anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego teraz oferty są przerzucane nawet bez informowania o tym sprzedawców?

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Allegro przerzuciło nam kilka ofert (być może więcej) i nawet nas o tym nie poinformowało. Jedyna informacja to "Uzupełnij parametry podstawowe" w zakładce moje oferty. Tam natomiast było widać, że oferty nie mają parametrów dlatego, że zostały przerzucone.

Jest to bezczelne zmienianie warunków sprzedaży, bo kategorie nie mają tych samych prowizji byście sobie je ot tak przerzucali z jednego do drugiego działu nawet nas nie informując. Oferty są wyceniane z uwzględnieniem prowizji dla kategorii, a nie mają te same ceny bez względu na kategorię (chyba że serwis Allegro uważa, że prowizja 9% czy 13% to jedno i to samo i nie trzeba informować sprzedawców, że teraz będą płacili 4% więcej za sprzedaż).

Domagamy się zaprzestania przerzucania ofert bez naszej wiedzy! Jak już chcecie zmienić kategorię oferty to należy:

  • wysłać powiadomienie do sprzedającego
  • uzasadnić dlaczego należy zmienić kategorię
  • dać czas na zmianę kategorii
  • jeżeli sprzedający nie zmieni kategorii zakończyć aukcję do czasu zmiany kategorii lub do czasu odwołania się i zgłoszenia przez sprzedawcę błędu co do przypisanej kategorii

Jak wytłumaczycie kolejną bardzo szkodliwą praktykę uprawianą przez niniejszy serwis (tak wiemy że to monopolista, ale takie zachowanie łamie umowę samą w sobie). Wystawiając ofertę X zgadzamy się na warunki Y. A nie, że wystawiamy ofertę X i z warunków Y robią się Z i nikt nas nawet o tym nie informuje...

P.S.

Allegro jak widać sprzedawców i kupujących traktuje podobnie, bo kupującym też chcieli zmieniać w trakcie trwania umowy warunki Smart! i musieli aż dostać karę od UOKiK żeby się z tego pomysłu wycofali.

Umowę zmienia się za zgodą stron z poinformowaniem drugiej strony i akceptacją. Nawet jeżeli jest to tylko jedna oferta wystawiona w serwisie.

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0