anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego klienci nie czytają opisów?

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Zadaję pytanie do sprzedających, bo nie tak dawno  jeśli ktoś coś kupował pisał na maila  z zapytaniem o zakup.

Czy to jest takie czy siakie, czy długie czy krótkie, itd..., pamiętam czasami mnie to irytowało ale siadałem przed komputerem i odpisywałem do potencjalnego nabywcy, często nie miałem czasu...

Przez ostatni rok śledząc pocztę takich zapytań miałem może pięć. Co z tym społeczeństwem nie tak, kupują i nie interesuje nikogo opis tylko kupić zapłacić i ewentualnie jeżeli złe to reklamować - szkoda czasu lepiej dokładnie przeczytać opis. A może ta cenzura z mailami kodowanymi daje popalić? 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

andy49
#8 Zapaleniec#

Tylko częsciowo masz rację , bo w sprzedaży króluje bylejakość a nawet chęć oszustwa ponieważ nie podaje się istotnych parametrów sprzedawanych rzeczy np. sprzedając smartfon, tablet czy laptop większość pomija np stan akumulatora - jesli jest on wyeksploatowany wówczas narażodzony jesteś na spore dodatkowe koszty lub ...odsprzedaż.

Ta bylejakość  jest widoczna  bardzo np. w ogłoszeniach lombardów - fatalne jakościowo zdjęcia opatrzone komentarzem "stan przedmiotu taki jak na zdjęciu" - to jest po prostu sprzedawanie "kitu" lub nawet próba oszustwa

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Trzy razy miałam  podane wymiary przedmiotu: w tytule, w parametrach i w opisie aukcji. Kobita kupiła, zapłaciła, ja wysłałam. Potem pisze mi, że zwraca, bo nie wiedziała, że kupiła taki mały, a chciała duży. Koszty przesyłki poszły się pi***pip (sama se wymoderowałam). Gdyby to była aukcja wyróżniona za 19 złotych, jestem 34 złote w plecy, bo baba czytać nie potrafi.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

allegro jest niestety serwisem nastawionym na niszczenie polskiej przedsiębiorczości

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witaj " wredoto " Ty jeszcze żyjesz? Za karę życzę Ci następnych 100 lat w zdrowiu. Takich jak my dinozaurów już niestety coraz mniej. I nie sugeruj się nickiem.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Czy żyje trudno wyczuć, jej wpis jest z 24-01-2020  😉

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Po prostu nikt nic nie czyta, a klienci są przekrojem społeczeństwa. Jedynie przedsiębiorcy muszą czytać, co im wysmaruje co miesiąc rząd, fiskus lub Allegro

oznacz moderatorów

Gun-el
#7 Wielbiciel#

Bardzo podoba mi się to optymistyczne założenie, że typowy przedstawiciel  społeczeństwa jest zdolny do przyswojenia przeczytanych informacji.

oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Bo to jest nowy wyhodowany na wypowiedziach poprzedniego prezesa szefa Allegro (złośliwi twierdzą że jest byłym szefem bo cosik tam z VAT-em mu się nie zgadzało w jednym z poprzednich miejsc pracy ale to kłamcy bo przecież prezes tak uczciwej firmy jak Allegro musi być postacią krystaliczną na równi z Marianem Banasiem) kupujący co ma w swoim mniemaniu tylko prawa a żadnych obowiązków . A potem jest szczerze zdziwiony gdy dostaje pozew i wyrok za komentarz który wystawił bo mu się nie chciało opisu przeczytać.  

oznacz moderatorów

outletsiedlce
#9 Pomysłodawca#

poproszę o przybliżenie odnośnie składania pozwu za komentarz 

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Klienci nie tylko nie czytają opisów, ale też nie oglądają zdjęć. Jakieś 3 lata temu mieliśmy komentarz negatywny na przedmiot niezgodny z opisem, gdzie w opisie były wszystkie dane, dokładne zdjęcia z prawej i z lewej.

