anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego niektórzy sprzedający mają zdublowane oferty, które nie są usuwane?

zmojejszafy_pl
#8 Zapaleniec#

Dlaczego niektórzy sprzedawcy są faworyzowani? Allegro dopuszcza 2 aukcje tego samego produktu podczas kiedy niektóry mają ich nawet 6 na jednym koncie (z tą samą miniaturką i w tej samej cenie) a Allegro udaje, że nie widzi. Jak uczciwie konkurować z osobami, które spamują na cały listing?

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zmojejszafy_pl wszystkich sprzedających traktujemy tak samo i dotyczą ich te same zasady. Nie mogę odnieść się konkretnie do zgłoszonego przez Ciebie problemu, ponieważ nie wiem jakich ofert to dotyczy.
Jeśli uważasz, że oferty jakiegoś sprzedającego naruszają nasz regulamin, zgłoś je proszę do nas. W każdej ofercie znajdziesz przycisk "zgłoś naruszenie zasad". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zmojejszafy_pl
#8 Zapaleniec#

@la_nikabardzo proszę nie ingerować w treść moich postów.

Sprawa była zgłaszana na czacie i kolokwialnie mówiąc olana ciepłym moczem. Konsultant twierdzi, że system sam wyłapuje takie oferty. Tylko chyba słaby ten system, skoro aukcje wiszą od miesięcy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zmojejszafy_pl czy zgłoszenie przesłałaś do nas z innego konta? Nie odnalazłam żadnego zgłoszenia z konta, z którego piszesz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zmojejszafy_pl
#8 Zapaleniec#

@la_nikabo to zgłoszenie nawet nie zostało przyjęte przez waszego pracownika 🙂

Pracownik tylko na czacie napisał, że tego nie przyjmie bo takich zgłoszeń nie przyjmują. Nie został nadany żaden numer sprawy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zmojejszafy_pl prześlij proszę numery ofert, które wzbudzają Twoje wątpliwości na adres spolecznosc@allegro.pl Sprawdzę to. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zmojejszafy_pl
#8 Zapaleniec#

@la_nikasprawdź pocztę

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zmojejszafy_pl dzięki za numery ofert. Otrzymałam Twoją wiadomość i poproszę o weryfikację tych ofert. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zmojejszafy_pl sprawdziłam przesłane przez Ciebie oferty i każda z nich ma inny tytuł, dlatego nie są uznane za powielone. 
Za powielone uznajemy oferty, które mają takie same ceny, tytuły, parametry (w tym numery EAN) lub miniaturki.

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zmojejszafy_pl
#8 Zapaleniec#

Ten sam produkt w waszej bazie, ten sam ean, ta sama miniaturka, ta sama cena i te same słowa w tytule tylko w innej kolejności oraz identyczne opisy w środku aukcji. No jak nic inne produkty.

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@zmojejszafy_pl nie licz na pomoc Allegro. Z mojej branży jest gość, który ma ponad 30 ofert tego samego produktu i Allegro ma na to wywalone.

Ma chociażby wrzucone je do złej kategorii, w opisie pisze, że to wina Allegro (sic!) ale już inna kategoria i nowy limit sztuk.

oznacz moderatorów

zmojejszafy_pl
#8 Zapaleniec#

Czyli regulamin jest tylko dla wybranych.

 

Mieliśmy też podobną wzmiankę w opisie aukcji (nt. jej pakowania). U mnie ostrzeżenie, ujemne punkty i zamknięcie aukcji. Konkurenta to nie dotyczy 🙂

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@zmojejszafy_pl cóż, my dzisiaj dostaliśmy ostrzeżenie dotyczące jednej z ofert, tu cytat:

"Twoje dane kontaktowe powinny być umieszczone wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym. Udostępnianie ich w treści zakładki “O sprzedającym” nie jest dozwolone."

Grożą usunięciem oferty, dodają link do zasad tworzenia opisu, tylko sami raczej tych zasad nie przeczytali, bo stoi tam:

Pozostałe informacje należy umieścić w odpowiednich zakładkach (szczegóły dotyczące dostawy w zakładce „Dostawa i płatność”, warunki gwarancji w zakładce „Gwarancja”, opis procedury reklamacyjnej w zakładce „Reklamacja”, informacje dotyczące odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w zakładce „Zwroty”, informacje dotyczące sprzedającego w zakładce „O sprzedającym”).

Czyli dostajemy ostrzeżenie dotyczące zamieszczenia informacji dotyczących sprzedającego w zakładce "o sprzedającym". Konkretnie podanie kontaktu mailowego do odpowiednich działów firmy. W danych kontaktowych można podać tylko jeden mail.

A przypomnę, że po nowelizacji przepisów szczególny nacisk położony na jasne i czytelne podanie w ofertach danych kontaktowych konsumentowi. Chyba za małe te kary UOKiK im naliczył, bo pracują na kolejne...

oznacz moderatorów

km_brand_sklep
#7 Wielbiciel#

Nie dość, że prowizją i opłatami zjadają większość dochodu, to jeszcze straszą zawieszeniem.

"Dzień dobry,

Zakończyliśmy Twoją ofertę, ponieważ naruszała nasze zasady. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

Twoja oferta była powielona więcej niż dwa razy.

Zgodnie z Regulaminem (artykuł 5, punkt 5.4) niedozwolone jest publikowanie więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan "Nowy" w ramach tej samej podkategorii, niezależnie od liczby posiadanych przez Ciebie kont.

Weryfikując czy doszło do powielenia ofert bierzemy jednocześnie pod uwagę:

  • produkt, z którym oferta jest połączona,
  • parametry (w tym kod EAN),
  • miniaturki.

Usuwając oferty powielone zostawiamy na koncie te z najlepszą popularnością. Dodatkowo, nasze działania nie wpływają negatywnie na jakość konta.

Nie wystawiaj w przyszłości tego typu ofert."

Szanowne Allegro - ja się o dublowanie ofert nie prosiłem, wręcz przeciwnie! Przy okazji przez Wasze błędy w aktualizowaniu ilości produktu ze sklepu, muszę przed klientami świecić oczami.

Pozdrawiam,
Kamil [edytowano]

oznacz moderatorów