anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek"

MAMY ROZWIĄZANIE!
0-Krystian-0
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry.
Dzisiaj jest 21.12.2021 godzina 7:40. Mam ustawioną godzinę graniczną wysyłki na godzinę 13:00. Wysyłam w 100 % przesyłki w terminie. Wywiązuję się ze swoich obowiązków w 100 % (terminowość wysyłki). W moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek". Dlaczego? Przecież nadając paczkę dzisiaj do godziny 15:00 - InPost dostarczy ją jutro (22.12.2021), a Poczta Polska pojutrze (23.12.2021). Dlaczego Państwo zabieracie mi potencjalnych klientów? Kto mi zrekompensuje potencjalne straty braku zawartych transakcji. Może powinniście Państwo wprost mi napisać, abym zaprzestał sprzedaży na Waszym portalu.

oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231
LOMMBARD8
#8 Zapaleniec#

Dokładnie ,popieram.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Może trzeba przenieść się na S H O P E E ?

oznacz moderatorów
mks39
#8 Zapaleniec#

Podobno tylko władza ustawodawcza może ustanowić święto -- A tu Allegro ogłosiło 24 i 31 dniem świątecznym... A wystarczy wyświetlić termin wysyłki jaki deklaruję sprzedawca ...

oznacz moderatorów
sell4kids
#8 Zapaleniec#

dokładnie tylko zmienić czas wysyłki tak jak było dotychczas... eh..

oznacz moderatorów
deny_01
#9 Pomysłodawca#

Jest nawet lepiej:

@!la_nika

nie jest to błąd. 22 i 23 grudnia traktujemy jak święto,

 

nie jest to błąd. 22 i 23 grudnia traktujemy jak święto, dlatego od dziś w przewidywanym czasie dostawy nie pokazujemy dostawy przed świętami. Sprzedający mogą mieć trudności z dotrzymaniem terminowej wysyłki, a przewoźnicy z terminowymi odbiorami i doręczeniami. Wpływ na to mają także trudne warunki pogodowe. Wiemy, jak ważny dla kupujących jest przewidywany czas dostawy, zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dlaczego-wszystkie-oferty-z-dostaw%C4%85-... 

oznacz moderatorów
artmagames
#9 Pomysłodawca#

A ja mam proste rozwiązanie tego problemu, uwaga bo może allegro szuka rozwiązania*

Zamiast napisu np. kup do 15:00 "dostawa w poniedziałek" powinno być:

kup do 15:00 "wysyłka dziś" i pod tym pięknym znaczkiem "i" powinno być napisane: data wysyłki na podstawie deklaracji sprzedawcy. Ze względu na dużą ilość przesyłek dostawa przed świętami nie jest gwarantowana.

Czyż nie genialne?

*jeśli choć trochę poważa sprzedających, w co coraz częściej wątpię - zapominają że bez nich kupujących też nie będzie, chyba że sami sobie zostaną sklepem allegro na allegro razem z innymi marketami, do tego przecież dążymy, prawda?!

oznacz moderatorów
Super_Zabawka
#9 Pomysłodawca#

NOWE DNI ŚWIĄT!!!!  MAMY WOLNE !!!! SKANDAL!!!

oznacz moderatorów
mks39
#8 Zapaleniec#

O godzinie 12.15 wyświetla się już dostawa we wtorek ( dla ofert z wysyłką do 24H). Jutro będzie pewnie że dostawa po nowym roku ...  Nic tylko iść urlop do połowy stycznia ...

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Patrzyłem i dziwiłem się - jaki wtorek jak mam poniedziałek. No to już się nie dziwię bo mam wtorek. Za kilka godzin będę miał "po nowym roku" ;).

To fakturę za usługi też tydzień po oczekiwanym terminie płacić?

oznacz moderatorów
WWW-LKAVALON-COM
#8 Zapaleniec#

witam,

Allegro postanowiło dzisiaj zabić sprzedaż wszystkim rzetelnym sprzedawcom, którzy wysyłają przesyłki na bieżąco, bo 'część sprzedawców ma kłopoty' i zmienili algorytm obliczania DZISIAJ!!!!!!

Kłamią, że dostawa będzie w poniedziałek, choć 99% paczek wysłanych dzisiaj doszłoby jeszcze prze wigilią.

Moim zdaniem jest to działanie na niekorzyść sprzedających. Pomijam fakt, że sami sobie uwalili zyski o miliony, ale mnie to mało interesuje. Dla mnie ważne są moje tysiące, których nie będę miał.

oznacz moderatorów
patrik2
#7 Wielbiciel#

Jestem jak najbardziej za. Dla mnie te 2 dni to strata zysku na poziomie 40 tyś zlotych.

oznacz moderatorów
winnyrumcajs2
#10 Popularyzator#
oznacz moderatorów
winnyrumcajs2
#10 Popularyzator#

Działanie pojedynczego przedsiębiorcy, posiadającego silną pozycję rynkową, który podejmuje czynności stanowiące nadużycie jego siły rynkowej, powodujące spadek poziomu konkurencji lub eksploatujące konsumentów.

oznacz moderatorów
Talutah
#2 Obserwator#

Sprzedaje tu od ponad 18 lat .....wszystko już przeżyłem .... od prowizji z "kosmosu" która krok po kroku idzie w górę , białe tła i wiele innych "dziwnych" zmian które tylko utrudniają pracę .

Allegro istnieje tylko i wyłącznie dzięki użytkownikom którzy w latach 2002-2005 byli naiwni i " rozkręcali " ten portal ....

Zawsze 21 i 22 grudnia ( przez ponad 18 lat )  mieliśmy dużą sprzedaż ponieważ mogliśmy poinformować klientów o terminie wysyłki ....

Dzisiejsza następna "dobra zmiana"  ustawiła nam święta troszkę wcześniej 

Pozdrawiam wytrwałych na tym portalu

oznacz moderatorów
GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Jakim cudem gigant sprzedaży internetowej pozwolił sobie na taką wpadkę >>> https://allegro.pl/kampania/dostawa-przed-swietami na kilka dni przed świętami? Zero produktów z dostawą "przed świętami" na stronie "dostawa przed świętami" i to 21 grudnia. Allegro jesteście wielcy. Wiecie jak uwalić sprzedaż i pobrać prowizję. Reszta to już inna bajka i jak widać nie wasza. 

oznacz moderatorów
autotomcar
#9 Pomysłodawca#

To nie wpadka tylko przemyslane działanie. ICh produkty mają oznaczenie dostawa przed świetami 🙂

oznacz moderatorów
patrik2
#7 Wielbiciel#

To jest całkowicie niezrozumiałe działanie, nie dość że podają czas dostawy 28 grudnia, to jeszcze pojawia się nieprawdziwa informacja "Przewidywany czas dostawy na podstawie wcześniejszych dostaw sprzedającego.". Zatowarowałem się pod korek na ten ostatni tydzień i zostanę z towarem po świętach. 

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

Wszyscy chcieliby żeby to była wpadka

oznacz moderatorów
Super_Zabawka
#9 Pomysłodawca#

To sprzedawcy powinni decydować o terminie dostawy i wybierać solidne firmy kurierskie a nie Allegro!!!!

oznacz moderatorów
isprzedam
#7 Wielbiciel#

Dokładnie! U nas to samo! Wczoraj super sprzedaż dziś pustka bo nikt nie kupi naszego asortymentu skoro przychodzi wszystko po świętach. A kupione dziś i jutro spokojnie wszystko by dotarło.

oznacz moderatorów