anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego kupujący nie dostają faktur wysyłanych elektronicznie?

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Wysyłamy faktury przez API które automatycznie dodaje je do allegro. Niestety z jakiegoś powodu niektórzy kupujący ich nie otrzymują albo nie mogą znaleźć. Około 10% firm które u nas zamawiają piszą do nas z pytaniem o fakturę, mimo że ta już została wysłana za pośrednictwem allegro. Jaka może być przyczyna? Czy chodzi o to że kupujący mają wyłączone jakieś konkretne powiadomienia e-mail? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AmbigramDruk Cześć. 🙂 Kupujący nie muszą niczego aktywować, jeśli dodasz fakturę w zakładce Zamówienia, to znajdą ją w szczegółach swoich zakupów.

Jeśli faktury wysyłasz przez API, to sprawdź, czy aby na pewno wszystko jest tam dobrze ustawione (tutaj podrzucam instrukcję: https://developer.allegro.pl/tutorials/jak-obslugiwac-zamowienia-GRaj0qyvwtR#faktury).  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

tomsyty
#9 Pomysłodawca#

Mam ten sam problem, choć w mniejszej skali, może 2-3%. Problemów jest kilka, na rozwiązanie niektórych z nich mogło by wpłynąć Allegro gdyby tylko chciało coś zmienić w tym temacie, na resztę nie:

- klienci często nie sprawdzają maila tylko obsługują Allegro przez przeglądarkę, są przyzwyczajeni że większość firm korzysta z zewnętrznych rozwiązań wysyłających maile, a więc pojawiają się one w Centrum Wiadomości na Allegro, tymczasem mail z fakturą wysyłany przez Allegro NIE pojawia się w Centrum Wiadomości

- opcja pobrania faktury jest głęboko ukryta i do tego w mało intuicyjnym miejscu w którym niewielu się jej spodziewa, trzeba rozwijać dwa podmenu po kolei żeby się do niej dostać. Powinno być to widoczne w formie przycisku z grafiką BEZPOŚREDNIO na liście zamówień, bez wchodzenia w jakiekolwiek podmenu, nie wspominając już o dwóch (i do tego jeszcze tylko w formie tekstu bez ikony)

- opcja pobrania faktury NIE istnieje w aplikacji mobilnej a z niej (niestety) korzysta coraz więcej osób

Zalecenia dla Allegro: wyciągnijcie opcję BEZPOŚREDNIO na listę zamówień, POKAZUJCIE maila w Centrum Wiadomości i WŁĄCZCIE opcję pobrania faktury w aplikacji mobilnej.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Mam to samo! Klienci piszą, ze z poziomu aplikacji faktura dodana do Allegro jest dla nich niewidoczna/niedostępna. Może warto by coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo to prawda, czasem w zakładce "Moje zakupy: nie widać tej FV ale zawsze jest na mailu i centru wiadomości.

oznacz moderatorów

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Tak się pewnie dzieje gdy sprzedawca wysyła ją przez wiadomość e-mail z pominięciem allegro.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Ja mówię o fakturze dodanej do Allegro - tam gdzie jest zamówienie. Podobno z komputera to widać, z aplikacji nie. 

oznacz moderatorów

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka Podpinam się zatem pod prośbę o usprawnienie tego procesu bo jak widać dotyka on zarówno sprzedawców jak i kupujących. Dla sprzedawców i klientów biznesowych szybkie i łatwe znalezienie faktury jest bardzo istotne bo szukanie lub korespondowanie w tej sprawie niepotrzebnie zajmuje czas i powoduje frustrację. Uważam że jest to poważny problem który można łatwo rozwiązać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AmbigramDruk Czy możesz podać mi numery zamówień, do których dodałeś fakturę, a klienci ich nie widzieli? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@ko_alka u mnie np. e65f50a0-4bc9-11ee-967d-f1a96c7e3fc5

faktura dodana do Allegro a klient twierdzi, ze z poziomu aplikacji niedostępna/niewidoczna 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Health___Beauty To nie jest błąd, z poziomu aplikacji nie ma możliwości pobrania faktury. Jest taka możliwość z poziomu przeglądarki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Kilka ostatnich:
43721372-471c-11ee-a5c5-7d97f9370c73
66c57de2-3316-11ee-a944-6b35980539c6
9c679590-4c21-11ee-9d3d-ef9fbdd20ea9

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

mam ten sam problem wklejam fv duża część klientów mówi ze tych fv nie dostaje, podwójna robota muszę je wklejać ponownie w wiadomościach  dla klientów .Dlaczego fv nie pojawiają się w wiadomościach do klientów automatycznie po wklejeniu ? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@SanexHurtowBHP Doprecyzuj proszę, gdzie wklejasz faktury? Jeśli bezpośrednio do zamówienia, to są one do pobrania przez kupujących w zakładce "moje zakupy" z poziomu przeglądarki internetowej. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Może i tam są ale klienci ich nie potrafią znaleźć. Nigdzie z perspektywy klienta nie ma wyraźnych wskazówek gdzie tych faktur szukać, a jak napisała Pani koleżanka z poziomu aplikacji w ogóle nie jest to możliwe. Może zatem warto wyświetlić w aplikacji informację jak znaleźć fakturę żeby Kupujący nie musieli chodzić od Annasza do Kajfasza.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

w zamówieniu z prawej strony , druga sprawa dlaczego kiedy ktoś wybiera kuriera dpd i wpisuje adres dostawy za długi zamówienie przechodzi dalej a u nas to blokuje jest informacja za długi adres . Czemu nie ma blokady w momencie wypisywania adresy przez klienta ?

oznacz moderatorów