anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie wyswietla sie numer telefonu w zakładce"o sprzedającym"?

fhu_gocha
#7 Wielbiciel#

Witam.

Jak w temacie.

W ustawieniach jest wszystko zapisane,zrobiona weryfikacja, a mimo to w dalszym ciągu numeru nie ma.

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

mdrogeria
#21 Demiurg#

fhu_gocha i nie będzie się wyświetlał . To nowe udogodnienie allegro .😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fhu_gocha Poszukaj w internecie a jak nie to napisz przez :centrum wiadomości" i coś sprzedawca na to poradzi.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 auor wątku jest sprzedającym 😁

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@lew433 napisał: "Poszukaj w internecie"

To forum jest w internecie.

"a jak nie to napisz przez :centrum wiadomości" i coś sprzedawca na to poradzi."

 
__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@fhu_gocha Zgodnie z ustawą konsumencką (art.12), masz obowiązek podawać istniejący nr telefonu w ofercie przed zakupem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

😂🤣

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ma rację

Allegro ukrywając numer telefonu ślizga się prawnie i jedzie po bandzie

uokik to niewydolna instytucja i za taki numer powinna ukarać serwis

bo obrywaja Sprzedawcy, którym zarzuca się potem łamanie ustawy konsumenckiej

 

allegro robi to jak zwykle dualnie czyli przed uokik twierdzi - zobaczcie numer jest widoczny

ale tak go chowa, że użytkownicy kupujący nie potrafią go znaleźć

 

u nas w 99% rozmowa telefoniczna dotyczy charakteru i właściwości sprzętu oraz metod i czasu wysyłki

a tylko 1%  dotyczy zwykle jakiś bzdur np:

Kupujący po zakupie i tak wchodzi w ofertę a nie szuka danych po jakiś mailach

więc telefonu nie znajdzie

 

 

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

U mnie dokładnie tak samo. Dziwne to wszystko.

Cóż. A ja nadal czekam na odpowiedź od Allegro. Janusz tylko wczoraj napisał do mnie jeszcze:

"Dziękuje Panu za wiadomość i przepraszam za długi czas oczekiwania. 

Pana sprawa jest w chwili obecnej w trakcie weryfikacji."

oznacz moderatorów

tlech
#7 Wielbiciel#

W moich ofertach sprzedaży nie ma mojego telefonu kontaktowego w informacji "o sprzedającym"

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

@fhu_gocha  Właśnie przed chwilą napisałem do Allegro w tej sprawie, a teraz chciałem zerknąć czy ktoś o tym już wspomniał. Kilka dni temu dopiero zauważyłem brak numeru telefonu w ofertach, kliencie zaczęli googlować, żeby uzyskać numer telefonu. Paranoja jakaś. Nie wiem czy był komunikat w tej sprawie, ale albo go przegapiłem albo nic takiego nie było.

 

@mdrogeria  coś o tym wiesz?

 

@xyz96  nie kompromituj się.

 

@LEW433  czy to problem przeczytać posta?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ariuszposylek masz podpisaną umowę z serwisem i umieszczasz numer telefonu w miejscu przez niego wskazanym czyli w panelu ,, kontakt ,, . Jeśli serwis zgodnie z podanym artykułem nie przekazuje go przeglądajacym ofertę to naruszenie artykułu nie leży po Twojej stronie .

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

@mdrogeria  ja wiem o tym. Tylko problem w tym, że z nami klienci bardzo często dzwonią, konsultują, ustalają szczegóły. W tej chwili googlują, bo nie mogą znaleźć numeru i dzwonią na numer nie związany już z Allegro. Problem w tym, że takiego miejsca na tą chwilę nie ma, jedyne jakie było to pole "Kontakt" w zakładce "O sprzedającym".

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mariuszposylek nic aktualnie nie zrobisz , chyba ,że chcesz ryzykować blokadą /.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mariuszposylek Ale ja lubię pisać posty zgodne z prawem, w odpowiedzi do których kompromituje się osoba, która mi zarzuca kompromitację 🙂

Art. 12. prawa konsumenta


Obowiązki informacyjne przedsiębiorcy

1.
Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta w sposób jasny i zrozumiały o:
1)
głównych cechach świadczenia z uwzględnieniem przedmiotu świadczenia oraz sposobu porozumiewania się z konsumentem;
 
2)
swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, a także numerze, pod którym został zarejestrowany;
 
3)
adresie przedsiębiorstwa, adresie poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu jeżeli są dostępne, pod którymi konsument może szybko i efektywnie kontaktować się z przedsiębiorcą;
 
4)
adresie, pod którym konsument może składać reklamacje, jeżeli jest inny niż adres, o którym mowa w pkt 3;
oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

@xyz96  to w którym miejscu podać numer telefonu? W ofercie czy w zakładce "O sprzedającym" czy w miejscu dedykowanym do tego przez Allegro?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mariuszposylek w panelu ,, o sprzedającym , zakładka - kontakt ,, . Umieszczenie w innym miejscu skutkuje upomnieniem i dalej idąca blokadą konta .

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

Tak to wygląda od przynajmniej kilku dni. Wszystko w ustawieniach konta jest poprawne, jak u autora wątku.Clipboard01.jpg

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mariuszposylek u mnie wszystko ok, ale na Twoich aukcjach w zakładce o sprzedającym również wszystko gra, jest nr telefonu i adres mailowy. przed chwilą tam zaglądałem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Kurczę, a ja nie widzę telefonu ani u Ciebie ani u @mariuszposylek  😂

Mój telefon też jakiś czas temu zniknął z zakładki, a przynajmniej ja go nie widzę.

_____________
Kama
oznacz moderatorów