Na pytanie, czemu taki komentarz, skoro był opis, zdjęcia itp. Klient odpowiedział, że nie czyta opisów i nie ogląda zdjęć.

Na pytanie - jak w takim razie kupuje, przecież to jest nienormalne, żeby nie ogląda zdjęć i nie czytać opisów, odpowiedział, że czyta tylko tytuł aukcji.

I co mu zrobisz? Nic.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

obecnie nawet tytuł aukcji który widzi kupujący nie jest tym który zredagował sprzedajacy - tzw produktyzacja (najbardziej - delikatnie mówiąc - niedopracowany "program") tworzy takie bajzel, że trudno zrozumieć o co w tym chodzi? chyba tylko o tworzenie zamieszania w którym ten serwisik jest ostatnio mistrzem a nawet miszczem patrząc na rozgarnięcie "pracownikuf" - ew. niszczenie polskiej przedsiębiorczości poprzez podważanie zaufania - działa to wszystko na spadek obrotów ale może to koszt takiego podejścia do sprzedających - najważniejsze, że edukacja kupujących daje efekty i spora ich część nie chce brać w tym procederze udziału - co cieszy wszystkich oprócz serwisiku na literę a - ale może jak się obudzą z ręką w nocniku co coś pojmą choć raczej i wtedy nie

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Allego nie chce by kupujący zadawał sprzedawcy pytania. Wcisnęli link do zadawania pytań byle gdzie - na samym dole strony gdzie wzrok człowieka trafia najpóźniej przy patrzeniu na stronę. Wolą zwroty i dyskusje niż pytania. 

Niby tacy ekologiczni a takie zamieszanie produkują a co za tym ogrom zanieczyszczeń spowodowanych niepotrzebnymi zwrotami bo gdyby było inaczej to choć tytuły ofert byłyby sprzedawców a nie z katalogów.
Tak Allegro jest na bakier z ekologią i zielone automaty paczkowe tego nie zmienią bo grzech jest u podstaw.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Gdyby Allegro usunęło z widoku oferty tytuł z katalogu, zostawiając tylko tytuł stworzony przez sprzedającego, to zwrotów byłoby o wiele mniej 🙂 śmiało mogę powiedzieć 50% mniej.

Z resztą nie tylko zwrotów, ale i dyskusji, pytań, wniosków POK no i oczywiście negatywów.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Nawet niechby sobie był ten tytuł ale tylko w parametrach i nigdzie indziej.

Kupowanie na Allegro zaczyna przypominać stąpanie po polu minowym - nie wiesz co kupisz, czy nie wpakujesz się na minę ;).

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

ale chyba jest takie założenie tego nienawidzącego polskiego przedsiębiorcy serwisiku

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

obecne allegro to "serwis" na poziomie śmieciowym

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

W sumie po co klient ma czytać opis? Kupi, zapłaci, jak nie pasuje to odeśle gratis w ramach zwrotu Smart, jak sprzedawca będzie się ciskał że coś uszkodzone, zniszczone czy nawet nie ten towar co kupił to otworzy dyskusję, otrzyma zwrot z POK (nawet jest teraz reklama w TV jak to Allegro chroni kupujących którzy po dwóch latach zgłaszają, że dostali jeden but a nie dwa) i pogrąży sprzedawcę, a na koniec zmieni swój komentarz na negatywny bo ma to czas do 90 dni od zakupu.

Przy takich warunkach nie trzeba czytać opisów, każdy zakup można odesłać.

A swoją drogą co kilka osób tu podkreśliło, umiejętność czytania ze zrozumieniem zanika, po co czytać lekturę jak mam audiobooka, po co czytać wiadomości sportowe jak to wszystko widzę w telewizji.

To się nazywa wtórny analfabetyzm, niby czytam i piszę bo chodziłem do szkoły i mnie nauczyli, ale nie potrafię tego zrozumieć.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

Takich społeczeństw potrzebuje unia

oznacz moderatorów