anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro wymaga abym kłamał w swojej ofercie?

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Cześć. Od kilku dni mam problem z obsługą Allegro, a raczej z tym, że po prostu nie możemy się zrozumieć przez to, że praktycznie na co drugą wiadomość odpisuje mi inna osoba, która nie zna tematu, zadaje te same pytania i ma te same wątpliwości, które oczywiście wyjaśniałem już WIELE razy:)

W czym rzecz. Oferuję oryginalne wkłady do drukarek HP (nowe, z plombami na głowicy, nie wydrukowały jeszcze ani jednej strony) dopełnione maksymalną ilością atramentu (też HP, butelkowanym) przez niezależnego niemieckiego producenta. Aktualnie HP napełnia swoje głowice 2-3-6ml atramentu chociaż spokojnie mieści się tam nawet 20ml. Przez kilka dobrych lat normalnie je sobie sprzedawałem, klienci zadowoleni, ogólnie wszystko ok. Teraz nagle Allegro stwierdza, że.... wprowadzam klientów w błąd... Chcą abym zaznaczył parametr, że wkłady są REGENEROWANE. Nie pomagają moje tłumaczenia, że to nie prawda i że teraz to dopiero kłamał bym klientów.

Jak samo słowo REGENEROWANE oznacza, mamy do czynienia z produktem starym, zużytym, który został przywrócony do swojej (przynajmniej jako takiej) sprawności. W przypadku tych wkładów jest wręcz odwrotnie. Produkt fabrycznie nowy i nigdy nie używany został wręcz poprawiony, a nie zregenerowany.

Nie mam już powoli sił, bo sprawa jest wręcz banalna, tylko nikt z obsługi (a rozmawiałem już w sumie z kilkunastoma osobami) nie chce mnie zrozumieć. Jak już jakiś pracownik to przyjmie i zrozumie to czepia się innej banalnej rzeczy np. zdjęcia w aukcji chociaż w 100% przedstawia ono oferowany produkt... Co jeszcze mogę zrobić abym w końcu mógł spokojnie wystawiać moje produkty?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Biorąc pod uwagę mój problem, wpadłem na dobry pomysł. Myślę, że jest on do zrealizowania. Każdy sprzedający od jakiegoś pułapu sprzedaży miesięcznie (np. 10000zł, 20000zł lub nawet 30000zł) powinien mieć przydzielonego swojego Opiekuna Handlowego Allegro. Jakby to ułatwiło załatwiania spraw z serwisem... Teraz naprawdę jest z tym tragedia jeżeli chodzi o jakieś chociaż trochę bardziej skomplikowane sprawy...

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Za tym to mogę się podpisać, wolałbym by sprawa była załatwiana wolniej nawet tydzień, za to, żeby nie było miejsca na interpretację w zależności od osoby która akurat załapała kontakt a w trudniejszych sprawach zabawy w głuchy telefon.

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. Codziennie dostaje odpowiedź od kogoś innego, który (przynajmniej tak mi się wydaje) nie zapoznał się dokładnie ze sprawą i odpisuje tylko po to żeby odpisać i mieć odhaczony kontakt...

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Temat jest o tyle złożony, że nie sa to produkty oryginalne również. Dlaczego?

Bo firma trzecia dokonała ingerencji w kartridż. W końcu aby go dopełnić należy uzyskać dostęp do odpowiednich miejsc które są normalnie zamknięte, więc firma HP nie da na nie gwarancji (nawet jak były napełniane oryginalnym tuszem) a jeżeli sa to kartridże bez głowic to nie uwzględni gwarancji w razie uszkodzenia drukarki.

To, ze jakaś firma złoży ci dwa produkty innej firmy nie oznacza, że możesz nazywać je oryginalnymi, niestety.

Natomiast Allegro też nie powinno żądać abyś zaznaczał, że są regenerowane bo nie po prostu nie są. W sumie z tych dwóch opcji bliżej do oryginału 😂.  Może opisać jako fabryczni nowe głowice HP ze zwiększoną ilością tuszu, ale pominąć słowo oryginalne. 

Cóż, takie problemy to wynik bycia pionierem w jakiejś dziedzinie. Pomysł ciekawy ale nie ma żadnych prawnych wytycznych. No cóż, walcz 🙂 bo temat jest złożony bardziej niż Ci się wydaje.

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Ale one dla świętego spokoju wystawiane są w kategorii ZAMIENNIKI z podanym innym producentem (tym co dopełnia wkłady). Więc wydaje mi się, że wszystko jest ok... Gwarantem oczywiście jestem ja jako sprzedawca, nie ma problemu z reklamacjami, tym bardziej, że w ciągu kilku lat było ich DOSŁOWNIE kilka.

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Tak, zdecydowanie jest OK. 

