anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro chce ode mnie nie należną prowizję ?

Air-Sport
#8 Zapaleniec#

Klient kupił na aukcji Kup teraz towar za kilkanaście tysięcy złotych, zapłacił karta po czym na drugi dzień anulował zakup i poprosił o zwrot pieniędzy. Pieniądze zostały zwrócone kupującemu w trzech przelewach ze wzgledu na limit dziennych wypłat z konta. Allegro naliczyło za transakcje swoją prowizje.

Do Allegro złożyłam wnioski o zwrot prowizji. Do dzisiaj wnioski nie zostały rozpatrzone a Allegro w miedzyczasie przysłał fakturę za miesiąc lipiec z kwotą nie uwzgledniającą anulowanej transakcji. Zapłaciłam Allegro prowizje za lipiec z pominięciem prowizji za anulowaną transakcję. Dostaje teraz z Allegro maile, ze zostanie mi zablokowane konto,że faktura nie została opłacona, itp.

Działania Allegro nie wygladają poważnie w moim mniemaniu a nawet stwarzaja wrażenie wyłudzenia nie należnych pieniędzy.

Informację publikuje by ostrzec innych użytkowników allegro przed podobnymi sytuacjami.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Air-Sport
#8 Zapaleniec#

No to się "terazauto" chyba wczoraj urodziłeś :)))

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@terazauto Jeśli np. płatności dokonał kartą kredytową, a zwrot otrzymał na konto - to uciekł z prowizją zwykle 5%, którą bank naliczył by, gdy wypłacił tę kwotę bezpośrednio z karty przelewem, kolejny plus to nawet do 54 dni okres bez odsetkowy - to tylko pierwsze co na szybko wpadło mi do głowy.

Nie, żebym miał coś przeciw wykorzystywaniu różnych luk, ale jeśli do tego angażuje się sprzedawcę, który nieświadomy "pomaga" w tym procederze, ponosząc koszty pośrednie przy przyzwoleniu Allegro - to nie jest to w porządku.

 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Air-Sport , @TATLOK - mocne. Zawsze uważałem, że złodzieje i oszuści mają taki talent i tyle inwencji, że gdyby użyli tego w uczciwej i słusznej sprawie, byliby szanowanymi geniuszami.

oznacz moderatorów

Air-Sport
#8 Zapaleniec#

W moim konkretnym przypadku te ok. 5% prowizji banku to zysk ok. 650 zł dla "kupujacego".  Moimi kosztami posrednimi jest użeranie się z Allegro o prowizję w kwocie prawie 1600 zł !

oznacz moderatorów