anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego po raz 3 czy 4 mam przesyłać skan dowodu osobistego ?

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Dostałam informację o konieczności przesyłki  skanu dowodu osobistego bo mi zablokują możliwość otrzymania moich pieniędzy. W ciągu ostatnich 2 latach będzie to co najmniej trzecie  a szybciej czwarte przekazanie skanu, jakie żąda ode mnie Allegro. Ponadto mam to uczynić kilka razy oddzielnie  na różne konta które posiadam. Z tego co mi wiadomo narusza to zasadę minimum i celowości co jest uregulowane w odpowiedniej ustawie.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Franka58 Reweryfikację przeprowadzają operatorzy finansowi, z którymi współpracujemy - PayU i Przelewy24. Operator jest zobowiązany do posiadania aktualnych danych i dokumentów, dlatego regularnie przeprowadza proces ich aktualizacji. 

Jeśli działasz na kilku kontach - podobnie jak pierwszą weryfikację danych do wypłat - również reweryfikację musisz przeprowadzić na każdym koncie osobno.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Ale ja na Payu i na Przelewy24 już dokonywałam weryfikacji z przekazaniem skanu dowodu osobistego. Na PayU na dodatek 2 razy. Wydaje mi sie że właśnie o tym pisałam na początku. Na Przelewy24 kilka miesięcy temu. I dlaczego na każdym koncie osobno, z jakiego przepisu to wynika. W UODA twierdzą ze jest to sprzeczne z prawem.

oznacz moderatorów