Myślałem, że wystawiasz je w kategorii oryginalne pod nazwą HP stąd mój poprzedni post.

W opisie oferty możesz opisać proces technologiczny, że bierzecie tylko nowe nie używane kartridże HP a następnie dolewanie tuszu HP przeznaczonego do tego kartridża pod korek.

W żadnym wypadku nieozna uznać tego jako regenerowane, gdyż regenerowane to są klasę niżej ze względu na pierwszy w pełni ukończony cykl życia produktu.

Tak, że walcz, bo tu masz rację, twój produkt jest nowy a nie odnowiony.

Choć nie jest już oryginalny 😂😂😂 

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Człowieku.... Ja ten proces opisywałem Im wielokrotnie, raz nawet ze zdjęciami i tyle w temacie. Jak grochem o ścianę. Problem ten z resztą wraca jak bumerang. Zawsze trochę modyfikowałem opis, Pracownik Allegro na jakiego akurat natrafiłem akceptował zmiany i był spokój na miesiąc, czasem dwa. Potem akcja od początku. Nie pomaga tłumaczenie, że wszystko wcześniej było z Nimi uzgadniane. Jest źle i ma być poprawione tak jak Oni chcą... Tylko, że tym razem żądają czegoś czego nie zmienię, bo nie chcę kłamać klientów.

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Może opisz prostymi słowami, chodź pewnie nie zrozumieją.

Aby produkt był regenerowany powinien przynajmniej raz utracić częściowo lub w pełni możliwość wykonania celu w jakim produkt został stworzony. Czyli w tym wypadku możliwości druku. A następnie te właściwości powinny zostać przywrócone. Twoje Kartridże NIGDY nie utraciły nawet w najmniejszym stopniu możliwości druku więc nie można mówić o regeneracji.

W każdym razie jak wystawiasz jako zamiennik pod inną nazwą i nie piszesz, że są oryginalne to masz jak najbardziej rację.

Może wystąpić o opinie rzeczoznawcy 🙂 będzie jakiś dowód osoby niezależnej który będą musieli wziasc pod uwagę.

 

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

No niby tak, ale dlaczego nie mogę napisać w opisie czegoś co jest ich największym plusem? Wkłady są nowymi oryginalnymi głowicami HP. To nie jest żadne kłamstwo, ani nawet żadna półprawda. Są dopełnione przez inną firmę - fakt. Dlatego wystawiam je w kategorii ZAMIENNIKI a jako producenta podaję firmę BestPrint. Wszystko jest ok. Dla mnie i dla klientów. Szkoda, że nie dla Allegro...

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Jeżeli to możliwe to bardzo bym prosił o opinię i zdanie jakiegoś moderatora, np. #nat_not lub #_HolaOla_ . Będę wdzięczny:)

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@donaj_byd Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem Twojej sytuacji będzie po prostu zrobienie tego, o co poprosi nasz pracownik. W przypadku ostatniego zgłoszenia, poprosiliśmy Cię o zmianę stanu przedmiotu na regenerowany, ponieważ nie jest to towar całkowicie nowy, tylko przerabiany. Oczywiście rozumiem Twoje argumenty, że otrzymujesz od dystrybutora nowy produkt, ale skoro firma X kupuje przedmiot od producenta, czyli HP i go modyfikuje, to innymi słowy go przerabia. Nie może być wówczas mowy o tym, że produkt jest nowy (w kontekście producenta i jego wyrobu). Zgadzam się, że słowo "regenerowany" nie oddaje do końca znaczenia procesu modyfikacji i napełniania, ale jest temu najbliższe. 

O innym, ale równie ważnym aspekcie związanym z Twoimi produktami wspomniał  już @Bytom_Trade. To, że firma A zmodyfikuje przedmiot innej firmy nie oznacza, że można go uznać za oryginalny. Skonsultuję jeszcze kwestię zdjęcia z właściwym zespołem i jeśli uzyskam nowe informacje, wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@donaj_byd a ja miałem taki przypadek.

Jestem kolekcjonerem i wystawiłem na sprzedaż flagę z okresu II wojny światowej, dokładnie z 1939 roku. Opisałem jej wymiary, stan zachowania, sygnaturę, itp. zresztą wszystko dokładnie widać na dołączonych do aukcji zdjęciach.

Moja aukcja została usunięta i pracownika Allegro jako powód usunięcia podał:

 W opisie powinno znajdować się więcej informacji na temat stanu przedmiotu. Należy doprecyzować, czy przedmiot jest nowy, czy używany. 

Ogarnął mnie śmiech. Wydrukowałem to na dużym banerze i wraz z cytatem Alberta Einsteina:

„Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej”

powiesiłem w naszym stowarzyszeniu na tablicy z aktualnościami. Powiem Wam, robi furorę. Przyglądałem się na reakcje inny kolekcjonerów i naszych gości. Reakcja zawsze była taka sama: jeden wielki śmiech i zdjęcie banera 🙂

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

No może została wyprodukowana w 1939r, ale nie była używana i "przerabiana" to według Allegro ma status NOWA:)

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Szanowna Pani Olu,

Ale tak ciężko zrozumieć, że produkt regenerowany jest dużo gorszej jakości? 

