku pyta ,, Dlaczego allegro banuje bez ,,, uprzedniej,,,,  informacji ?

Pytanie trochę dziwne bo regulamin każdy akceptuje przed wystawieniem oferty  , niezgodna to usunięta  ,a dlaczego ? ... zapoznałeś się z regulaminem to powinieneś wiedzieć , nie zapoznałeś to Twoja brocha , zapznaj się to się dowiesz ..

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Odpisałem na to blokowanie sprzedaży o 70 procent nie informując wcześniej mnie to absurd.😁 więc chyba wie co pisze!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Takiś niePolski a nie czytasz co napisałem, 😁😛

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak to powiadają -język wroga trzeba znać.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Psy szczekają, ( nie ryczą) karawwana idzie dalej

@kolekcjoner608 Bo poznałem język psi, jak mieszkałem w pewnej wsi  > cytat z Pana Kleksa

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Generalnie - dziwię się, że All usunęło Ci oferty.

Przy 11 tys. wielokrotnie powielających się aukcji - myślałem, że jesteś już "nieruszalny".

Firmy wystawiające 100, 200, 300 tys. ofert lub więcej - trzeba zgłaszać każdą ofertę osobno, Allegro rozpatruje to , i wtedy dopiero podejmuje decyzję o usunięciu takiej oferty (lub wysyła email do sprzedawcy, żeby poprawił ofertę - wtedy na tym sprawa się kończy). 

Jaki normalny człowiek będzie zgłaszał kilka tys aukcji - nikt. Nawet pracownicy Allegro nie chcą sprawdzać takiej ilości aukcji. 

Wystaw jeszcze ze 200 tyś. aukcji i będziesz miał wszystko "głęboko w 4-ech literach".

Swoją drogą - i moim zdaniem , wystawiasz ponad 11 tys. aukcji - jesteś jednym z tych sprzedających, którzy "zaśmiecają" wyszukiwarkę Allegro. Nie wierzę, że masz 11 tys. różnych unikalnych przedmiotów, to jest niemożliwe. Żadna firma na All tego nie ma. 

Z jednej strony - uważam "ban" za niesłuszny, z drugiej strony - jestem jak najbardziej "za takim banem" - ale równolegle dla innych firm, bez przywilejów.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Usunęliśmy te oferty z powodu linków i adresów www kierujących do stron zewnętrznych jak np. WSiPnet.pl. Jeśli je usuniesz, nie będzie problemów ze sprzedażą tych pozycji. 

Nie zablokowaliśmy konta sprzedającego z tego powodu, usunęliśmy oferty, które łamały regulamin, ale samo konto nie było ani przez moment zablokowane.

Czy naprawdę nikt z moich szacownych przedmówców nie doczytał wypowiedzi moderatorki. Konta zamykaja automaty, a nie ludzie > wtedy kiedy na nie trafią > wystarczy porawić opis aukcji i jest po sprawie > wystaw podobną

Po co robić problem tam gdzie go nie ma. U mnie się zdarzało, że zamknięcie aukcji z powody błędów następowało po 10 m-cach od jej wystawienia > za zły opis.

Aukcje @eplecak-com-pl zostały zamknięte z powodu umieszczania linków > to chyba fakt. Konto nie było zbanowane zawieszone czy zamknięte ani przez chwilę > pozostałe aukcje działały normalnie > to chyba też fakt. Allegro zawsze wysyła maila z informacją o usunięciu aukcji > albo został przegapiony, zignorowany bądź wpadł do spamu > to też fakt.

Proponuję bardziej pilnować tego co się zamieszcza w opisie, a nie płakać potem na AG. Dostałem dzisiaj bana od allegro za uwaga sprzedaz podrecznikow do języka niemieckiego i słownikow do rosyjskiego i podręczników zatwierdzonych przez MEN zamieszczająć informacje mijające się z prawdą.

oznacz moderatorów