anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro wydłuża czas dostawy w moich ofertach w weekend?

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Allegro wydłuża przewidywany czas dostawy, który widzą kupujący w moich ofertach w weekend.

Czas na wysyłkę mam zadeklarowany na 2 dni roboczy, czyli w weekend kupujący powinni widzieć dostawę na środę dla Inpost i środa-czwartek dla Poczty a widzą czwartek lub czwartek-piątek.

Wszystkie przesyłki wysyłam, nadaję, kurier odbiera-skanuje DRUGIEGO dnia roboczego od otrzymania wpłaty, 0 opóźnień w wysyłkach / 100% nadań w terminie.

 

O co chodzi, czy ktoś ma ten sam problem? Algorytm ma zmienione parametry na weekend +1 dzień?


Kinga

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Obstawiam źle obliczanie algorytmu Allegro, u nas no jakość sprzedaży przez weekend zawsze leci w dół gdyż nie nadajemy przesyłek 

 

Taka dziwna filozofia 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci 

A my mamy częste awantury Kupujących domagających się przy zakupach w piątek po południu dostawy w sobotę lub poniedziałek (mamy ustawiony 24h na wysyłkę)

bzdurą jest, że allegro piątku po południu (np: po terminie granicznym) nie traktuje jako weekendu

wychodzi na to że dla allegro czas wysyłki 24h=natychmiast

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Cześć Kinga. 🙂 Przewidywany czas dostawy wyświetlany w weekend jest wyliczany w inny sposób, niż w dni robocze. 

Od poniedziałku do piątku bazujemy na informacjach o godzinie wysyłki tego samego dnia, którą deklarujesz. Pod uwagę brany jest nie tylko czas nadania przesyłki, ale także kiedy faktycznie klienci dostają paczki (bazując na danych historycznych). 

Przewidywany czas dostawy w weekendy oparty jest na Twoich statystykach wyliczonych na podstawie zamówień złożonych w weekendy. Żeby pokazać kupującemu dostawę na np. wtorek (przy deklaracji wysyłki natychmiast lub w ciągu 24 godzin), to większość zamówień złożonych w weekendy (w ciągu ostatnich 30-90 dni) powinna dotrzeć do klientów w wyznaczonym czasie, czyli paczka musi zostać wysłana w poniedziałek i dojść do klienta zgodnie z czasem przewozu dla konkretnej metody dostawy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@ko_alka , tak jak podałam deklarowany czas wysyłki w moich ofertach to 2 dni robocze, nie nadaję przesyłek tego samego dnia, nie ma też ustawionej godziny granicznej.
Wszystkie opłacone zamówienie w sobotę i niedzielę wysyłam we wtorek i w środę są u kupujących.
Więc pytam dlaczego Allegro wydłuża przewidywany czas dostawy (+1 dzień roboczy), który widzą kupujący w moich ofertach w weekend?

W statystykach z 30-90 dni nie ma żadnego opóźnienia - do wglądu są przecież raporty ze skuteczności wysyłki.

 

 

Kinga

 

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@ko_alka 
... weekend i znów mam dodany jeden dzień do czasu dostawy jaki widzą kupujący w moich ofertach.

Dlaczego?

 

Zrzut ekranu 2023-09-30 202449 - kadr.png

 

Kinga

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Przewidywany czas dostawy to czas wysyłki + czas przewozu. 

W piątek po godzinie granicznej zgodnie z Twoją deklaracją system zakłada, ze paczki nadasz w ciągu 2 dni roboczych, czyli we wtorek. Kolejne dni to czas na przewóz paczki: 2 lub 3 dni (w zależności od Przewoźnika). Czas przewozu jest ustalany na podstawie archiwalnych dostaw u konkretnych przewoźników. Prezentowany czas wysyłki nie opiera się jedynie na deklaracjach, lecz wynika ze statystyk. 

Skuteczność i tempo swoich wysyłek możesz samodzielnie zweryfikować pobierając raport tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@ko_alka PRZEPRASZAM, ale odpowiedź nie jest rozwiązaniem - źle coś poklikałam.

1) skuteczność wysyłki ma 100% od zawsze a tempo dostawy to 1 dzień roboczy (99 % przesyłek ma czas przewozu 1 dzień roboczy).

2) wszystkie opłacone zamówienie w piątek, sobotę i niedzielę wysyłam we wtorek i w ŚRODĘ są u kupujących

Dalej nie rozumiem dlaczego Allegro wydłuża przewidywany czas dostawy (+1 dzień roboczy), który widzą kupujący w moich ofertach w weekend?

Kinga

ps. może podesłać raporty https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki 
z 30-90 dni?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Musimy rozgraniczyć dwie sprawy: zamówienia w piątek i zamówienia w sobotę/niedzielę.

Dwa dni robocze na wysyłkę dla zamówień z soboty/niedzieli to środa (poniedziałek jest traktowany jako wysyłka tego samego dnia).

Dla zamówień dokonanych w piątek przewidywany czas dostawy powinien wyświetlać się na środę — jeśli masz jakiś przykład zamówienia z piątku, kiedy wyświetliliśmy dostawę w czwartek, to podaj proszę konkretny numer zamówienia i sprawdzę, dlaczego tak się stało. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@ko_alka  problem dotyczy wyświetlania przewidywanego czasu dostawy, który widzą kupujący w moich ofertach w weekend (dodany 1 dzień roboczy).

Nie napisałam nigdzie, że piątek wyświetla się też nieprawidłowo/źle.

Zamówień opłaconych w sobotę/niedzielę nie mogę wysłać w środę jak sugerujesz, bo zostaną  potraktowane jako wysyłka po terminie.  Zgodnie z informacją w  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki muszę je nadać we wtorek.

Przykład zamówienia z niedz. 17 września  - nadanie w terminie to 19 września, czyli wtorek

Zrzut ekranu 2023-10-02 171334.png

Przykład zamówienia z niedz. 24 września  - nadanie w terminie to 26 września, czyli wtorek

Zrzut ekranu 2023-10-02 172750.png

Kinga

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Weekend. Znów mam dodany jeden dzień do czasu dostawy jaki widzą kupujący w moich wszystkich ofertach w weekend, przykład:

Zrzut ekranu 2023-10-07 230116.png

Nie otrzymałam odpowiedzi dlaczego (i na jakiej podstawie) Allegro wydłuża przewidywany czas dostawy (+1 dzień roboczy), który widzą kupujący w moich ofertach w weekend?

 

Kinga

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Jak już wyjaśniła Ola, przewidywany czas dostawy jest obliczany automatycznie na podstawie Twoich historycznych wysyłek. Przewidywany czas dostawy to suma czasu wysyłki oraz czasu dostawy. Najwidoczniej w ciągu ostatnich 30 dni zamówienia z weekendu były dostarczane przez przewoźnika 2-3 dni. 

Wskazane na zrzutach numery zamówień są nieczytelne, dlatego nie mogę ich zweryfikować. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@w_kiwi jak już napisałam wcześniej zamówienia opłacone w weekend wysyłam we wtorek i w ŚRODĘ są u kupujących - czy dla udowodnienie ma podesłać raport z skuteczności wysyłki z 30-90 dni? 

Natomiast w zrzutach ekranu z raportu skuteczności wysyłki nie chodzi o sprawdzanie numerów zamówień tylko o to, do kiedy muszę wysłać zamówienia opłacone w weekend. 

 @ko_alka napisała:

"Dwa dni robocze na wysyłkę dla zamówień z soboty/niedzieli to środa (poniedziałek jest traktowany jako wysyłka tego samego dnia). "

co niestety jest niezgodne ze wskazaniami w raporcie skuteczności wysyłki - raport wskazuje wtorek jak dzień do nadań zamówień opłaconych w weekend.

Kiedy w końcu w weekend, kupujący zobaczą w moich ofertach przewidywany czas dostawy:

- środa dla przesyłek Inpost

- środa-czwartek dla przesyłek Poczty Polskie

przy deklarowanym czasie wysyłki 2 dni robocze? 

Kinga

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@w_kiwi 

Numery zamówień do "zweryfikowania" (?)

f3dbe040-5597-11ee-bd5f-731458c67a79, 30b9f780-5aad-11ee-b672-73ad58670202

Kinga

oznacz moderatorów

magic-trinkets
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli nadajesz do paczkomatów, to allegro oblicza moment dostawy w upośledzony sposób.
Nie liczy się że przesyłka przykładowo została umieszczona przez kuriera w poniedziałek, liczy się czas kiedy klienci przesyłkę z paczkomatu wybiorą i może to być środa.

Dzięki takiemu "mechanizmowi" obliczania, możesz mieć właśnie te opóźnienia.

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@magic-trinkets problem, który opisuję dotyczy tylko złego obliczania przewidywanego czasu dostawy, który widzą kupujący w weekend, mam dodany 1 dzień, czyli w weekend kupujący zamiast widzieć dostawę na środę dla Inpost i środa-czwartek dla Poczty, widzą czwartek dla Inpost lub czwartek-piątek dla Poczty.

W dni robocze jest wszystko ok.

W raportach skuteczności wysyłki Allegro podaje dzień i godzinę dotarcia przesyłki do paczkomatu.

Kinga

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Weekend. Znów mam dodany jeden dzień do czasu dostawy jaki widzą kupujący w moich wszystkich ofertach w weekend, przykład:

Zrzut ekranu 2023-10-15 172837.png

 

Kiedy w końcu w weekend, kupujący zobaczą w moich ofertach przewidywany czas dostawy:

- środa dla przesyłek Inpost

- środa-czwartek dla przesyłek Poczty Polskie

przy deklarowanym czasie wysyłki 2 dni robocze? 

----

Skuteczność wysyłki ma 100% od zawsze a tempo dostawy to 1 dzień roboczy (99 % przesyłek ma czas przewozu 1 dzień roboczy). 

Wszystkie opłacone zamówienie w piątek, sobotę i niedzielę wysyłam we wtorek i w ŚRODĘ są u kupujących

Dalej nie rozumiem dlaczego Allegro wydłuża przewidywany czas dostawy (+1 dzień roboczy), który widzą kupujący w moich ofertach w weekend?

Kinga

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon nie jest to błąd i tak jak wskazywała Ola, w przypadku zamówień w weekendy poniedziałek jest traktowany jako wysyłka tego samego dnia, zatem jeśli masz ustawione na wysyłkę dwa dni robocze, to na wysyłkę masz czas do środy włącznie, zatem czwartek/piątek to prawidłowy widok przewidywanego czasu dostawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika , przecież zamówień opłaconych w sobotę/niedzielę nie mogę wysłać w środę jak sugerujesz/sugeruje Ola, bo zostaną  potraktowane jako WYSŁANE PO TERMINIE.  Zgodnie z informacją w  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki muszę je nadać we WTOREK!

Kinga

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

...przykłady zamówień  opłaconych w weekend i wysyłka musi być do wtorku, aby była w terminieZrzut ekranu 2023-10-16 152428.png

oznacz moderatorów