Gdybym sprzedawał te wkłady jako HP, to żeby je rozróżnić od nowych nie przerabianych wkładów HP w kategorii ORYGINALNE to wtedy można by było się zgodzić na ten parametr. Ale ja je oferuję jako wkłady BestPrint. I jeśli producent BestPrint mówi, że produkt jest nowy to dlaczego Wy wiecie lepiej?

Lepsze według Pani jest takie rozwiązanie jak w ofercie nr 10523042177?

Tam sprzedawca oferuje praktycznie ten sam produkt co ja, tylko, że dopełnia go sam, a nie robi to jakaś inna firma (ja jestem tylko sklepem). Czy według Pani z tą aukcją jest wszystko ok?

Bo według mnie nie bardzo i ona o wiele bardziej wprowadza potencjalnego klienta w błąd i wprowadza dezorientację. @Bytom_Trade ma rację i nie nazywam tego produktu oryginałem HP. Ale czy słowo "oryginalny" jest zarezerwowane tylko do HP? Firma BestPrint nie może mówić, że ich wkłady są oryginalne?

Kojarzy Pani największą polską firmę produkującą zamienniki do drukarek Active Jet? Wie Pani, że wszystkie ich wkłady głowicowe do drukarek HP jest zrobiona ze starych, oryginalnych głowic HP, które oni regenerują i sprzedają je dalej pod swoją marką? Dlaczego te wkłady są oferowane u Was jako NOWE? Czy producent wkładów marki Active Jet może napisać, że sprzedaje ORYGINALNE TUSZE ACTIVE JET? Oczywiście, że może bo to prawda.

Trochę się rozpisałem, ale proszę mnie zrozumieć. Wymagacie ode mnie zrobienia czegoś co jest kłamstwem i mam się pod tym podpisać wystawiając to na moim koncie. Czy to moralne? Zaproponowałem, że dodam do wystawianej aukcji osobny parametr DOPEŁNIANE: Tak. Niestety nie uzyskałem już odpowiedzi...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@donaj_byd Nie, rozwiązanie w ofercie, którą wskazałeś, wcale nie jest lepsze, dlatego zakończyliśmy już tę ofertę. Rozumiem Twoje stanowisko, ale w kwestii parametru nic więcej niż to co już napisałam, nie doradzę. Otrzymałeś od naszych pracowników jasną informację, co powinieneś zrobić, aby Twoje oferty były poprawne. Według SJP regeneracja to m.in.  "odzyskiwanie w procesach technologicznych wartościowych substancji, energii lub przywracanie zużytym substancjom i niektórym materiałom ich pierwotnych właściwości". Zdaję sobie sprawę, że proces technologiczny sprzedawanych przez Ciebie przedmiotów jest dość skomplikowany i możesz mieć własne zdanie co jest moralne, a co nie, ale zasady są takie same dla wszystkich Sprzedających. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

No i według Pani Ta definicja pasuje do nowego wkładu który został napełniony atramentem? Czy Coca-Cola wlewając napój do "nowej oryginalnej butelki firmy X" ją regeneruje? Proces techonologiczny mojego produktu wcale nie jest skomplikowany. Mamy nową głowicę HP, którą BestPrint kupuje, napełnia atramentem i sprzedaje jako swój produkt. Co w tym skomplikowanego i gdzie tu regeneracja?

Zadałem Pani w mojej wiadomości kilka pytań na które cały czas nie uzyskałem odpowiedzi...

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@donaj_byd Różnica polega na tym, że produkt, który sprzedajesz i prezentujesz na zdjęciach posiada logo HP, a w ofercie nie umieściłeś informacji o tym, że tylko głowica pochodzi od producenta, natomiast dystrybutor napełnia wkłady swoim atramentem. Przedstawiłam Ci jak powinieneś prawidłowo wpisać stan przedmiotu w swoich ofertach i oczywiście masz prawo do własnej opinii na ten temat, jednak nie zmieni to naszego stanowiska.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

A kto powiedział, że dystrybutor napełnia go swoim atramentem? Już w pierwszej wiadomości pisałem, że głowice napełniane są oryginalnym butelkowanym atramentem HP.

Czyli jak napiszę zgodnie z tym co Pani mi teraz odpisała (i zgodnie z prawdą), że głowica pochodzi od HP, a dopełnienie atramentem to już BestPrint to będzie ok?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@donaj_byd Nie, oferta będzie ok, jeśli zaznaczysz stan "regenerowany", a nie "nowy". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów